Pustni krofi

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

28. feb 2011 18:29

Cila, hvala, da si me spomnila. Tudi jaz jih bom poskusila zamrznit, pa da vidim. Sam kaj, ko imam vedno pomanjkanje prostora.

Balenka

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

1. mar 2011 12:52

Zanima me ali ima katera količinski recept za cca 60 dkg moke za v Boschev mešalec profi mixx 44 Žena ne more več stepat testo pa sva v kleti našla kuhinjski stroček od ta mladih. Nov zapakiran (darilo) prosiva za recept za krofe in flancate

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. mar 2011 12:58

Tale recept je za pol kile moke (ostali na tej strani so vsi za 1kg, kot sem videla): http://www.kulinarika.net/recepti/4663/sladice/pustni-k Sicer ne vem kakšen je tale vajin mešalec, ampak najbrž je nekako vseeno, samo mora met metlice za testo (jaz bom uporabila Gorenjevega, ki je star ene 20 let + pa svedraste metlice). Drugače pa vtipkaj v okenček poleg napisa Kulinarika net (na vrhu strani) "pustni krofi", pa ti vrže še nekaj receptov ven. JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 01. 2011 12:58

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

1. mar 2011 13:21

Kolikor sem uspel ugotoviti, gre za MUMM profi mix. Sam delam te, katerih link je prilepila JanisJoplin v MUMM-u, se krasno naredijo, s tem da pustiš vsaj enkrat vzhajati, kar v aparatu, spet pregneteš kar z mešalnikom in naprej po receptu.

peter

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

2. mar 2011 18:57

spet se oglaša urška.... ...tajnini krofi so kar super, zdaj sem tudi ugotovila v katero škatlo jih dati, da so tudi drugi dan enaki...zdaj pa k vprašanju, krofi se mi zdijo mastni, je mogoče krivo ker jih pečem na eni strani nekje 6 min, na drugi isto, bi jih morala bolj na hitro ocvret?...ali bi morala dasti manj olja k testu(delam po receptu)? ursyy

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

3. mar 2011 11:55

Sedaj ko so vam krofi uspeli je treba porabiti še beljake, Predlagam, da naredite snežne kepice, ki so po moji praksi med otroci zelo priljubljne. Moj recept je sledeč: v široko ponev dam kuhati 1l mleka, vanj vsujem 1 valili, lahko tudi limonino lupino ali rum. Mleko naj rahlo zavre. Nato stepem beljake, ki so ostali od krofov, vanje ponovno vsujem 1 vanili sladkor in žlico sladkorja v prahu. Z veliko žlico nato zajemam beljak in ga polagam kot žličnike v rahlo vrelo mleko. Na vsaki strani pokuham 1-2 minuti nato jih preložim v večjo skledo (za solato).Ko ves sneg pokuham,v to mleko nato zakuham vanilijev puding :(1l mleka+ 1 valili puding + 2 žlici sladkorja), masa seveda ostane lepo tekoča in jo nato prelijem preko kepic. Ohlajena sladica je res dobra in še beljake porabite.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 13:39

ursyy je napisal/a:
spet se oglaša urška.... zdaj sem tudi ugotovila v katero škatlo jih dati, da so tudi drugi dan enaki... ursyy
Uška, izdaj skrivnost JanisJoplin

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

3. mar 2011 13:47

ma plastična škatla s pokrovov, le da preden zaperem, še dam preko prtiček, ker žal škatla ne dihta:) ...zdaj pa še mi glede olja svetujte in kako dolgo približno cvrete krofe? ursyy

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 14:00

Aha, no, se mi je zdelo, da bo kaj takega Na žalost ti jaz glede tega ne morem nič pomagat, ker jih še nikoli nisem cvrla, ampak bi tudi meni tak podatek prišel zelo prav JanisJoplin

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

3. mar 2011 14:11

Količina olja bo kar prava (1dl na 1 kg moke), sam sicer dajem maslo. Cvrem jih na vsaki strani po 4 minute. Temperatura olja, ko dam krofe vanj, je pa med 165 in 170 stopinj, ko jih vzamem van pa okrog 160 stopinj, odvisno koliko zapečene hočem.

peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti