Kulinarični kiksi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. feb 2005 14:14

Pred leti sem nekajkrat kuhala na tečajih govorništva, ki jih na Visokem v Poljanski dolini organiziral pater Miha Žužek. Če je kdo kdaj bil z njim, potem ve, kaj pomeni asketsko prehranjevanje oziroma kako iz nič skuhati za 16 ljudi. Za kosilo je bil krompirjev golaž (brez mesa seveda). Kot varčna gospodinja sem najprej pogledala po kuhinji, kaj je ostalo od prejšnjega tedna. Tako najdem steklenico z nekaj vina. Poskusim. Zdelo se mi je, da se vino počasi začenja kisati in sem ga zato zlila v golaž. Med kuhanjem vstopi pater Miha in nekaj išče: "Poslušaj, M., kje pa je tisto mašno vino, ki je bilo tamle v kotu?" "V golažu", sem na kratko odgovorila. Na srečo je imel rezervno stekleničko. Za vsak primer ...

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

19. feb 2005 20:48

Jaz sem se spomnila ene svoje prigode izpred nekaj let, ko sem imela komaj osemnajst let. S svojim prvim fantom sva šla (sredi zime) na njihov vikend ob obali. Ker so bili bolj fina družina so imeli na zalogi zelo veliko instant hrane, pa mi je fant rekel naj skuham riž. jaz do takrat nisem nikoli prijela za kuhovnico, kje šele da bi znala skuhat instant riž!!! P je rekel da naj dam vrečko z rižem kar v vrelo vodo pa počakam da bo kuhan. Pa se mi je zdel mal čuden da se ga prej nič ne opere, zazto sem ga oprala takoj ko se je skuhal. In kaj sem dobila ven - neki lepilu podobnega!! nalin

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

20. feb 2005 19:25

Tole je pa res super tema! Že neštetokrat sem delala kreme z želatino in točno vem kako gre, no in enkrat se spet lotim jogurtne strjenke, stopim želatino in jo vročo vlijem v mrzel jogurt- groza nastala je trda kepa, ki nikakor ni bila podobna tistemu, kar sem hotela, ampak se mi je vseeno zdelo fino da ne bo treba čakat da se strdi, sem jo vseeno postregla gostom in vam rečem da je bila groznega okusa kot bi jedel plastiko... biba

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

20. feb 2005 21:17

Ful dobra tema! Sam medtem ko sem tole brala, je pa moja juha "noge dobila" in šla malo po štedilniku. kokos

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

22. feb 2005 21:09

Ha,ha,tale tema je pa res dobra! Spomnila sem se,ko je moj oče pripovedoval o družini,ki je imela strica v ameriki.Vsake toliko časa so dobili od njega paket.Nekoč je bila v paketu tudi nenavadna posoda in ko so jo odprli,so ugotovili,da je v njej poper.Seveda so si veselo poprali hrano z tem ameriškim poprom. Nekako pol leta pozneje pa so dobili pismo,kjer je pisalo,če so prijeli žaro z pokojnim stricem! Moja sodelavka,pa mi je pravila,kako je pospravljala v kuhinji.Imeli so navado,da so pomije vrgli kar čez balkon na gnoj.Ona pa je malo zgrešila,in pomije so pristale na glavi njene mame,ki je ravno prišla od frizerja z novo trajno! Jaz pa sem ga zadnjič kiksnila,ko sem na brzino zmetala sestavine v kruhomat.Da naglica ni nikoli dobra,sem ugotovila,ko je bil kruh pečen in je bil nizek in trd ko kamen.Ugotovitev>:pozabila sem dodati kvas.Jezno sem ga vrgla kanto za smeti,se vsedla v avto in šla kupit kruh v trgovino. Marjetka cvetka

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

23. feb 2005 8:46

Resnično super tema!! Kolk se nabere kiksov od mladosti naprej, kajne? Spomnila sem se, da sem par let zapored kuhala ob vikendih za cca.30 ljudi (včasih kakšen več ali manj). Bili smo brezmesni. Hodili smo v koče, hiše, skratka daleč od trgovin. Jaz sem bila zadolžena za sestavo jedilnikov in nabavo hrane. Seveda sem tudi kuhala. En večer je bila na jedilniku polenta z dodatki - ali jogurt ali malo surove zelenjave. A glej ga šmenta. Pozabila sem vzeti s seboj sol. In to je bilo že v petek zvečer. Kje sta še sobota in nedelja. PA BREZ SOLI!!! Še štiri leta sem jih dobivala pod nos, a soli nisem več pozabila. Je bilo za zdravje dobro, sem komentirala. Ja, čaj sem velikokrat zažgala v lončku, ko so bili otroci majhni in me je marsikaj zmotilo. Irena Šušteršič

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. feb 2005 9:47

Ja, zažgat čaj se res hitro da - ampak zažgat 15-20 litrov čaja, je pa umetnost, ki je ratala nama s fantom na morju, kjer je v principu treba prekuhavat vodo (česar se seveda ne drživa, ampak čaj si vseeno kuhava, ker ima deževnic trapast okus). Dala sva kuhat torej ogromno količino vode, v največji lonec, kar jih premoremo, saj na morju hitro spiješ to količino, sploh če pride še kak obisk, ki vedno pride,... Potem sva se šla gor malo crkljat pred zajtrkom... in ko sva prišla nazaj, je bil lonec popolnoma razžarjen! Se zgodi:) Na srečo je še vedno uporaben - na morju je uporabno vse, kar nima luknje, ker ni takih trgovin in otok ni dostopen avtomobilom:) Veri

Clek  

član od: 17.1.2005

sporočila: 33

24. feb 2005 9:58

Tale tema pa je res super. Da pa še jaz pridam svoj piskrček. Enkrat sva s fantom delala kremšnite pa sem jaz vse sestavine lepo zmešala skupaj v maso (delala podobno kot če kuhaš puding) ampak sem pozabila dodati moko. Tisto maso sva vlila v mleko in mešava pa še mešava pa ni se hotlo in ne zgostit pol pa jaz le pogledam kaj sem pozabila dodat in ugotovim, da je to moka. Sva jo dodala na koncu ampak je to blo bolj tekoče narave. Kriza pa je bla, da je to blo glih za moj roj. dan. Mene je blo kar sram. Sem pa že spekla v mladih kuharskih letih tudi tak biskvit, da je blo treba zraven pit kar dost vode drugače ti je kar ostajal v grlu, ker je bil tak trd. Clek

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

24. feb 2005 11:28

Včeraj sem pekla buhtljne in so mi prvič uspeli tako lepo, res so bili lepi na pogled, ko pa sem jih probala sem ugotovila, da sem jih pozabila solit :o(((((((( capala

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

24. feb 2005 14:57

No, pa tudi malo za hec mora biti. Mož je v žganje dal borovnice (za boljšo prebavo), dodal sladkor in dal na hladno, da se to vse lepo pomeša in dobi lepo barvol Pa ga neki dan zagrabijo prebavne motnje, vzame ta borovničevc in z-eksa to zdravilo. Pa gre in vse skupaj zlije proč. Malo ga čudno gledam, šele nato pa mi je povedal, da je bil "slan". Še dobro, da je to delal sam, pa če pomislim, tudi spil sam. lkc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti