Post

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. apr 2008 12:43

Bravo punce!

Sama že tretji dan jem samo sadje, nekako začutila sem, da bi ibl čas, da se malo "prečistim". Pa saj tudi drugače ne jem ne vem kako nezdravo, pa vseeno. Mogoče bom vztrajala še par dni, ker se odlično počutim, sploh nisem lačna, kilogrami pa kar dol...

 

Postenje mi je pa tudi ena takšna neraziskana in vabljiva tema že nekaj časa...

Pravkar berem eno knjižico o postu, mogoče se ga pa lotim po sadnih dnevih, bom videla1

jasna

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

8. apr 2008 15:31

Pozdravljeni! jutri nameravam zaceti 21-dnevni post, pa me zanima, ce se za taksno dobo priporoca jemanje kaksnjih dodatnih vitaminov ali cesa drugega. Imam ze izkusnje z nekaj dnevnimi posti, kjer uzivam samo sadje (tudi tokrat ga nameravam - kar v taksni "prvotni" obliki in ne v "stisnjeni" verziji), vendar pa me zanima, ce je za daljse obdobje telesu priporocljivo dati se kaj drugega. V naprej hvala za odgovore in veliko uspeha vsem, ki se lotevate tega v tem casu. Teja teja-kit.

lalu  

član od: 12.4.2008

sporočila: 4

12. apr 2008 22:59

Ne pozabi da je pri postenju NUJNO potrebno klistiranje ,ker sicer se telo zastruplja z hrano ki ostaja v črevesju.Tudi če vzameš odvajalne tablete in piješ Donat ,črevesje še vedno ni očiščeno.Moj zadnji post 10 dni,vsak dan sem se klistirala in glej ga zlomka,še vedno sem izločalo blato.Vzbudi se ti občutek da ga imaš tja gor do možganov,zadržuje pa se v črevesnih zavojih-lahko tudi leta- in to povzroča bolezni. lalu lalu

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. apr 2008 2:03

Blato je sestavljeno iz vode (pretezni delez), elektrolitov, ostankov neprebavljene hrane, zivih in mrtvih crevesnih bakterij (normalna crevesna flora, ki ima pomembno vlogo pri prebavi in imunskem ravnovesju) in odmrlih odluscenih celic sluznice prebavnega trakta. Dokler ni kaksne mehanske ovire, blato nikjer ne zastaja in se ne kopici, niti se ne lepi na stene prebavnega trakta (kar poskusite si predstavljati, kako bi se dalo nalepiti nekaj na steno mokre, spolzke cevi, ki se ves cas premika - niti s sekundnim lepilom ne, hihi). Skratka, blato nastaja sproti, pa tudi ce se postis in klistiras v nedogled - vse, kar si nakopljes na ta nacin, je elektrolitsko neravnovesje na eni strani ter odvisnost od odvajal in klistiranja na drugi strani. lp, proxima

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

13. apr 2008 5:23

ernikamoja je napisal/a:
Pozdravljeni. Vedno več nas je, takšnih, ki se upiramo globalnemu načinu življenja. Ki se upiramo temu, da bi poleg obilne večerje pojedli še pest tablet, da se bomo naslednji dan sploh zbudili. Ja, post je osnova življenja, preživetja. Postila sem se največ 16 dni. Pa mi tega ne bi bilo treba. Post kot čiščenje naj bi trajal nekje do 7 dni, če ga izvajamo večkrat. Ker imam bolj nizko težo si privoščim največ 5 dni. Če pa se prvič odločamo za postenje niso dovolj forumi in članki temveč se je potrebno temeljito pripraviti. Post naj ne bo sredstvo za izgubo teže, temveč naj postane vaš način življenja, način s katerim dovolimo telesu da polno zadiha in si nabere novih moči za soočanje z vsakdanjikom. Poiščite pomoč, društvo Preporod je eno od teh pomoči. Kjer je volja je moč, kjer je post je zdravje. ernikamoja
ernikanjegova, če si že mazohistično nastrojena, naj te spomnem, da se lahko šibaš in trpinčiš tudi na druge načine. Drugač, menim, da je postiti se res zdravo. Jaz se načeloma postim med obroki (če se ne, si pokvarim naslednji obrok ). ezoj

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

13. apr 2008 21:17

Zdaj če prav razumem je treba pri tem postu sadje in zelenjavo iztisnit in piti sok, in ne da ješ samo sadje in zelenjavo? Kako pa naj naredim sok iz korenčka recimo, iztisnit ga verjetno ne gre? Iskra

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

13. apr 2008 21:55

ezoj je napisal/a:
Jaz se načeloma postim med obroki (če se ne, si pokvarim naslednji obrok ). ezoj
blažkaa

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

13. apr 2008 21:57

Iskra je napisal/a:
Kako pa naj naredim sok iz korenčka recimo, iztisnit ga verjetno ne gre? Iskra
Seveda se da iztisniti sok iz korenčka. Jaz to delam s sokovnikom in kar nekaj soka dobim ven. blažkaa

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

13. apr 2008 21:59

proxima je napisal/a:
Skratka, blato nastaja sproti, pa tudi ce se postis in klistiras v nedogled - vse, kar si nakopljes na ta nacin, je elektrolitsko neravnovesje na eni strani ter odvisnost od odvajal in klistiranja na drugi strani. lp, proxima
Nekje sem prebrala, da si s pogostim klistiranjem lahko "nakopljemo" celo hemeroide. Ve kdo kaj več o tem? blažkaa

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. apr 2008 22:50

Hemoroidi so razsirjeni venski pletezi na zunanji in notranji strani misice, ki zapira anus; razsirijo se pa takrat, ko je venski odliv iz tega podrocja oviran - zelo pogosto v nosecnosti, pa tudi zaradi stevilnih drugih razlogov, med katere sodi tudi kronicno zaprtje. Paradoksalno je zaprtje pogosto posledica zlorabe odvajal in tudi klistiranja. S samim klistiranjem pa nimajo neposredne zveze. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti