Kakšne vrste peciva spečti za 60.let?

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

18. maj 2005 11:49

Pozdravljeni vsi skupaj. Zelo dolgo sem redna obiskovalka KulSlo in res je bil že zadnji čas, da se vključim. Za začetek vas moram pohvaliti, res ste super, polni idej in izkušenj. Zasledila sem, da je mogoče kupiti jedilne barve tudi v lekarni. Za dolenjsko prestolnico to ne velja. Jih imajo v Ljubljani? Rada bi namreč naredila lubenice. L.p. ez

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

18. maj 2005 12:09

Dobro došla med nami! Za lubenice lahko uporabiš rdečo barvo iz flaške (jagode) - 2 - 3 kapljici je čisto zadosti. Za zeleno barvo pa jaz uporabljam mentol. Če pa želiš, zaupaj mi naslov pa ti pošljem rdečo barvo. Lansko leto sem jo kupila, zdi se mi, da je okrog 20 dag. To mi bo zadostovalo tudi za onstransko življenje, zato jo moram porabiti z ostalimi "cukerpeki". Pozdravček!

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

18. maj 2005 13:00

Pravkar prihajam iz Špara in kupila sem barve v tubi od maner. Sem jih uporabljala za barvanje smetane zdaj pa bom probala pobarvati lubenice. Bom poročala kako se je obneslo. V večih štacunah sem iskala oblate za napolitanke pa jih nikjer ni ne vem zakaj? Lp Mateja mperhaj

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

18. maj 2005 13:03

Še nekaj dragička beljak prej stepeš ali pustiš kar tekočega pri lubenicah mislim. mperhaj

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

18. maj 2005 13:08

Ojla Dragička! Mene mučijo te lubenice.ne vem kje sem ga posračkala,da se mi masa ni strdila.Iz teh beljakov ni nastalo nič.Prosim,če opišeš postopek izdelovanja,ker me prav jezi,da mi ne rata. LP jesen

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

18. maj 2005 13:12

Odgovor - beljak je tekoči. Ko sem jaz pisala svoj odgovor, si me ti - jesen, prehitela. Postopek je naslednji: 1. MASA: 15 dag mletih mandeljnov, 15 dag sladkorja v prahu, 1 beljak - TEKOČI, direktno iz jajca, 2 - 3 kapljici rdečega ekstrakta (barve) - vse dam v posodo in z roko zamesim. Beljak poveže skupaj. 2. MASA: 25 dag mletih orehov, 25 dag sladkorja v prahu, 1 beljak, 2 3 kapljici zelenega ekstrakta (barve). Iz vsake mase naredi po 5 žogic. Iz zelene žogico z dlanjo naredi krpico, kvadratek, gor daj rdečo žogico in zavij v zeleno, oblikuj lepe žogice ter pusti naj se suši na zraku. Drug dan, ko so suhe, reži kot kose lubenic (na polovico in polovico še na 4 - 5 rezine. Raztopi čokolado in z zobotrebcem delaj pikice na rdečem delu lubenice (kot peške). Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 18. maj 2005 13:18:16

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

18. maj 2005 13:28

Tudi jaz se pripravljam na peko - v soboto gremo s prijatelji na 2-dnevni žur. Nečakova otroka pa imata v nedeljo: krst in obhajilo - prispevala bom kakšen pladenj sladic. Danes bom naredila - 3-barvno rulado, lubenice in figaro. Mperhaj je prej omenila, da ne najde oblatne - ne me strašit! Prvo grem pogledat v Maxi. V četrtek - šubarice ter iz ostankov šubaric kokosove kroglice. V petek - srnin hrbet in sladka pita s sirom. Pozdravček!

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

18. maj 2005 13:54

Oh sem pa res butasta.Jaz sem naredila sneg iz beljakov pa že v prvih navodilih lepo biše -BELJAK ne pa sneg.Bo treba še enkrat probat. Dragička kako delaš figaro ,po receptu iz baze ali kakšno bolj strokovno varianto? LP jesen

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

18. maj 2005 14:15

FIGARO: 1 dcl mleka, 15 dag sladkorja, 30 dag mletih piškotov (Albert ali podobne...), 10 dag mletih orehov, 10 dag nasekljanih orehov, 10 dag nasekljanih rozin, 2 žlici kakava, 3 žlice ruma, 10 dag margarine, 4 oblatne, čokolada za premaz V posodo daj mleko in sladkor, ko zavre dodaj margarino in pusti naj se stopi. Odstavi z ognja. Ko se margarina stopi dodaj piškote, orehe in rozine, kakav ter rum. Vse skupaj dobro zmešaj. Na dno velikega pekača daj eno oblatno, polovico nadeva in na vrhu drugo oblatno. Ponovi še enkrat z drugim pekačem. Oteži s kakšno knjigo ali desko. Pusti čez noč na hladnem. Prek oblatne naredi čokoladni premaz - po želji. Če se dela samo z dve oblatni pride previsoko. Lepše je, če je na koncu višina 2 do 2,5 cm. Režeš po želji - v obliki napolitank, kock ali poševno. Pozdravček! Pozabila sem napisati - spodnja stran oblatne, tam kjer pride nadev, naj bo stran z velikimi vdolbinami. Enako velja za zgornjo oblatno. Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 18. maj 2005 14:17:29

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

18. maj 2005 15:58

Dragička, kakšna pa je tribarvna rulada, prosila bi za recept? Tudi mene namreč čaka peka peciva za fešto v soboto. Lejčy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti