Kakšne vrste peciva spečti za 60.let?

smotana  

član od: 15.4.2005

sporočila: 4

tema odprta - 15. apr 2005 17:10 | ogledi: 8.305 | odgovori: 69

Oče bo kmalu imel 60.let in seveda moram za celotno družbo (60 ljudi) speči raznovrstno pecivo. V tej množici receptov se ne morem odločiti, kaj vse naj pripravim. Biskvitne stvari, ki jih imam najraje, niso praktične za punudit, ali pač... Prosim, če mi lahko namignete, česa se naj lotim, da bi bilo dobro, lepo za punudit, ne preveč zapleteno in da ostane nekaj časa?

smotana

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

15. apr 2005 17:45

Hm pa poglejmo:kokosove,rumove,čokoladne kroglice(lahko jih narediš prej in zmrzneš)išlerji,trkotniki z lešniki,rafaelo kocke(postrežeš v papirnatih skodelicah),pa biskvitne rezine(2 plasti tankega biskvita vmes in na vrh poljubna krema)narezane na majhne kocke,breskvice...Pa verjetno bi se še kaj našlo,ampak bom pustila kaj prostora še komu drugemu.LP Bernarda

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

15. apr 2005 18:26

bi rekla predvsem to, da je fino uporabit že preizkušene recepte - torej kaj takega, kar si že delala in ti dobro uspe. da ne bo potem nepotrebnih presenečenj. bi pa k seznamu terlikar dodala še čisto navadne kekse, kakšne venilijeve rogljičke, linške oči (marjetice) ... sara

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

15. apr 2005 18:40

Jaz bi pripravila tudi domačega prijatelja in ta trde flancate- oboje paše k vinu. Dipsi

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

15. apr 2005 18:50

Za očetovih 70 let smo naredili breskvice ,rafaelo kroglice gibanico potico ,kekse na testomat namočene v čokolado in posute s kokosom .Torto smo naročili pri slastičarju,bilo nas je 23 in je toliko ostalo da je vsak dobil za sabo. lp goga

smotana  

član od: 15.4.2005

sporočila: 4

16. apr 2005 10:01

Hvala za veliko nasvetov! Res je, da bom na vsak način uporabila že preizkušene recepte, ziher, je ziher! In vaši predlogi so sigurno že preizkušeni. Na flancate pa ne bi nikoli pomislila, hvala za predlog! Te nesrečne breskvice...nimam jih rada, zato jih ne delam. Rada bi spekla kaj "nestandardnega" tudi in odličen predlog so išlerji... Hvala za nasvete...in nestrpno čakam na še več. smotana

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

16. apr 2005 13:47

Jaz za podobne priložnosti poleg raznih rogljičev pripravim tudi piramido (je v bazi)in razne minjone, ki jih ponudiš v papirnati košarici. Vedno pripravim tudi "moje" kroglice: v marcipan (50 dag) vgnetem cca 10 dag rjavega sladkorja in 10 dag mletih lešnikov(mandeljev ali orehov) in 1 dcl ruma ali konjaka ali kakšnega likerja (po okusu).Iz te mase potem oblikujem majhne kroglice, v sredino katerih potem dam nugat ali češnje oz. višnje, namočene v alkoholu. Ko se kroglice posušijo na zraku, jih pomočim v raztopljeni kuverturi različnih okusov (čokolada, limona, lešnikova, punč..) in jih polagam na alumnijasto folijo, da se kuvertura lepo odteče. potem jih preložim v papirnate košarice in okrasim s tankim curkom stopljene kuverture. Na vrh kroglice lahko prilepiš kavne bombončke, srčke... Kroglice lahko narediš tudi štirinajst dni preden jih rabiš in v zaprti posodi shraniš v hladilniku. LP Nada

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. apr 2005 19:09

Peči za 60 ljudi ni hec, sploh če delaš več vrst različnega peciva. Zato je morda fino izbrati take vrste, da se dajo peči v pekaču, potem pa samo rezati. Kaj pa reform torta (beljakovo testo z mandlji ali orehi, čokoladna krema)? Prednost je v tem, da je to tordo najbolje narediti nekaj dni prej, da se setavine lepo prepojijo, če gre zatoliko ljudi pa podvojiš sestavine i jo pač pečeš v velikem pekaču. Pa kakšne punčeve rezine, da s svojo barvo glazure malo popestrijo barvitist krožnika. Tudi različne vrste rolad so dobrodošle - razen klasične iz rumenega bisvita narediš še rolado iz čololadnega testa s kakšno svetlo kremo, pa je tudi nekaj. Upam, da bo kakšna ideja kaj prispevala k uspešnemu praznovanu, mamamia mamamia

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

16. apr 2005 21:01

Mi ravno jutri praznujemo 60. letnico tasta, pa sem spekla nugat orehe, breskvice, linške, domači prijatelj (ena runda z rozinami, druga brez), polžke pa seveda torto - knjigo. Bo sedaj mir spet do naslednje okrogle... p, maja

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

17. apr 2005 10:51

Kako pa se speče reform torto? Julija se namreč prijateljica poroči, pa bomo pekli, zato že zdaj zbiram dobre recepte. Jaz bom poleg piškotov vanilice, različnih kroglic in mini mafinov (ki bodo okrašeni kot cupcakes), peciva s kislo smetano (pred približno pol leta ga je v svoji "reviji" objavil Mercator, pa ga vedno vsi pohvalijo, ko ga naredim), naredila še keks torto, ki jo je tudi treba narediti par dni prej. Na dan poroke bova z mami zjutraj spekli samo potice. Mami bo spekla še prekmursko gibanico, skutino pecivo, kokosovo pecivo, teta baklavo in čokoladne kocke s kokosom, prijateljica pa kifeljčke. Imate še kakšno idejo za sladice, ki se lahko spečejo par dni prej? LP Facko facko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. apr 2005 20:06

facko, se ti da napisat tisto pecivo od Merkatorja s kislo smetano? Pri nas ne marajo reklam in ker se včasih ne spomnit poiskat te revije v trgovini, je pogosto ne dobim. Prej lahko spečeš raznorazne medenjake, linčke kekse ali oči, mačje tačke,huzarske krapke, črnobelo pecivo... vse suho pecivo, skratka. Tudi biskvit lahko narediš prej in počaka, ampak meni je bolj všeč svež. Pečene biskvite in raznorazne torte s suhim in kandiranim sadjem lahko tudi zmrzneš, dan prej odtališ in obliješ s čokolado in na D dan razrežeš, pa je. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti