Post

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. apr 2006 12:25

Lahko narediš sam, za prvič je pa baje boljše, če ti kak usposobljen pomaga. Ne vem, če sem kaj pretiravala z opisom - saj pravim, nimam praktičnih izkušenj, ampak v principu gre pa točno tako. V sestrinih knjigah (ja, na morju zna bit dolgcajt, hehe;), piše, da vodo posrkaš vase z lastnimi trebušnimi mišicami, s tistim pripomočkom iz lekarne pa mislim, da ti ni treba. So slikce zraven, dolgčas ti definitivno ne more bit;) Reca, stradanje sva s fantom že probala, ni bilo sicer prostovoljno, pa se po njem nisva nič boljše počutila, v bistvu celo precej slabše;) Tako da ne bom probala, dokler se počutim tako fajn kot zdaj! Saj pravim, če bi bila resno bolna, bi verjetno svašta probala, samo da bi bilo boljše. Ampak ker nisem in ker so moji ljubi super fajn, čeprav noben tega ne dela in ker mi ne zgleda ne vem kako mikavno, pač rajši ne... Dvomim, da bi se po tem počutila boljše... (Fant bi rekel, da bi se, zato ker je konec, hehe) Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. apr 2006 13:12

A potem sami stiskate sokove, ali jih kupujete? Klistiral bi se pa po moje vsak lahko sam, po moje ne more bit tako neizvedljivo... Zanima me, kako izgleda tak pribor iz lekarne, ga ima kdo doma? Sprašujem za opis le tega, ne da bi mi ga kdo posodil, bognedaj...

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

13. apr 2006 13:50

Ta pribor sestavlja vrečka, v katero naliješ mlačno vodo, "akelj", da lahko obesiš ter cevko s "priključkom z luknjicami", po kateri si napelješ vodo. Tale opis sicer ni čisto in.. Vrečko z vodo si obesiš nekam višje, da ima voda prosti pad. Ja, imaš tudi regulator, s katerim večaš oz. manjšaš dotok.. Ja, sokove si pa sama stiskam doma, ker vsi kupljeni niso dobri. Moraš pa kombinirat sadnje in zelenjavne ter ogromno vode. sama je spijem več kot 5 litrov. Se pa postim 5 do 7 dni vsako pomlad in se super počutim. Ne moreš verjet, koliko energije imaš naenkrat. Moji so pa tudi veseli, ker tiste dni samo kuham in pečem, sinovi so pa "degustatorji", saj sama niti kuhle ne obliznem.. ja, pa še to. na post se moraš pripraviti najprej psihično, potem pa še s prehranjevanjem pred in po njem.. Tina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. apr 2006 14:02

ja, ja. saj vem. hvala za pojasnilo. mi ni bilo jasno tisto z vrečko, ker sam je ne bi mogel držat... do drugega leta se bom že pripravila, ne?

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. apr 2006 14:10

No, še to. Za sokove sprašujem, če bi recimo kakega kupljenega v službo nesla. Da ne bi bilo prehudo in tako... tudi to vem, da niso vsi dobri, tudi tisti, 100% ne...

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. apr 2006 17:10

Joj dobri ste, kar sami se klistirate. Jaz to počnem samo v službi pa ne bi rada probala na sebi. jade

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

13. apr 2006 19:43

Ja, kupljen je tudi dober - samo sedaj spet ne vem ali je bravo ali happy day. Bom jutri vprašala strokovnjaka v službi. Ej, jade - sploh ni tako hudo. Sama sem vedno pomislila na porodne popadke. Če me ne bi sodelavec prepričal.. Tina

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

13. apr 2006 20:14

Ko izvajaš post s sokovi, veljajo samo SVEŽE izstisnjeni, ker imajo kot taki največ energije - preizkušeno! Sama sem razmišljala podobno, da bi si v službo odnesla kupljeni sok, toda ob postenju so vaša opažanja zelo natančna in moje telo mi je "povedalo", ko sem zaužila kupljeni (prekuhani) 100 %-no sadni sok, da ni zadovoljno, ker ni dobilo nič hrane - kar sok ob postu (in tudi sicer) je. Morda se boste vi zadovoljili s takim sokom, toda upam si trditi, da boste prišli iz službe utrujeni in z glavobolom. Pri postu je res pomembno, da si redno "dozirate" sokove, da ne dovolite možganom, da pomislijo na lakoto. Sama rešujem problem tako: zjutraj doma popijem največkrat korenčkov sok, ker je zelo malo dela z njim. V službi si ožamem limono ali pomarančo (rdeče so manjše, pa je lažje). Doma je pa zopet vse lažje. Tudi začetni zadržki pri klistiranju ne odtehtajo končnega rezultata: boljšega počutja in izgleda (v mislih nimam hujšanje, kar sicer je posledica posta, temveč čudovito čisto kožo). Le pogumno. Lipa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. apr 2006 14:10

Jaz sem čisto navdušena nad postom zdaj. Saj sem že kak dan pila samo vodo, pa sadje... Ampak zdajle sem spremenila način prehrane, nasploh pa način življenja. Po vsem tem bo post lažje izvajati. Z možem se oba pripravljava nanj... Glede na to, da se rada prej pozanimam, koliko časa traja čiščenje po klistiranju, je treba bit cel dan doma? Jaz se spomnim iz porodnišnice, da je šlo to kar hitro čez... Kar se sokov tiče, bi lahko tudi sveže stisnjene nesla s sabo v službo. Ampak če prideš okro 17 ure domov, pa če je vmes kriza... po moje ne bi bilo napak kak deci kupljenega spiti? Sicer pa bom vedela, ko bom sama poizkusila...

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

15. apr 2006 10:56

Lidika, Kakšno urico si bo potrebno vzeti čas. S sokovi je pa tako, saj ni da bi bilo prepovedano piti kupljenega, toda...sveže, je sveže. Da ne bom "nakladala" in prepričevala, priporočam, da narediš preizkus: eno jutro popij kozarec sveže stisnjenega soka, naslednje jutro kozarec soka, ki je stal čez noč, tretje jutro pa kozarec kupljenega soka - bodi pozorna, kdaj po zaužitju boš postala lačna oz. kateri ti bo "zalegel" dalj časa. Pozdravček Lipa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti