Kitajska kuhinja

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

9. dec 2005 10:26

Mamamia, hvala za odgovor. Je že res, da curry naj ne bi uporabljali. Ampak včasih se mi zdi (ali pa je to moj predsodek), da v restavracijah rajši uberejo kakšno cenejšo bljižnico, kot pa, da bi uporabljali originalne začimbe in omakce, ki so pa kar drage in si jih po moje restavracije, pri teh cenah jedi, ne bi mogla privoščiti. Ali pa zadeve dobivajo iz zahodnih velemest, kjer so kitajske skupnosti številne, cene začimb in pripravljenih omak pa v primerjavi z nami nesramno nizke. Mimogrede, je že kdo, odkar smo v EU, naročal začimbe, omake itd preko interneta?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. dec 2005 10:54

Kje restavracije kaj nabavljajo, ne vem, po moje uporabljajo vsi po vrsti kakšne industrijske pripravke. Enega včasih uporabim tudi sama in res da pravi ton kitajskim jedem. Po internetu ne kupujem, vse, kar potrebujem, vzamem z naših polic ali pa kakšno malenkost, ko me pot po naključju zanese v Avstrijo. Pa to srečo imam, da imam v Munchnu žensko, ki mi stvari, predvsem sveža zelišča in začimbe ter reči, ki jih ni niti v trgovinah v A, kupi tam v enem azijskem diskontu, pa si jih spravim v zamrzovalnik in imam nekaj časa mir. Pri nas pa prodjajo take reči preko interneta pri enaplus, ki so tudi uvozniki teh potrebščina za Slovenijo. AMpak nisem še nabavljala na ta na način, jaz moram stvar prijeti v roko, preden jo vržem v košaro. Mamamia mamamia

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

9. dec 2005 14:52

Glede nabave materijala je v celovcu tajska trgovina v kateri dobiš vse kar je azijskega...od začimb, dodatkov tone riža takšnega in drugačnega, sveže zelenjave, sadja , pripomočkov ...vse ..in ne samo tajsko tudi kitajsko, japonsko, korejsko, celo nekaj grške robe sem zadnjič zasledila. Super mi samo še tam nabavljamo ker smo "čistokrvni azijci"!! lp pipika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. dec 2005 17:27

Hm, nam je celovec s poti, ampka vidim, da škoda. Bi se lahko enkrat napotili tja na izlet. Sicer je azijska trgovina tudi v Gradcu, ampak je tudi š enisem obiskala. Pipika, če se odličim za Celovec, se oglasim, da mi opišeš, kje ta trgovina je. Mi smo namreč tudi azijski fani, sploh tajsko-burmanski. Mamamia mamamia

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

9. dec 2005 17:36

Oj... Mene pa zanima recept za odlično KISLO-PEKOČO JUHO, ga kdo premore. Namreč v kitajski restavraciji , bi jo lahko na litre pojedel, tako dobra mi je ....res pa je tudi, da varira...enkrat je malo bolj pekoča drugič bolj kisla...hm....ampak kljub temu še vedno odlična. escada

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

11. dec 2005 11:27

Hi,v receptu iz baze je navedena sočna govedina,ki jo narežeš na 1,5cm in 3-4cm dolge trakove, katere popečeš ,ko jih vzameš iz marinade.Kupil sem beli ali feder špic,ki bi naj veljal za mehkejši del.V voku pa spusti toliko vode,da jo moraš odlivati in je prej kuhanje kot popekanje.Zakaj ? lp > siba

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

11. dec 2005 14:14

A je bil vok mogoče premalo segret pa je zato spustila vodo? Meni se to navadno takrat to zgodi, ker meso ne zakrkne takoj. lp, Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. dec 2005 14:42

SIba, meso po pomoje tudi ni bilo pravo (sicer pa sva o tem že govorila). Beli krajec sploh ni primeren za kitajske jedi. Najboljša je seveda pljučna, če pa to ne gre skozi, pa kos podplečja ali pa bržola, ko ji poprej odstraniš kosti. Tudi stegno ni primerno, kvečjemu pride v poštev še bočnik, ki ga potem narežeš na koloabrje, ko posameznim kosom odstraniš kite oziroma belo plast, v katero so posamezni delčki oviti. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti