Jabolčni sok

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. mar 2005 7:39

kako vam zavidam in hkrati čestitam. Kaj vse delate doma. Res ste dobre gospodinje, znate kuhati, delati jabolčni sok.... Naj omenim, da sem to delala tudi sama. Zdaj je malo drugače. Upam, da boste vse svoje izkušnje prenesle na mlajše rodove. Večina gospodinj v zahodni Evropi kuha (enostavno) ali nekuha in se hrani zunaj v restavracijah. Da bi delale sok, slaščice, rezance, kruh. Kje pa, zato nimajo časa........ Lp

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

4. mar 2005 13:48

Tudi mi delamo jabolčni sok vsako leto in ga surovega nalijemo v tri kovinske sode (80, 50 in 30l). S potopnim grelcem segrevamo sok do 85°C (kontroliramo s termometrom). Proti koncu segrevanja pobiramo pene s površine. Ko je sok segret, skozi pipico odlijemo vsaj par litrov soka, da se razkuži tudi pipica. Sod pokrijemo samo z zgornjim pokrovom in zadelamo z volneno odejo za čez noč ali nekaj ur, da se počasi ohladi na približno 70-75°C. Potem položimo na sok plavajoči pokrov in zalijemo s parafinskim oljem. Taka navodila smo dobili pri izdelovalcu sodov, kjer rentamo todi grelec. Do sedaj se nam še ni pokvarilo. Ravno pred nekaj dnevi je iz zadnjega soda priteklo olje. Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti