Kitajska kuhinja

mala žaba  

član od: 1.5.2010

sporočila: 10

1. maj 2010 20:46

Vsi skupaj lepo pozdravljeni. Že nekaj časa prebiram vase pogovore, sedaj pa sem se opugumila tudi jaz in se vam pridružila... Mamamia zelo bi Vam bila hvaležna če bi mi lahko poslali kakršne koli recepte za kitajske jedi... predvsem za mongolsko meso, piščanca v sladko-kisli omaki in pa spomladanski zavitek? sama sem namreč že kar parkrat poskušala narediti piščanca v sladko kisli omaki pa nikoli ni bil niti malo podoben tistemu v kitajski restavraciji... Prosim svetujte mi kako naj ga pripravim in mi povejte čim bolj natančen recept. Ali so te jedi zelo podobne tistim v kitajski restavraciji? Za odgovore se Vam že vnapre zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam. mala žaba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. maj 2010 23:15

Čisto tako kot v kitajskih restavracijah - lahko govorim za mariborske, ostalih ne poznam - običajno ni, ker uporabljajo kar precej na pol pripravljenih pripravkov, se pa da tudi doma naredit čisto spodobne kitajske jedi. Le za kakšno sestavino je kdaj treba čez mejo, v kakšno specializirano trgovino, čeprav se pri nas dobi že zelo veliko oziroma skoraj vse.

Bom poiskala recepte in ti jih poslala.

 

Dobrodošla med nami, in lep pozdrav, mamamia

mamamia

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

2. maj 2010 8:39

Mala žaba, dobrodošla. Poskusi naredit sladko-kislega piščanca po tem receptu in boš videla da je kot iz kitajske restavracije. Prsa piščanca, pol zelene in pol rdeče paprike, 1 srednja čebula, tri kolute vloženega ananasa 3 žlice sojine omake, 4 žlice kečapa, 3 žlice kisa 4 žlice sladkorja, 1 jajce, moka Piščanca narežeš na koščke, jih povaljaš v jajcu in moki in nato še samo v moki. Na malo olja na hitro popečeš na močnem ognju. Meso vzameš iz posode, vanjo spet daš malo olja in prepražiš vso zelenjavo narezano na kvadratke in ananas. Spet vse pobereš iz posode. Narediš omako: Zmešaj kis, olje, sladkor, sojino omako in kečap in daj v posodo, dodaj malo moke z vodo, da omako zgostiš. Nato daj nazaj v posodo meso in zelenjavo premešaj in počakaj da zavre. Jed je pripravljena. Zraven skuhaj riž. Ne dodajaj soli, ker je slana sojina omaka. Upam da ti uspe... Teka

mala žaba  

član od: 1.5.2010

sporočila: 10

2. maj 2010 9:16

Obema hvala:D Bom poiskusila in sporočim kako je ratalo... Teka prosim še nekaj mi povejte ali je piščanec hrustljav tako kot v kitajski restavraciji? lp mala žaba mala žaba

mala žaba  

član od: 1.5.2010

sporočila: 10

2. maj 2010 10:24

Prosim povejte mi še kje se kupi belo olje? ali je to olje drago? MALA ŽABA mala žaba

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

2. maj 2010 11:40

Piščanec ni hrustljav, pa saj ne more bit, če je v omaki. Tudi v kitajski kjer sem jaz jedla ni bil hrustljav. Belo olje je navadno olje, sončnično, rastlinsko. Teka

mala žaba  

član od: 1.5.2010

sporočila: 10

2. maj 2010 14:14

ja saj vem ni hrustljav ima pa nek poseben okus, niti ne znam razložiti. Teka hvala vam. mala žaba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. maj 2010 9:32

Dokaj specifičen okus daje mnogim kitajskem jedem osnova iz ingverja in česna, ki ju večinoam najpreje stresejo v ogreto sezamovo olje. In sezamovo olje, ko ga nekoliko poljiemo po jedi, ko je že gotova.

Pa seveda sojina omaka. Sicer je pa tekin recept tak, kot sem ti ga sama nameravala poslati, takoda od mene dobiš kaj drugega.

mamamia

mamamia

pinga  

član od: 8.12.2010

sporočila: 21

8. jan 2011 18:47

Mamamia, v mariborski kitajski restavraciji imajo zelo dobrega piščanca s petimi okusi in kikirikiji. Imaš morda kak recept za to? pinga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. jan 2011 10:14

Pinga, nimam recepta za to jed, razen za piščanca z arašidi. Pa katero kitajsko si mislila, v mb jih je pet?

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti