Kitajska kuhinja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

14. dec 2005 10:45

jaz bi pa zelo zelo rad imel info, kje je trgovina v Celovcu.Ali natančen opis (ne prosim pisati blizu tistega in tistega, ker ne poznam nič) ali pa naslov (bomo našli po zemljevidu). Če imajo res tudi japonske zadeve... In ali bi slučajno bila odprta ob sobotah popoldan?

Kuhalnik  

član od: 1.2.2006

sporočila: 9

12. mar 2006 12:35

Mene pa zanima kako kitajci v kitajskih restavracijah pripravijo hrustljave race in piščance da tako lepo hrustajo in se jejo. Če kdo ve bi bil vesel odgovora. Kuhalnik

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

12. mar 2006 15:29

Sigurna sem, da ti bo naša mamamia znala odgovorit na to vprašanje. Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

12. mar 2006 18:33

Ja, pri hrustljavih racah in piščancih je štos v pripravi mesa oziroma marinadi. Doma tega še nisem delala, bom pa malo pobrskala in pogledala, pa sporočim. Vem, da je zraven sojine omake pomemben še med, pa potem primerna temperatura pečenja. S kako hrustljavo raco nimam izkušenj, ker moji od perutnine jedo samo belo piščančje ali puranje meso brez kože. Se torej še javim, morda pa me katera tudi prehiti in nasvetov kar več. Sem pa dobila te dni v roke eno buklo od nekega kitajca, vkateri je še najmanj receptov, največ pa nasvetov kako kaj pripravljati. Mogoče najdem kaj o hrustljavi koži... Mamamia mamamia

kondi  

član od: 23.2.2005

sporočila: 3

17. mar 2006 20:23

Živjo! Zanima me, kako se najlažje pripravi dobra kitajska kislo pekoča juha, vendar s čim manj eksotičnimi sestavinami, recimo samo tisto kar mi ponuja Mercator. Nazadnje, ko sem jo delal, je izpadla zelo motna, ker sem uporabil sojine kalcke iz kozerve in ceprav sem jih dobro opral, so spustile tisto belo barvo. Ker bom juho pripravljal samo zase in svojo drago in bova v aparmaju, to pomeni da sva omejena s posodo in elektricnim stedilnikom. Ze vnaprej hvala za nasvete. Peter kondi

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. mar 2006 22:53

Kuhalnik je napisal/a:
Mene pa zanima kako kitajci v kitajskih restavracijah pripravijo hrustljave race in piščance da tako lepo hrustajo in se jejo. Če kdo ve bi bil vesel odgovora. Kuhalnik
Iz recepta " Domača pekinška pečena raca " ( home-style peking roast duck ) iz knjige "kulinarično potovanje po kitajski " od martin yan s": Marinada:. . . glazura: 1 1/2 šalica vode 1/4 šalice riževega kisa 1/4 šalice medu ali maltoze 1/4 čajne žličke rdeče barve za prehrano ( red food coloring ), opcija 1. prekuhati raco v velikem loncu za 3 min. Odcediti in posušiti z brisačami.Naj se rahlo shladi 2.kombinirati sestavine marinade, natreti notranjost race, pokrito dati v hladilnik za 2 - 4 ure. 3.kombinirati sestavine glazure. Kuhati z mešanjem na srednji vročini dokler se vse ne pregreje. ( cook, stirring, over medium heat, until heated through). izkjučiti toploto.Vezati vrvico okrog racinog vrata ali izpod kril. Držati raco nad posodo, in s "šeflo" polivati glazuro 6 - 8 krat da se prekrije vsa koža. Obesiti raco na hladno mesto dokler ni koža zategnjena ( taut) in suha, 4 - 6 ur ( 2 uri če uporabljate ventilator ). 4.Predgreti pečico na 205 st. celzij ( 400 st. F ). Namestiti raco, prsa zgoraj, na mrežu ( ne vem a je mreža - ...... on rack........ ),v pekač. peči nepokrito 40 min, obrniti raco, peči 20 min. mazati občasno s " tistim kaj kaplja" ( verjetn kot prevajalec ne bi velik zaslužil ) . Obrnuti raco, prsa zgoraj in ponovno premazati s " tistim kaj kaplja ".Peči dokler koža ni rjava in hrustljiva okrog 10 min. 5. Narezati.......... Že več kot let se pripravljam da poskusim, pa še ni prišlo na vrsto. ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 17. mar 2006 22:55:08

Kuhalnik  

član od: 1.2.2006

sporočila: 9

18. mar 2006 15:56

ežoj je napisal/a:
Iz recepta " Domača pekinška pečena raca " ( home-style peking roast duck ) iz knjige "kulinarično potovanje po kitajski " od martin yan s": Marinada:. . . glazura: 1 1/2 šalica vode 1/4 šalice riževega kisa 1/4 šalice medu ali maltoze 1/4 čajne žličke rdeče barve za prehrano ( red food coloring ), opcija 1. prekuhati raco v velikem loncu za 3 min. Odcediti in posušiti z brisačami.Naj se rahlo shladi 2.kombinirati sestavine marinade, natreti notranjost race, pokrito dati v hladilnik za 2 - 4 ure. 3.kombinirati sestavine glazure. Kuhati z mešanjem na srednji vročini dokler se vse ne pregreje. ( cook, stirring, over medium heat, until heated through). izkjučiti toploto.Vezati vrvico okrog racinog vrata ali izpod kril. Držati raco nad posodo, in s "šeflo" polivati glazuro 6 - 8 krat da se prekrije vsa koža. Obesiti raco na hladno mesto dokler ni koža zategnjena ( taut) in suha, 4 - 6 ur ( 2 uri če uporabljate ventilator ). 4.Predgreti pečico na 205 st. celzij ( 400 st. F ). Namestiti raco, prsa zgoraj, na mrežu ( ne vem a je mreža - ...... on rack........ ),v pekač. peči nepokrito 40 min, obrniti raco, peči 20 min. mazati občasno s " tistim kaj kaplja" ( verjetn kot prevajalec ne bi velik zaslužil ) . Obrnuti raco, prsa zgoraj in ponovno premazati s " tistim kaj kaplja ".Peči dokler koža ni rjava in hrustljiva okrog 10 min. 5. Narezati.......... Že več kot let se pripravljam da poskusim, pa še ni prišlo na vrsto. ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 17. mar 2006 22:55:08
Uf to je pa bolj zapleteno kot sem si mislil . Hvala ežoj ker si se potrudil tole prevest :) Kuhalnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

18. mar 2006 16:43

"S tistim kaj kaplja" lahko prevedmo v "sok, ki nastaja med pečenjem"...Ma hecam se, sama še predobro vem, kako je prevajat iz tujega jezika, ko postopek in vse vidiš pred seboj, skratka razumeš za kaj gre, imaš pa težave napisat v slovenščini... Nisem pa pakinške race še nikdar delala doma in je niti ne nameravam, me druge jedi ganejo veliko bolj....sicer pa jo v MB eni kitajski restavraciji naredijo tako dobro, da mi to zadostuje. če si je že zaželim...Mamamia mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. mar 2006 9:51

mamamia je napisal/a:
"S tistim kaj kaplja" lahko prevedmo v "sok, ki nastaja med pečenjem"...Ma hecam se, sama še predobro vem, kako je prevajat iz tujega jezika, ko postopek in vse vidiš pred seboj, skratka razumeš za kaj gre, imaš pa težave napisat v slovenščini... mamamia
hvala, res je glede prevajanja. Tisti stavek se glasi: Turn duck breast side up egain and brush with pan dripping.( no pa sedaj ugotovim napako, ponovno se nanaša na prsa zgoraj a ne....... ). Vse veš samo ne veš kako bi prevedel " pan dripping ". ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

19. mar 2006 10:23

kondi je napisal/a:
Živjo! Zanima me, kako se najlažje pripravi dobra kitajska kislo pekoča juha, vendar s čim manj eksotičnimi sestavinami, recimo samo tisto kar mi ponuja Mercator. Nazadnje, ko sem jo delal, je izpadla zelo motna, ker sem uporabil sojine kalcke iz kozerve in ceprav sem jih dobro opral, so spustile tisto belo barvo. Ker bom juho pripravljal samo zase in svojo drago in bova v aparmaju, to pomeni da sva omejena s posodo in elektricnim stedilnikom. Ze vnaprej hvala za nasvete. Peter kondi
Našla sem nekaj, kar bi lahko bilo v pmoč, tudi mi to juho velikokrat delamo. Potrebujemo: 100 g kuhane šunke, narezane na kockice, dve žlici sezamovega olja, en čili, ena čebula, sesekljana, en korenček, koščeke gomolja zelene, po ena rdeč ain zelena paprika, 50 g kitajskih drevesnih gob (v vrečkah se dobijo v Mercatorju, Tušu, Sparu...), 100 g bambusovih vršičkov, tri žlice kisa, dve žlici sojine omake, štiri dl mesne juhe, dve žlici jedilnega škorba, sol, poper, po želji čilijevo olje. Vso zelenjavo razrežemo na drobne kockice, gobe pred tem za deset minut namočimo. V ponvi razgrejemo sezamovo oje in najprej prepražimo očiščen in sesekljan čili, potem dodamo šunko, zrezano zelenjavo (razen bambusovih vršičkov) in namočene gobe ter prepražimo. Potem dodamo še bambusove vršičke, še malo mešamo in dodamo kis, sojino omako ter mesno juho in pustimo, da zavre, potem pustimo, da po malem vre pet minut. Jedilni škrob zmešamo z malo vode in zamešamo v juho, da jo malo zgostimo. Začinimo po potrebi s soljo in poprom ter čilijevim oljem. Zraven dodamo na mizo sojino omako, da si lahko vsak juho še dodatno začini. Juho lahko pripravimo tudi s piščančjo jušno osnovo. Perutnino skuhamo v vodi, potem meso narežemo na majhne koške in ga uporabimo namesto šunke, odcejeno tekočino pa kot jušno osnovo. Po želji lahko v juho dodamo še prozorne (steklene) rezance. Te samo prelijemo z vrelo vodo, pustimo tri minute in odcedimo - pripravljeni so kot dodatek za juho. Vse sestavine se dobijo pri nas. Bambusovi vršički v konzervi, sojina omaka v steklenicah, čili olje in sezamovo olje sta prav tako na razpolago v vseh malo večjih Tuših, Mercatorjih in Intersparih, enako stekleni rezanci (so take tabki, prosojni, a ne belkasti pač pa čisto rpozorni; tiusti beli so riževi in se pripravljajo malo drugače). Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti