Regratovo vino

silka  

član od: 3.4.2005

sporočila: 1

tema odprta - 9. apr 2005 11:36 | ogledi: 13.308 | odgovori: 1

prosim za recept regratovo vino ce ga kdo ima in kako se to napravi

silka

pinkpanter  

član od: 2.6.2005

sporočila: 9

2. jun 2005 12:11

Regratovo vino 5l vode, liter rahlo stisnjenih regratovih cvetov, 1,1kg sladkorja, 2 pomaranči, 1 dag kvasa Cvetove potrgamo s pecljev in po možnosti odstranimo še zeleno čašo, kajti tako bo vino boljšega okusa. Damo jih v steklen kozarec ter prelijemo z 2l vrele vode. Pustimo stati tri dni, potem tekočino precedimo v primerno veliko vrelno steklenico. V 3l segrete vode raztopimo sladkor in ga prilijemo v steklenico skupaj s sokom obeh pomaranč. Ko je tekočina mlačna, dodamo aktivirani kvas. Namestimo vrelno cev in pustimo na toplem tri tedne oz. dokler ni venje končano. Potem vino pretočimo v steklenice, zamašimo ter pustimo stati v kleti vsaj pol leta; regratovo vino sodi med tiste vrste, ki se z ležanjem izboljšajo. Recept je iz Knjige Divja Hrana. Meni se je majčkeno "pokvarilo" tole vino, saj mi je nastal pravi pravcati šampanjec - lepe čiste barve in prijetnega okusa. Vse je možno... pinkpanter Sporočilo je spremenil(a) pinkpanter dne 02. jun 2005 12:11:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti