Kitajska kuhinja

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

15. okt 2007 11:03

@mamamia
mamamia je napisal/a:

Spomladanski zvitki so zdaj preprosta reč, ker se dobijo pri nas za kupit riževi listi, s katerimi se delajo. Je malo zamudno, ker moraš list po list vlažit oziroma držat pod vlažno krpo, da se ne izsuši, saj ga potem ne moreš lepo zvijat.

Nadev je pa lahko samo zelenjavni ali mesno-zelenjavni, pa stekleni rezanci so lahko zraven, začinjeno s sojino omako in praženo na sezamovem olju.

flex, ti bom prepisala recept za mongolsko govedino iz kitajske kuharske knjige (tam izdane, ne kakšne zahodne verzije), pa boš videl in primerjal.

Tebi teka bom pa poslal recept ka kislo pekočo juho in zvitke.

Pozdrav obema, mamamia

mamamia
a bos napisala ta recept za mongolsko govedino? flex567

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. okt 2007 13:00

"a bos napisala ta recept za mongolsko govedino?" Morda ga boš hitreje dobil, če dodaš še "prosim" :) lp, vanjatajnsek

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

15. okt 2007 14:57

mamamia je napisal/a:

flew567, kaj te zanima, katere jedi? Mongolska govedina, mravlje plezajona drevo, piščanec po sečuansko, pečen riž, pečeni rezanci, sladko kisla juha, piščanec v sladko kisli omaki, govedina s čebulo, suho pražena govedina, piščanec z arašidi, goveji, ribji ali svinjski chop sui ali kaj drugega?

Sporoči malo bolj natanačno ker na jedilnih kitajskih restavracij je enih 50, 60 jedi, in vseh teh receptov ti res ne bi pisala.

Imam pa med drugim doma knjigo wok bible, pa še nekaj drugih o kitajski kuhinji, med njimi dve najnovejši, prispeli s Kitajske, v katerih je vsak recept najprej v kitajščini, šele potem v angleščini.

Pri nas večinoma dobiš vse osnovne sestavine za kitajsko kuhinjo, razen nekaterih čisto specifičnih.

Mamamia

mamamia
a bos napisala ta recept za mongolsko govedino prosim? flex567

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

15. okt 2007 21:39

flex, bom napisala. Prosim, poglej na zasebno pošto, zakaj tega še nisem storila.  Mamamia mamamia

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

31. okt 2007 10:28

Ponovno bi vse vas "kitajce" prosila za pomoč. V petek se odpravljam v Trst in me zanima ali se med vsemi kitajskimi trgovinami z oblačili najde tudi kakšna s hrano (začimbe, sojina omaka...) oz. ali je to v Italiji sploh ceneje kot pri nas. Ali imate kakšne izkušnje? Hvala in lp, Tara

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

31. okt 2007 14:49

tara, ne vem, če ti bo kaj pomagalo, za trst sicer ne vem, skoči pa malo do nas v koper, sej ni daleč :) in se oglasi v restavraciji peking-zelo prijazni, intimno vzdušje, znajo slovensko. če greš iz lj. ali trsta zavij na hitri cesti na izvoz pula, čez most, na tretjem semaforju zagledaš na desni strani mercator center, ti pa zaviješ na levo proti marezigam (orjentacija: industrijska cona šalara, restavracija emonec, cimos), se pelješ še 100m naprej in restavracijo zagledaš na svoji levi. maš pa še eno restavracijo nasproti mercator centra, ampak peking ti bolj priporočam krokodilček

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

1. nov 2007 12:34

krokodilček najlepša hvala za informacije. Sicer sem spraševala po trgovini ampak nikoli ni odveč vedeti za kakšno dobro restavracijo. V Koper tokrat ne bomo zavili, če bo lep dan se bomo odpeljali še do Miramara (ne vem če sem prav napisala). Lep pozdrav, Tara

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

1. nov 2007 18:27

mamamia, lepo prosim, če se boš že trudila in napisala recepte, bi tudi jaz prosilana zasebno pošto oz. še bolje če bodo tukaj za vse. Sicer se da recpte še kje dobiti, tvoji nasveti zraven pa so zlata vredni. lp, Robida

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. nov 2007 15:16

Tako, pa mi je ratalo! Mongolsko meso, namreč. In to točno takšno, kot ga jem v naši priljubljeni kitajski restavraciji. Goveje stegno sem narezala na debelejše trake in nato na lističe - pravokotno na vlakna. Za tri dni sem jih dala v belo olje. Odcedila in popekla v zelo vročem voku. Meso je spustilo tekočino, zato sem ga pekla - dušila, dokler ni vsa tekočina izparela. Preložila sem ga na toplo posodo in dala v ogreto pečico. Na voku sem ponovno pogrela malo sezamovega olja, na lističe narezan česen in malo nasekljanega suhega ingverja - dodala sem veliko na kolobarje narezanega pora, malo prepražila in dodala tudi žlico riževega vina. Dodala še toplo meso iz pečice in vse skupaj takoj zalila z omako iz jedilnega škroba, vode, malo temne sojine omake in ostrigove omake. Še malo posolila in takoj, ko je zavrelo odstavila in servirala. Čudovito mehko in krasen okus - pojedli smo do zadnjega koščka. vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti