Kuhinjski pult

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

16. apr 2015 22:08

Titikaka, očitno nisi obiskala pravega kamnoseka. Granit ne sme počiti. Mož, ki je kamnosek, pravi, da boš prej razbila posodo kot pa pult. Jaz sem že stala na delu ko je pult najtanjši  (ob koritu), ko sem čistila po vrhu omaric in ni počil (je pa spodaj armiran).

 

Vrtejbenka tudi tebi je kamnosek malo ponagajal - pač kupiti bi moral novo ploščo granita (brez žile) in ti iz nje narediti pult.

 

Pri nas smo pred štirimi leti menjali kuhinjo in prejšnji pult (slike na 2. ali 3. strani tega posta) je bil po 15 letih uporabe kot nov. Tudi jaz ne dam granitnega pulta iz kuhinje. Jaz mesim vse testo za piškote, svaljke, ... direktno na pultu. Tudi posode odlagam direktno na pult. Celo v staro kuhinjo, ki smo jo postavili v klet, je mož naredil nov graniten pult.

http://www.mojalbum.com/tajda

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

16. apr 2015 22:13

Sedajle vidim, da misliš dati pult debeline 2 cm - to bo tvoja velika napaka. Tak bo hitreje počil, sploh ob izrezih. Debel mora biti vsaj 3 cm in taka debelina je pri nas standardna. 

http://www.mojalbum.com/tajda

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

17. apr 2015 6:45

Sem sla se enkrat pogledat na predracun in videla, da bo pult debel 4 cm, to pa bi moralo biti ok? hvala! 

Titikaka

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

17. apr 2015 8:10

Jaz imam pa zidano kuhinjo in pult tudi iz ploščic (tiste trše, granitogres ali kako se že reče). Nimam težav, je edino nepraktičen, ker ne morem mesit na njem (fuge), ampak....ni problema, sem zadovoljna.

alpska roža

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

17. apr 2015 10:03

Še ena s pultom iz granita, 15 let, kot nov!

teta torta

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

22. mar 2017 19:45

Pozdravljeni !

Po dolgih letih odpiram temo o kuhinjskem pultu. V naši novi kuhinji je prišlo do neljubega dogodka. Po naključju je bil na svetel kuhinjski pult postavljen vroč lonček in na plastični prevleki pulta je nastala luknjica premera cca 7 mm, Okoli nje pa majhen svetlo rjav madež. izgleda tako, kot bi nekdo odložil prižkano cigareto.

Ima morda kdo izkušnjo s popravilom pulta, ali se bo potrebno odločiti za novega ? , kaj zelo

dočka

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

23. mar 2017 9:34

Dobro jutro, jaz imam še ne eno leto staro kuhinjo in sem dala za pult debelejši ultrapas. Letvice so debele samo nekaj mm, ko pa mi bo pult postal grd, ga bom zamenjala, tam nekje po desetih letih. Do sedaj zelo zadovoljna.

Malčica

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 286

23. mar 2017 16:23

dočka je napisal/a:

Ima morda kdo izkušnjo s popravilom pulta, ali se bo potrebno odločiti za novega ? 

Jaz bi na vašem mestu kupila novega. 

Nikita

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. mar 2017 17:33

dočka:  Odvisno iz kakšnega materiala je, nekatere se da uspešno popraviti. Povprašaj pri izdelovalcu pulta.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti