Punčeve rezine

neznan uporabnik

18. sep 2001 19:31

Rada bi preizkusila te rezine pa me zanima koliko biskvita mora biti za nadev (koliko jajc?). Če sem prav razumela se speče še en biskvit (bel?), ki se ga nato prereže in napolni s kremo. Hvala za pomoč. Tina Z.

neznan uporabnik

18. sep 2001 20:29

Torej, jaz osebno bi naredila punčeve rezine tako: 1. V velikem (tistem največjem, ki zasede skoraj vso pečico)pekaču bi spekla dva biskvita, enega rumenega in enega rjavega. Načeloma je tako, da na 1 jajce vzamemo 2, 5 dkg sladkorja in 2, 5 dkg moke. Torej za velik pekač (za 1 biskvit) jaz vzamem 6 jajc ter 15 dkg sladkorja in 15 dkg moke. Pečem brez pecilnega praška! Eni masi dodam 3 žlice kakava za temno rjavo barvo. 2. Ko se biskvita ohladita, ju prerežemo na pol, da dobimo štiri manjše plošče. (ena plošča torej v velikosti pol pekača) 3. Najprej bi na pladenj položila belo ploščo, na katero bi dala punčev nadev. Za ta nedev bi uporabila pol bele in pol rjave plošče. Naredila bi ga po že opisanem postopku (glej prejšnja sporočila). 4. Ostane nam torej ena temna plošča (oz. polovica), ki bi jo položila na vrh in prelila z glazuro. Le-to bi naredila tako, da bi med sladkorno sipo vmešala malo limoninega soka, zraven pa kanila malo rdečega soka - npr. malinovca. Upam, da sem stvar zabeležila dovolj razumljivo. Gre torej za potencialen recept, ki ga še nisem preizkusila. Tako bi punčeve rezine naredila jaz. Lp, Beti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti