Tečaji pri mojstru goljatu

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. okt 2007 8:14

jade, kako lepiš iz mojega albuma samo eno slikico, ne pa celega albuma? Vem samo, da lahko povečano sliko iz albuma prilepiš sem, samo so še ostale slike iz albuma zraven. Mislim da se pa posamezno, da ni linka ampak direkt slikca (npr. kot stanine goljatove praline), brez plusa ne da?!? katka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. okt 2007 8:16

E katka to pa tudi jaz ne zanam. Ravno sem se namenila stani pista na zs, ker ona pa to zna. Ampak zdaj, ko je že vprašanje jo bom pa kar tukaj vprašala. Stana nauči nas, prosim. jade

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

28. okt 2007 9:15

Jade    Pa sej to si me ti naučila

Takole gre: klikneš na slikico iz albuma, da se ti odpre oz. poveča. Z levim gumbkom klikneš in se ti odprejo opcije. Izbereš "kopiraj mesto slike" in klikneš z desnim gumbkom. Potem greš na kulinariko in klikneš tistega možička (pred "odstavkom"). Tam, kjer piše URL naslov slike spet klikneš, pritisneš na desni klik in se ti ispiše naslov slike. Potem klikneš še na "vstavi" in to je to. Slikico lahko tudi zmanjšaš ali poveča, poravnaš itd. ampak zame je to že višja matematika...

Naj mi računalničarji opostijo, če sem bolj po blond napisala ampak jaz sem se še to komaj naučila Mi je morala jade dajat inštrukcije po telefonu

stana

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. okt 2007 9:36

stana, hvala. Jaz odpiram vse z internet explorerjem in ni nič teh opcij. Zato sem odprla z mozzilo in v mojem albumu je res ta opcija "kopiraj mesto slike". Samo zdaj tu na kulinariki ne najdem nobenega možica pred odstavkom in nadaljnjih stvari ...jojjj sem smotana katka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. okt 2007 9:37

a direkt s copy (na sliko v albumu) in paste (v forumu) pa ne gre?

Samo še svečke

Seveda gre, potem samo sliko po potrebi zmanjšaš (klikneš na njen vogal in jo povlečeš).

(ati zlati, oprosti, ker sem ravno tvojo fotko uporabiula za učenje)

rimljanka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

28. okt 2007 9:52

stana

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

28. okt 2007 9:59

Haha rimljanka, evo, kaj mi je ratalo, ko sem kopirala sliko in prilepila

Saj pravim, višja matematika za mene................

 

Katka, poskusi, če tebi rata tako, kot pravi rimljanka.

Drugače pa tistega možica s klobukom najdeš v vrstici pod ODGOVORITE NA TEMO (lahko, da piše tudi FORMAT, ne ODSTAVEK)

stana Sporočilo je spremenil(a) stana.r dne 28. okt 2007 10:02:47

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

28. okt 2007 10:28

Ratalo je... veverica veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 28. okt 2007 12:31:09

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

28. okt 2007 11:30

Tole zgornje je pogruntal mož... Po daljšem premisleku, sem mnenja, da je takšno enostavno lepljenje slik na forum v domeni "pluskotov". Mož je preveril in za nas navadne forumaše ni razlike med eksplorerjem in mozzilo! Ne znam vam napisati, kako se tole naredi (ker mi vedno vstavi sliko in ne besedila). Tisti, ki želi, da mu razložim, naj me kontaktira na zasebno pošto. Da pa se na način programiranja tudi barvati fonte, spreminjati pisavo...

Pozdrav

Pa vse lepo Povezava na google (ampak tole je zame že prezahtevno) Se pa še enkrat OPRAVIČUJEM, ker sem forum izrabila za moje poskušanje... Pozdrav, veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 28. okt 2007 11:35:33

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. okt 2007 13:24

stana.r je napisal/a:

Jade    Pa sej to si me ti naučila

Takole gre: klikneš na slikico iz albuma, da se ti odpre oz. poveča. Z levim gumbkom klikneš in se ti odprejo opcije. Izbereš "kopiraj mesto slike" in klikneš z desnim gumbkom. Potem greš na kulinariko in klikneš tistega možička (pred "odstavkom"). Tam, kjer piše URL naslov slike spet klikneš, pritisneš na desni klik in se ti ispiše naslov slike. Potem klikneš še na "vstavi" in to je to. Slikico lahko tudi zmanjšaš ali poveča, poravnaš itd. ampak zame je to že višja matematika...

Naj mi računalničarji opostijo, če sem bolj po blond napisala ampak jaz sem se še to komaj naučila Mi je morala jade dajat inštrukcije po telefonu

 

Ej stana ma saj jaz znam slikice lepit gor sa,o iz mojega albuma ne znam. Delam isto ko ti pa ne gre.

stana
jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti