Forum o eksotiki...

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

16. jan 2007 8:54

Ker vidim, da je tale naslov še najprimernejši za moje težave, prosim za pomoč. Neček v šoli pripravlja nalogo o FINSKI. In seveda se je zdaj njihova nadebudna učiteljica spomnila, da mora vsak učenec doma pripraviti eno njihovo nacionalno jed in jo prinesti v šolo. Ker ste polne znanja in izkušenj pa še receptov iz vsega sveta, vas vljudno rposim, če ima katera kak recept iz finske kuhinje. Bi bila zelo hvaležna, še zlasti, če bi šlo za kako sladico ali jed, ki ne vsebue rib (ja, saj vem, da Finci obožujejo ribe, samo mi o njih samo pišemo nalogo). Hvala že vnaprej in lep dan, helenag

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jan 2007 9:13

He, he, ko omeniš Finsko, jaz ne pomislim na eksotiko, prej na . Se hecam, ti pošiljam link, po mmoje boš našla kaj užitnega gor, če pa je angleščina problem, pa sporoči, bomo pa še kaj prevedli. http://www.finnguide.fi/finnishrecipes/cat.asp?c=1 In ko smo ravno pri eksotiki, ali koga zanima tečaj indijske kuhinje pri Andreju Goljatu v Škofji Loki. Potekal bo 24.2., če bo seveda dovolj prijavljenih. Medve z Reco sva že na seznamu, prejšnjič je odpadel, ker sva bili edini kandidatki. Stane pa 33,40 evrov. http://www.kulinarikagoljat.si/index.php?page_id=6 Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2007 9:44

Finska je v drugi polovici lanskega leta predsedovala EU in skladno s tem je Finska spletno kar precej sebe promovirala. Drugače pa so na Finski ambasadi zelo prijazni ljudje in ti bodo kakšen kuharski link poslali, samo kontaktirati jih moraš. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jan 2007 9:52

helenag, doma imam finsko kuharsko knjigo. Torej ti popoldne lahko pošljem nekaj receptov, pospremljenih s fotografijami. V tem primeru potrebujem tvoj e-naslov, tako da če hočeš še fotke, mi na zasebno pošto pošlji, pa ti skeniram in pošljem vse skupaj. Mamamia mamamia

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

16. jan 2007 13:48

Hvala za pomoč vsem, ki ste se potrudile. Na kulinariki se vedno znova potrjuje staro reklo, da pol odgovora človek dobi že, če ve, kaj in koga vprašati. Fajn punce ste! helenag

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jan 2007 20:15

helenag, pošta te čaka na domačem naslovu. Mamamia mamamia

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

20. jan 2007 14:44

Loni, ce srecno priletim k vam in ne bom ta dan imela kaj pa vem cesa, se prijavljam tudi jaz (za tecaj indijske kuhinje). Me kar pritegne njihova hrana in zanimivo je tole, da sem kadarkoli ze je bila taksna priloznost, ko sem sama izbirala kam bi sla ven na kosilo ali vecerjo z veseljem zavila v Punjabi (ime precej znane Ind. restavracije v Shanghai-ju). Kar nekaj stvari sem potem kar tako na pamet poskusala skuhati tudi doma in bilo je fino, seveda pa bi z veseljem znala se kaj vec. Tako da, upam da ostane tale tema nekje tako, da se nanjo ne bo pozabilo in potem se gotovo vidimo. Pozdravcek do takrat, (se malo "kitajska") Teja teja-kit.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. jan 2007 17:20

Teja, superca, morda nas bo pa tokrat dovolj prijavljenih. Loni Makaroni

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

20. jan 2007 19:47

ravnokar smo pojedli tričetrt mamamijine arabske kokosove "torte" in je super, hvala! *sicer je, to vidim komaj zdaj, bil recept objavljen že lani, se mi pa je prej, ko sem brala, kar zaluštalo in sem takoj naredila, ker mi je zdelo tako preprosto (in je res).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti