Pingvin rezine

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

9. mar 2005 10:34

prekmurka - če si skuhala kremo iz jedilnega škroba in dodala rastlinsko smetano; ali bi potem šlo tudi iz vanilijevega pudinga in smetane? (jaz sicer v receptih kjer je treba dodati malo škroba dodam vedno prašek za puding, sem pa sedaj ob tvoji varianti razmišljala o pudingu po receptu + smetana. Oz. ali je katera druga preiskusila to varianto (puding + smetana)? klavdija

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

9. mar 2005 10:39

Zala , prosim zaupaj svoj recept. martina

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

9. mar 2005 12:13

bom, bom....imam zadnje čase grozno gužvo in moram recept najprej najt! Hvala za razumevanje :))) LP Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

11. mar 2005 17:20

evo, pa sem nasla...tukaj: <http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=29720&> je vse lepo in zelo natancno opisano - sestavine so za en velik pekac, okoli 30x 40 cm...ne ve cisto tocnih mer. Dober tek in LP Zala

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. mar 2005 7:37

Klavdija ,seveda ,jaz sem to že dostikrat naredila ,samo če vzameš ta pravo smetano obvezno dodaj ,ko stepaš smetano utrjevalec .-plast piškotov pa gor sadje ,ali pa ne ,ali s sadjem poliješ piškote pa gor puding -smetanova krema pa spet piškoti in tako naprej -in sladica je tu . Moja krema za pingvinčka : 6dl mleka zavremo dodamo 4 žlice gustina razstopljenega v 1 dl mleka ,skuhamo ,odstavimo in dodamo 1vrečko (mala vrečka pakirana kot vanili) že prej namočene želatine .Ohladimo .Primešamo 7 dl stepene smetane -ta prave ,kateri obvezno pri stepanju dodate utrjevalec . Malo ste čakali - saj veste ,nikoli ni prepozno...........lep dan Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti