Enostavne kreme za torte

neznan uporabnik
tema odprta - 30. jul 2001 19:40 | ogledi: 5.495 | odgovori: 2

Iščem recepte za dobre tortne kreme (npr. lešnikova, vanilijeva, orehova ali kavina)s čim manj maščobe in brez surovih jajc. Prosim, če mi lahko priskočite na pomoč.

Hvala in lep pozdrav,

Beti.

neznan uporabnik

31. jul 2001 1:49

Tudi sama iscem recept za kaksno taksno kremo, pa ze kar nekaj casa... Imam jih kar nekaj, a vecina jih temelji ali na maslu (ali margarini) ali smetani - nobena izmed teh ni lahko-kaloricna se manj pa z manj mascobe. Beljakova je malo boljsa, a okus in izgled je drugacen kot pri ostalih - pa se surova jajca so v njej. Ostanejo se prelivi (led) ki pa niso prave kreme in pudingu-podobne (kuhane), ki so po mojem mnenju se najbolj podobne "pravi" kremi za torte, in z manj mascobe. Na koncu liste so seveda se pakirane "Kreme za torte" kot jih dobite v trgovini, kot recimo Slag Pena ali pa izdelki Dr. Oetkerja - ti proizvodi po mojem mnenju nimajo manj mascobe, ampak najverjetneje samo "skrijejo" naso krivdo v prasek Sama vecinokrat izberem srednjo pot: naredim torto z bolj mastno kremo, a samo za res posebne priloznosti.

neznan uporabnik

31. jul 2001 6:49

Hojla! Iščem recept za orehovo torto - vendar tako, kot so jo pekli pred 30, 40 leti. Krema je iz margarine (tako trda, da se poznajo zobje, ko ugrizneš). Sicer me spreleti srh ob taki sladkobi, toda nekdo si jo želi..... Hvala za pomoč. Melita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti