Kopalnica

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

3. sep 2009 4:27

Pozdravljeni! Ker nimam moža, ki bi mi tako lepo naredil kopalnico, vas prosim za kakšen naslov izvajalca obnove kopalnic iz celjskega področja. Ne bi rada, da moram sama iskati keramičarja, vodovodarja, električarja... Pozna kdo kakšnega, ki dela hitro in kvalitetno? Hvala in lep dan! ursula-ce

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. sep 2009 6:30

Mi imamo dva umivalnika na lesenem (lakiranem) podstavku. Videti je super, zaenkrat voda še ni naredila kakšne škode. Les je javor, tudi omara in vrata so javorova. Javor prinaša sonce v našo kopalnico. Meni se odstranjevanje plesni pri tuš kabini ne zdi noben problem. Res pa je, da imamo vzidan tuš, torej tri stene in steklena vrata. Čiščenje ni problem. Imamo masažno tuš konzolo z zložljivim sedežem. Priporočam. Mimika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. sep 2009 6:56

urusla-ce, glej pod "zaključna dela v gradbeništvu", to so male d.o.o., kjer oni organizirajo vodovdne instalaterje, keramičarje, zidarje, električarje......Pa še počistijo za sabo. Vendelina jr.

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

3. sep 2009 15:26

Saj gledam, vendar je drugače, če dobiš priporočila iz prve roke. ursula-ce

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. sep 2009 20:29

Ursula, saj si velika punca, saj bo šlo (vidim po tvoji postih, da si malo frišna v zadevah tipo prodam stanovanje, adaptiram nekaj, vsaka stvar je enkrat prvič).... Neodvisno od tega, ali ti bo nekoga nekdo priporočil ali pa ga boš sama našla, s kopalnico je vedno tako, da najprej delaš predračun, potem ugotoviš, da je treba še kaj dokupiti in prebijaš budžet, potem je človek totalno zgrožen, ko vidi, kaj vse od materiala so prinesli in odnesli, potem zgleda, da gre vse kot po maslu, pa montirajo umivalnik na napačni višini, ali pa kakšni profili od cevi ne grejo skupaj....Ali pa si naročila material, ki še ni prišel in potem vse skupaj stoji. Naj ti izvajalec pove naslednje: - koliko podizvajalcev ima - koliko časa potrebuje za to, da naredi dela (če ima ves material in če ni potrebno menjati svinčenih cevi v plastične, bi moral zadevo urediti v petih delovnih dneh, ponavadi štartajo v ponedeljek in v petek popoldne končajo.) - koliko bo to stalo (potem se tu še malo pogajaš) Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

3. sep 2009 20:59

Kako smo se pri nas lotili obnove kopalnice.

1. Dva meseca sem hodila po trgovinah in zbirala ter primerjala cene umivalnika, WC-ja, tuš kabine, omaric, ogledala... Osredotočila sem se na tri trgovine, zbrala stvari ter naročila. Nekatere stvari je bilo treba čakat tudi 2 meseca. V Excelu sem naredila tabelo s zneski in z mojim finančnimi zmogljivostmi. Ker sem ogledovala po trgovinah sem približno vedela cene.

2. Narisala sem, kako želim postavitev ploščic, kakšno velikost le-teh in šla v lov za njimi. Tudi ploščice je bilo treba čakat 45 dni.

3. Z vodovodarjem smo se pogovorili in izrazili željo po zbijanju starih ploščic, zbijanje kopalne kadi, odvoz stare robe, zamenjavi cevi, prestavljanju odtokov in na koncu fina dela (montaža). Povedal nam je znesek, koliko nas bo to stalo in tako je tudi bilo.

4. S keramičarjem sem se pred nakupom ploščic tudi pogovorila in mi je določene stvari svetoval. Njegova cena je bila polaganje plus material.

Začeli so v sredo zjutraj, v ponedeljek je bila fina montaža.

Bila sem zelo zelo zadovoljna s postavitvijo. Skratka, moraš imeti vse potrebno na "lagerju" in dobro navezo vodovodar - polagalec ploščic.

Končna rekapitulacija - po sprotno vodeni tabeli, je bilo odstopanje za 100.000 SIT, se pravi (to je bilo tik pred EVRI) nekaj manj kot 50 E več od moje napovedi.

SKRATKA: papir in svinčnik in vsako najmanjšo stvar zaplanirat (tudi držalo za papir in stojalo za ščetko).

 

Srečno pri izbiri.

Pozdravček!

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

4. sep 2009 6:41

Že hodim po trgovinah, si zapisujem in primerjam. Mislim, da bom do novega leta maksimalno zaposlena, saj želim obnoviti komplet stanovanje (kuhinja, spalnica, kopalnica...). Še vedno pa si bom vzela čas, da pokukam k vam in uživam z vami. Računam pa tudi še na kakšen nasvet z vaše strani. Lep lunin dan! ursula-ce

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

4. sep 2009 14:35

dragička, 100.000,oo sit je 400 E, ne pa 50. lp

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

4. sep 2009 17:49

Potem je pa bilo 10.000 SIT... Meni se več ne svitajo te mere s tolarji.

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti