Kaj zraven odojka

neznan uporabnik
tema odprta - 11. jun 2001 9:33 | ogledi: 4.954 | odgovori: 2

ZDRAVO!

Konec tedan bomo pekli odojka. Rada pa bi imela vaše predloge, kaj ponuditi zraven.

LP Spela!

neznan uporabnik

11. jun 2001 11:24

Pozdravljena, sicer je stvar okusa, ampak jaz bi zraven ponudila več vrst solat. Za dve ti pošiljam recepta jaz. Zeljna solata z majonezo - 0.5kg zelja - 0.5kg krompirja - 5 jajc - 2 solatni majonezi - kis, sol, poper Krompir skuhamo, narežemo na rezine in ohladimo. Zelje drobno narežemo, dodamo krompir, majonezo, kis, sol in poper. Premešamo. Nazadnje dodamo še narezana trdo kuhana jajca, ponovno premešamo in postavimo v hladilnik za dve uri. Solato se je ohlajeno. Fižolova solata za k odojku!!! - 1kg suhega fižola - 5 velikih rdečih paradižnikov - 4 velike zelene paprike - dve čajni žlički zemfa - olje, kis, sol, poper Fižil skuhamo. Drobno sesekljamo papriko in paradižnike, ki smo jim prej odstranili semena. Sesekljamo na koščke največ 0.5 x 0.5cm. Zmešamo skupaj z ostalimi sestavinami. Tudi ta solata je okusnejša, če jo pripraviš kakšno uro prej, ni pa jo potrebno hladiti v hladilniku. Priporočam ti še solate iz žitaric. Izmisliš si jih lahko sama. Npr. pira ali ajdova kaša in različne sveže zelenjave, petršil, kis ...pa bo. Prijazen pozdrav. Alex

neznan uporabnik

11. jun 2001 18:13

Najpreprosteje: svežo mlado čebulo in paradižnik. Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti