Kitajska kuhinja

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

5. okt 2007 11:23

ežoj je napisal/a:
Kuhalnik je napisal/a:
Mene pa zanima kako kitajci v kitajskih restavracijah pripravijo hrustljave race in piščance da tako lepo hrustajo in se jejo. Če kdo ve bi bil vesel odgovora. Kuhalnik
Iz recepta " Domača pekinška pečena raca " ( home-style peking roast duck ) iz knjige "kulinarično potovanje po kitajski " od martin yan s": Marinada:.
a kdo ve kje bi se dal dobit to knjigo flex567

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

5. okt 2007 12:59

Jaz imam pa problem z vokom. Enkrat mi je uspelo nekaj v njem zažgat in se mi še danes prijemlje na tistem mestu. Vok je kvaliteten, litoželezen. Prosim za kakšne izkušnje, če se ga da vrniti v prvotno stanje. Hvala. Mac

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. okt 2007 13:28

Mac, še enkrat segrej wok, zlij notri ogromno olja in potem zadevo odstavi in pusti wok z maščobo kakih 24 ur na kakšnem samotnem mestu, potem pa maščobo odlij (če imaš doma kompostnico - na kompostnico, drugače bo pa na prvo travo v bližini, je še najbolj recilirlih) in s krpico pobriši wok. Pri moji posodi je to delovalo. Vendelina jr.

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

5. okt 2007 14:23

Vendelina, danes poskusim! Pa še to: ali pri pripravi hrane v voku uporabljate sezamovo olje (ker nekaj strani nazaj je nekdo napisal, da se ga doda samo na koncu in da ni primerno za visoke temperature) in katero še? Hvala. Mac

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

5. okt 2007 14:25

No, take težave imam pa tudi jaz. Na vok se prijmlje pa da delam z njim ne vem kaj. Mac: jaz sezamovega olja sploh ne uporabljam. Sem ga sicer kupila in dala par kapljic v jed na koncu, ko je bilo že kuhano, zdaj pa ne več. Navadno olje in to je to. smrketa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. okt 2007 14:49

Arašidovo olje. Vendelina jr.

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

5. okt 2007 14:55

Aha, arašidovo. Kaj pa je s sezamovim? Res ni za visoke temperature? Smrketa, jaz sem probala tudi že vok "zažgati" na visoki temperaturi, to naj bi pomagalo - pri mojem ni. Probaš pa lahko, mogoče ti pomaga. LP Mac

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

5. okt 2007 15:10

mac, kar brez probelma uporabi sezamovo olje tudi za praženje, jaz to počnem od nekdaj in ni težav. Meni kitajske jedi brez sezamovega olja niso čisti ta prave. Tudi če jih začnem delat na arašiidovem olju, na koncu vedno dodam nekaj kapljic sezamovega, ker je to pika na i. Poskusi, pa boš videl, lahko da ti bo všeč, lahko da ne.

 

Mimogrede, ko sem škililia v nekatere vzhodnjaške kuhinje so večinoma uporabljali sezamovo olje tudi za praženje v voku. Ali je to škodljivo ali ne , ne vem, vem le to, da ga tudi segrevajo. Mamamia

mamamia

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

5. okt 2007 15:24

Hvala, jaz ga tudi uporabljam, zato me je malo začudilo, da se ni priporočljivo. LP Mac

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. okt 2007 19:59

flex567 je napisal/a:
a kdo ve kje bi se dal dobit to knjigo flex567

Ej, Flex,

poskusi v kakšni trgovini z gradbenim materialom.( naj mi bo žlehtnoba oproščena ).

Dobrodošel na kulinariko!

Drugač: Nova knjiga je pošla, preveril sem na amazon.com in Barnesandnoble.com, na obe trgovine prodajajo rabljene knjige, vendar jih amazon ne pošilja v slovenijo, B&N pa, tam so rabljene od  $ 1,99- 30, pa računaj še enih$ 10 za poštnino, rabiš kartico visa, mastercard ali diners, nakup je varen.Tole sem ti napisal na hitar, ker smo o tem že večkrat debatirali, pobrskaj mal po forumu.

Drugač, za začetnika je morda še boljša knjiga The Chinese Way, od Eillen Yin-Fei Lo, jaz sicer nisem fen vzhodnjaške kuhinje, za mene je Turčija že dovolj egzotična.

Pa če te še kaj zanima, ali se kaj zatakne, kar vprašaj.

Bodi lepo pozdravljen 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti