Stevia- kje kupiti?

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. sep 2011 16:35

kupila sem stevijo v jablani. prašek in pa posušene listke. prašek je stal 11 €, velik je nekje 1,5 dl, listki pa nekje 6€ velikost rinfuza čajev. poskusila nisem, ker ni zame.. bom pa izvedela povratno informacijo ..

mi je pa rekla prodajalka, da bi se naj od septembra ali pa od januarja stevija prodajala tudi kot živilo.

www.mojalbum.com/naredilaana

Eilinel  

član od: 13.11.2011

sporočila: 19

13. nov 2011 22:30

Mi lahko poveste, kje bi se dalo spletno kupiti/naročiti stevio? Spletne strani Biostevie, kjer sem nazadnje naročila kapljice, ni več. Mi jo uporabljamo zaradi otroka z diabetesom, priporočila pa jo je diabetičarka UKC LJ, ker najbolj naravna in najmanj škodljiva.Je pa res, da ni tako sladka, kot omenjajo, ima zelo specifičen okus, podoben sladkemu korenu v čaju za ledvice, ampak se naša mala navihanka nad okusom sploh ne pritožuje, saj je vesela, da lahko sploh okusi nekaj sladkobe.

 

Eilinel

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

4. feb 2012 14:59

POZDRAVLJENI, V INTERSPARU V LJ SEM KUPIL 2 KOZARCA STEVIA SUGAREL..... KO SEM PRIŠEL DOMOV, ENEGA ODPREM, PROBAM... OBUP...

DRUGA STVAR, SESTAVA: MALTODEKSTRIN, SLADILO- STEVIOLGLIKOZIDI IZ IZVLEČKA STEVIA REBAUIDANA 2%%%%%

2%     2%!!!!!!!!!!!! VELIK ANE, SE PRAVI KAJ JE VSE OSTALO PA TAKO LEPE SNEŽNO BELE BARVE JE!!!! RASTLINA PA TUDI BELA???

NATEG!!!!!!!!!!!

LJUDJE, KUPUJTE NEPREČIŠČEN RJAVI SLADKOR!



piki-poki

Sporočilo je spremenil(a) Boris1 dne 04. 2012 15:00

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

4. feb 2012 17:55

,,,,,,

piki-poki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. feb 2012 18:23

Jaz kar lepo z belim cukrom vse sladkam, ravno šarloto pod streho (v hladilnik) spravila, in nimam nobenih problemov kaj je s to stevio, natrenom ali podobnimi sladili ...

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. feb 2012 18:40

jup, jaz imam 98 % ali 95 iz jablane, za kavo je porabim recimo manj kot noževo konico, pa je zelo hitro presladko. še zdaj se nisem navadila dozirati. za cel litrski čajnik porabim hm.... za riževo zrno, pa je PRE sladko

 

tole imam... http://www.govinda-natur.de/shop/Stevia-Produkte



www.mojalbum.com/naredilaana

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 04. 2012 18:47

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

20. feb 2012 16:17

mamamia je napisal/a:

Jaz kar lepo z belim cukrom vse sladkam, ravno šarloto pod streho (v hladilnik) spravila, in nimam nobenih problemov kaj je s to stevio, natrenom ali podobnimi sladili ...



mamamia

 

Se strinjam...jaz tudi nadaljujejm s sladkorjem...Ker danes sem namreč kupila stevio in mi je obupno zanič...niti približek sladkorja ali meda...tako da bo moj čaj še naprej z žličko medu 

blossom

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

20. feb 2012 23:45

nisem brala teme, morda je že kdo odgovoril...

ampak stevio prodajajo v kalčku (v btc). imajo jo v obliki natrena, kapaljic in prahu. cene so od 5 - 12 evrov se mi zdi.

pinch

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti