Šparglji

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

tema odprta - 2. jun 2005 10:04 | ogledi: 2.597 | odgovori: 3

Včeraj sem kupila na tržnici en šopek špargljev, jih veselo prinesem domov, jih skuham in so bili naravnost obupni! Čisto so bili oleseneli, čeprav mi je prodajalka zagotovila, da so sveži.

Sedaj pa me zanima, če obstajajo kakšni znaki, ki zagotavljajo, da je špargelj dober, mlad , neolesenel.

Slišala sem, da če se da prelomit je u redu, ampak po mojem ne bi bili veseli, če bi jih začela veselo lomit v trgovini.

tatjanca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. jun 2005 11:36

Na spodnjem delu šparglja se vidi, koliko je olesenel. Kolikor manj je spodnji den vlažen, toliko bolj je špargelj star. Če so debelejši in ne najbolj sveži, jih moraš celo olupiti. Poleg tega je pri gojenih špargljih velikokrat tako, da je dobršen del olesenel in ga je potrebno zavreči, tako da je uporabna le slaba polovica šparglja ali celo tretjina. Mogoče ninujno, da ga v trgovini začneš lomiti, morda na enem preizkusiš, koliko je prožen in mehak. Bolje jih je kupiti kot pa imeti opravka z olesenelimi. Pozdrav, mamamia mamamia

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. jun 2005 14:43

Na sosednjem forumu sem slišala da so junijski šparglji že za osla - to je le del španskega pregovora, najboljši so aprilski. p

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

2. jun 2005 15:45

Bele beluše je potrebno olupiti! Pri zelenih pa samo spodnji del. Če so beluši sveži, morajo biti pri odrezanem delu vlažni. Druga možnost pa je, da dva beluša podrgneš in morajo "škripati", drugače niso sveži. maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti