Čokolešnik-zdrav (vmesni) obrok ali ne?

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

27. nov 2010 11:17

Basti je napisal/a:

Najbrž je mislila tole:   http://www.amarant.si/default.asp?pid=modul_it&mid=

http://basti.moj-album.com/
Ja, Basti, točno tole. Jaz sem imela s Čokonjamom bolj službene "opravke", bil mi je všeč. Sprva sem (pri "surovi" mešanici) malo pogrešala monj po vaniliji ali že čem - bil je zelo nevtralen volj, rahlo po žitu. Pripravljen obrok je (vsaj za moje pojme) imel izrazit volj po , okus tudi . Morda se 200 g ne sliši veliko, a se jed lepo nakuha. Všeč mi je, da so sestavine zelo bazočne, le 3 oz. pri različici brez sladkorja 2. Ekološko pridelana pira je glavna sestavina. Vidi se pira kot lomljeno žito, baje pa so še druge "frakcije" pire ---> veliko vlaknin, kar se vidi, ker jed zares lepo gosti . kafetarca

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. nov 2010 13:38

Jaz pa doma sploh ne uporabljam čokolešnika ... moji fantje imajo najraje na mleku skuhan polnovredni pšenični gris, ovsene kosmiče, proseno kašo (te navadno ne kuham same, ampak jo dodajamv določenem razmerju), riž, ne branijo pa se prav tako polente in mleka. Vse izdelke, ki sem jih naštela, so iz biološke pridelave. Zame je to dosti ceneje, vsekakor za moje pojme bolj zdravo, časovno pa sploh ne vzame omembe vredno več časa, kot priprave čokolina in podobnih instant mešanic. Kot dodatek jim ponudim bio rjavi sladkor, bio kakav, ko kuham pa dodam malček soli in vanilijevega sladkorja, ki ga kar sama pripravim tako, da imam skozi v posebni dozici sladkorju dodan strok vanilije, ...

katjushka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. dec 2010 21:28

Ne uspe mi najti Čokonjama. Mi lahko kdo prosim namigne, kje ga je mogoče kupiti?

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. dec 2010 22:01

Mogoče bi najlažje izvedela kar tukaj.

rimljanka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. dec 2010 22:22

Ma ja, saj sem šla na nekaj teh navedenih trgovin in so imeli Amarantove izdelke, a žal ne Čokonjama. Zato me zanima preverjena informacija, kje se ga dejansko da kupiti.

tulka

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

17. dec 2010 11:46

Kr' gospo Fanči poklicat, tudi na e-pošto se javi. Fanči Perdih s.p., Golišče 3, 1281 Kresnice, tel/fax: 01 563 9236, e-mail: info@amarant.si še mobi: 031 706 444 Jaz sem načeloma navdušena nad tem izdelkom, ker je narejen po principu manj = več. Sem se pa zamislila tudi nad katjushko, ker se dejansko lahko z malo truda marsikaj narediti doma. Hvala za take forume, ko drug drugemu damo kak dober namig. Ampak ja, čokonjam je fini, jaz priporočam nesladkanega kafetarca

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. dec 2010 15:24

kafetarca je napisal/a:
 

Jaz sem načeloma navdušena nad tem izdelkom, ker je narejen po principu manj = več. Sem se pa zamislila tudi nad katjushko, ker se dejansko lahko z malo truda marsikaj narediti doma. Hvala za take forume, ko drug drugemu damo kak dober namig. Ampak ja, čokonjam je fini, jaz priporočam nesladkanega

kafetarca

 

Pri nas, ko se k večerji vsedejo mož in 3 sinovi, se poje precej čokolešnika in v bistvu to iz večera v večer na koncu kar precej nanese ... zdaj če gledamo iz stroškovnega vidika ... če pa skuham bio polnozrnat gris, pa znese za cca 250g na 2 l mleka, kolikor se ga naenkrat poje, stane cca 0,60€ ... prišteti je treba seveda še sladkor in kakav, kar pa ni več takšen strošek .... ja pa vsekakor bolj zdrav od čokolešnika in tudi dober (čokonjama ne poznam, zato ga ne bi komentirala) ...

 

Kar se pa dela s kuhanjem tiče pa je takole, jaz omenjene kaše kuham vedno v 2l loncu z dvojnim dnom, ki ga pristavim in ko začne piskat, zakuham gris, pustim na rahlem ognju še 5 min in odstavim. Ter pokrito pustim še kakšnih 20 min. Po potrebi še dolijem mleko. Vse to naredim čisto sproti in mi ne vzame kakšnega posebnega dodatnega časa, saj je tudi za čokolešnik potrebno mleko greti in čokolešnik zamešati ....

 

Podobno napravim tudi ostale žitarice, le da jih je potrebno kuhati malo dlje časa. Dostikrat pa napravim tudi polento, ki jo skuham kar 5 l in jo imam na hladnem in ko je potreba jo prepražim in zalijem z belo kavo .... takšna je meni najljubša ....

katjushka

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

18. dec 2010 9:11

Po mojem pač čokolešnik in hujšanje ne gresta skupaj. Itak, da si ga lahko kdaj pa kdaj privoščiš, ampak kakor je zastavljeno vprašanje se meni zdi da gre bolj za vsakodnevno stvar, ali se motim? Primernejši bi bil kakšen beljakovinski napitek (shake) s katerim bi v telo vnesla manj sladkorja in več beljakovin. Obstajajo tudi taki z okusom čokolešnika in sploh niso tako slabi :) če jih zmiksaš s paličnim mešalnikom dobiš tudi podobno gostoto... samo pazi in ne nasedaj raznim beljakovinskim napitkom ki imajo kljub imenu sam sladkor in bore malo beljakovin (npr. od proizvajalca my diet). Pojdi raje v kakšno trgovino s športno prehrano, kjer ti bojo znali svetovati. Treba je res prebrat kaj piše na etiketi... naj vsebuje nad 60g beljakovin/proteinov (več kot jih je in bolj kakovostne kot so-dražji je ponavadi napitek) in čimmanj sladkorja in um. sladil. Srečno in lep pozdrav, pa lep december. mala zelena

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

19. dec 2010 18:24

Katjushka, kje pa kupiš bio polnozrnat gris?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti