Kitajska kuhinja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

17. avg 2008 10:30

Mimika, za tiste visoke temperature ni nobena maščoba primerna, to z arašidovim oljem pa prvič slišim.  Res ima kitajska hrana precej zelenjave in naj bi bila bolj zdrava, samo s tistim žganjem maščobe me ne prepričajo.

 

Znanci so pred leti za vselitveni piknik najeli kitajskega kuharja. Njihova nova bela kuhinja po tistem ni bila nikoli več bela. Hrana je bila pa dobra.

Lijana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. avg 2008 10:49

mimika je napisal/a:
Ugotovili so ji previsok holesterol. Niso mogli verjeti, ko je povedala, da ne je mesa in jajc. mimika

Tole pa nikakor ni izjava, ki bi jo pripisala zdravnikom. Že dolgo se ve, da povišan holesterol nikakor ni samo posledica hrane, ampak k njemu prispevajo dedni dejavniki in stresno življenje.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. nov 2008 9:54

Mamamia, pred kar nekaj časa sva se pogovarjali o masi v kateri Kitajci cvrejo koščke rib, rakce, zelenjavo.... Sem gledala Travel ch. in videla kako to delajo in ves čas je bila v ospredju beseda "tempura" - no, na polici v Intersparu lepega dne zagledam vrečico na kateri je pisalo Tempura mix - to je TOČNO to kar sem imela v mislih. Krasna stvar. Koščki so po cvrtju tako hrustljavi, da se z njimi ne more primerjati nobena druga stvar in zanimivo - tudi ko pečeš že tretjo rundo ta prva še vedno ne "odogne" ( štajerski izraz) Vseskozi ostanejo hrustljavi. lepo nedeljo, vanjatajnsek Sporočilo je spremenil(a) vanjatajnsek dne 23. nov 2008 09:54:49

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. nov 2008 16:16

Ja, tempuro poznam, samo redko delam, ker moji prisegajo na ingver in česen... Mamamia

mamamia

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

24. nov 2008 12:03

Mi tudi prisegamo na tempuro, če mi bo pa Mamamia zaupala česen-ingver kombinacijo, pa si bomo mogoče premislili. Vanjatajnsek tempuro si lahko z domačimi sestavinami zmešaš tudi sama, ena od "skrivnosti" mešanice je tudi ta, da mora biti ledeno mrzla. Malo poguglaj: tempura mixing recipes. Mamamia kakšnih osemnajst strani nazaj si opisovala, kako delaš pomladanske zvitke. Pišeš, da das riževe "plahte" med dve vlažni krpi, da se zmehčajo. Meni se je zdelo malo komplicirano, pa sem zavil na youtube, tam jih mojstri kar pod tekočo vodo obdelajo. Jaz sem si v pomivalno korito (očiščeno seveda ) nalil mrzle vode in testo za slabe pol minute potopil noter. Rezultati so bili super, zvijali so se zelo enostavno, "škarta" skoraj ni bilo. lp Vlado

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. nov 2008 12:19

mimika je napisal/a:
Ugotovili so ji previsok holesterol. Niso mogli verjeti, ko je povedala, da ne je mesa in jajc. Skrivnost je bila v arašidovem olju. Baje. Da ni preveč zdravo. mimika
To tudi jaz mislim, da ne drži. Navsezadnje so moji 7-letni krščenki ugotovili zelo zelo povišan holesterol... Sicer pa nobeno pretiravanje ni dobro. Začetnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. nov 2008 12:24

Vlado je napisal/a:
Mi tudi prisegamo na tempuro, če mi bo pa Mamamia zaupala česen-ingver kombinacijo, pa si bomo mogoče premislili. Vanjatajnsek tempuro si lahko z domačimi sestavinami zmešaš tudi sama, ena od "skrivnosti" mešanice je tudi ta, da mora biti ledeno mrzla. Malo poguglaj: tempura mixing recipes. Mamamia kakšnih osemnajst strani nazaj si opisovala, kako delaš pomladanske zvitke. Pišeš, da das riževe "plahte" med dve vlažni krpi, da se zmehčajo. Meni se je zdelo malo komplicirano, pa sem zavil na youtube, tam jih mojstri kar pod tekočo vodo obdelajo. Jaz sem si v pomivalno korito (očiščeno seveda ) nalil mrzle vode in testo za slabe pol minute potopil noter. Rezultati so bili super, zvijali so se zelo enostavno, "škarta" skoraj ni bilo. lp Vlado

 

 

Bom poskuila tole z vodo, prvič, ko jih bom delala.

 

Česen - ingver kombinacija: moji ne marajo v testu ocvrtih jedi, tako da to delam res zelo redko, ko je kak obisk morda. Nasploh nerada delam karkoli v tekočem testu in potem cvrem, meni je to preveč zamudno.

Zato na sezamovem (ali arašidovem) olju najprej opečem sesekljan ingver in česen, potem začnem dodajati meso in zelenjavo. To je vse.

 

Mamamia

 

mamamia

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

4. dec 2008 22:29

Imam eno vprašanje. Zelo rada bi naredila won-ton, kuhan v sopari, ki se ga v kitajskih restavracijah lahko naroči pod imenom Kitajski žlikrofi. Vendar ko sem pregledovala po netu za receptom izdelave, je povsod pisalo, da se te won-ton liste kupi v trgovini. Sem jih iskala pri nas v večjih supermarketih in v maximarketu, pa tega nimajo. Mi lahko katera pomaga in pove kje te liste lahko kupim...ali pa mogoče recept za izdelavo tega testa? Se mi pa zdi, da ni preveč enostaven za izdelavo. Hvala vsem že vnaprej za odgovor. Aja, pa nisem prebrala čisto vseh strani za nazaj, če ste o tem slučajno že govorile.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. dec 2008 10:45

Kaj  pa izdelki oziroma zavitki z napisom wrappers? Imajo jih skoraj povsod, kjer imajo pripomočke za vzhodnjaško hrano.

Lahko ti pa popoldan, od doma, prepišem kak recept iz kitajskih kuharskih knjig.

 

Tačas pa lahko za recept pa v googla vtipkaš wonton ali wrappers, pa se kaj najde.

 

Mamamia

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 05. dec 2008 10:46:33

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

5. dec 2008 12:32

No zdaj ko sem pa napisala v googla wonton wrappers, sem pa našla recept za testo. Bom probala mogoče po tem receptu: http://chinesefood.about.com/od/dimsumwonton/r/wontonwrapp Mamamia, bi prosila za recept, ampak v primeru, da se zelo razlikuje od tega, ki sem ga našla (link). V trgovini imajo zavitke (wrappers), samo mislim da so le ti za spomladanske zavitke. Bi bilo pa mogoče za probati, če se jih da v pari skuhat kot wonton-e.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti