Kitajska kuhinja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. feb 2008 17:43

Aja glede pogrevanja sezamovega olja, mi je ona gospa na Dunaju rekla naj se tega nikakor ne poslužujem. Da se ga da čist na koncu... Začetnica

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. feb 2008 19:32

ojla, tale kitajska kuhinja nam je pa danes polepšala dan. Prav lepo, da sem naletela na to temo. Doma sem že imela lepe kose lososa ter svežo papriko in por. Voka sicer nimam, se je pa našlo nekaj primernih začimb: česen, ingver, curry, sojina omaka. Skuhala sem riž ter ribe z zelenjavo po navodilih mamamie. Piko na i pa je dala sladko kisla omaka od gregorm, samo da je bila notri slivova marmelada s cimetom in ingverjem namesto marelične. Za palčke polizati. Strokovnjaki, napišite še kaj na to temo, začetniki v kitajski kuhinji vam bomo še naprej hvaležni. lp, župca

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

8. feb 2008 20:34

ZAČETNICA je napisal/a:
Aja glede pogrevanja sezamovega olja, mi je ona gospa na Dunaju rekla naj se tega nikakor ne poslužujem. Da se ga da čist na koncu... Začetnica
Zadnjič sem si končno privoščila sezamovo hladno stiskano olje od gee, kjer piše, da se lahko uporablja za pripravo hladnih jedi, kuhanje, pečenje, dušenje in cvrtje, ker vsebuje sezamol, ki olju poveča obstojnost. Zakaj se pa ne bi smel pogrevat? katjushka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. maj 2008 10:49

Pri nas doma smo trenutno Kitajci, zato obujam tole temo!

Fenomenalna tema, a ne da nam zadnje čase na forumu manjka takih!?

Moja trenutno najbolj posrečena jed je kitajska kislo pekoča juha, ki je res fenomenalna. Nisem verjela, da mi bo v prvem uspela, ampak je bila še veliko boljša, kot v kitajski restavraciji!

 

Imam pa en problem, nisem brala vsega za nazaj, pa bom, ob prvi priliki, tako da če ste o tem slučajno že pisali, se opravičujem že vnaprej...

Rezanci na vroči plošči. Recepta, ki bi mi ustrezal, na kulinariki ni. Eksperimentiram sama, pa ni to to. Mislim, da ga najbolj biksam pri izbiri testenin. Zadnjič so mi v restavraciji rekli, da vzamejo kar naše navadne špagete in jih nalomijo. Sem probala tudi to, pa kljub temu ne rata.

NA POMOČ!!!

jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. maj 2008 14:06

Prebrala sem vse, kar je bilo napisanega do zdaj (pri tej temi, da ne bo pomote...). Če sem poštena, moram priznati, da sem potihem pričakovala mamamiine recepte, pa jih ni...

Mamamia, če boš tole prebrala in imaš recepte že natipkane, jih lahko prosim pošlješ še meni?

 

Hvala že vnaprej in lep sončen pozdrav vsem!

jasna

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

25. maj 2008 14:27

Tudi jaz bi prosila za recepte mamamia. Prosim Tebe jasna1 pa za recept kislo-pekoče juhe, saj se tudi pri nas počasi navajajo/-mo (no, pa meni je itak všeč) na kitajsko hrano. HVALA PUNCI!

Lep dan in veliko se smejte

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. maj 2008 15:35

Tudi sama vedno več eksperimentiram s kitajsko kuhinjo..........zato mamamia, če boš že pošiljala okrog, saj veš.... katjushka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

25. maj 2008 16:08

Vam bom poslala, tule pa generalno navodilo glede kitajskih testenin:

 

za pečene rezance je vedno potrebno uporabiti HLADNE kitajske jajčne testenine (ali pa naše špagete, čeprav sama tega ne počnem). Tudi če jih skuhamo dan prej, jih stresemo, da se ne zlepijo, in potem drug dan delamo z njimi po receptu dalje. Če jih pečemo v voku, delamo ti po obrokih, žlico po žlico.

 

Če pa gre za prosorne (steklene) rezance, ki so hrustljavi, jih je pa najprej treba malo ocvret v olju

(zdi se mi, da jasna1 povprašuje po tej jedi, po eni izmed variant se ji reče mralvlje plezajo na drevo) in potem dokončati po receptu.

 

Vam bom vsem poslala, ni problema.

 

Mamamia

mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. maj 2008 16:30

Draga mamamia, hvala že vnaprej! Aja, pa grška poroka mi je lepo na kožo pisana, da boš vedela!

Simona84, juho sem naredila takole:

Iz treh piščančjih hrbtov sem skuhala juho. Precedila sem jo, meso (lepe dele) pa sem narezala na majhne koščke. Na majhne koščke sem narezala 2 korenčka in približno eno pest bambusovih vršičkov. V vroči vodi sem namočila kitajske gobe, ki jih prodajajo posušene v vrečki, nato sem jih razrezala na koščke. Vse to sem stresla v vrelo juho. Medtem ko je juha vrela, sem dodala pol žličke sladkorja, žličko soli, 2 žlici temne sojine omake in eno žlico pekočega čilija. Posebej sem zmešala 2 žlici jedilnega škroba z malo vode in zlila k juhi. Na koncu sem dodala še zžvrkljano jajce in zatem 2 žlici riževega kisa.

 

Upam, da nisem ničesar pozabila, poglej še Marinkin recept, ki je v bazi (meni je služil kot osnova), pa skombiniraj po svoje. Če ti ga bo poslala pa še mamamia, si pa itak na konju.

 

Uživajte punce!!!

 

 

jasna

Sporočilo je spremenil(a) jasna1 dne 25. maj 2008 16:31:11

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. maj 2008 16:39

Aja, pa danes sem naredila eno tako hecno mešanico iz prekajenega tofuja, bambusovih vršičkov (konzervo je traba porabit, a ne), sojinih kalčkov, narezane bučke, malo drevesnih gobic (ki so prav tako ostale od juhe), pa malo šitak. Na hitrco sem prepražila na sezamovem olju, posolila, polila z malo sojine omake in malo riževega kisa. Zraven pa navaden riž. Uh, je bilo dobro! Ne vem, če je ravno kitajsko, ampak prav daleč stran pa tudi ni

 

Prva stvar, ki jo bom kupila v ponedeljek, bo ostrigina omaka.

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti