Medena hišica

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

tema odprta - 23. nov 2004 13:18 | ogledi: 2.398 | odgovori: 6

Nekoč, pred davnimi časi, je bil v Jani objavljen recept z navodili za izdelavo medene hišice Janka in Metke. Takrat jo je spekla sestra in spomnim se, da sem bila čisto očarana (pa niti nisem bila več tako zelo majhna). Letos bi s hišico želela presenetiti svoje. Načrt za obliko bi že sama izdelala, bolj me muči testo.

Torej: ve/vi, ki imate izkušnje, katero testo za medenjake se obnese za takšno izdelavo? V bazi je mali miljon receptov za medenjake, žal jih je večina brez komentarjev in priporočil. Kako se obnese kupljena začimba za medenjake? Na kaj bi morala biti pozorna? Prosim upoštevajte, da še nikoli nisem pekla medenjakov, ker se mi zdi to zelo komplicirano delo.

Hvala vsem za pomoč.

Lenka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

24. nov 2004 7:32

Recept in nasveti Vilme (post Priprave na december, na strani 11): http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3142 Tudi sama sem sploh prvič spekla medeno testo po njenem receptu in ni nič komplicirano. Multipraktik je super zmešal, naslednji dan je bilo lepo trdo, primerno za valjanje. Deli za hišico so že pečeni, rezultat konec tedna... LP Fani

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. nov 2004 9:50

Jaz sem prejšnji vikend naredila osnovne ploskve, zdaj me čaka pa velika akcija - kako vse skupaj sestaviti in okrasiti. Če bo hišica uspela, bom poslala slikico. Recept sem pa lani našla v eni od božično obarvanih revij, če pa ne bo, bomo pa medeno testo pojedli kar tako. Glede na to, da sem noter vmešala kilo medu, je verjetno dobro. Saj tudi medenjake, s katerimi vsako leto okrasim svečico, pridno pojemo - ni nobenega dela s pospravljanjem okraskov. Loni Makaroni

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

26. nov 2004 13:28

Po včerajšnjem sestavjanju imam prve izkušnje. Če želite lepo hišico, je potreben čas. Vse stene in streha se morajo dokončno okrasiti in posušiti (!) pred sestavljanjem. Včeraj z otroci seveda nismo mogli čakati, za predstavo potrebujejo sestavljeno hišico, tako je bil večji poudarek na uživanju pri delu in packanju kot končni izgled hišice. Vseeno je bilo čudovito :))) LP Fani

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. nov 2004 14:04

U, Fani, hvala za namige, da se mi jutri ne sesuje cela stvar že takoj na začetku. Če me ne bo odneslo čez mejo - sestra rabi družbo v avtu, pa še kako malenkost za Miklavža bi kupila. In še kosilo dobim zraven. Loni Makaroni

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

26. nov 2004 14:27

Hvala za vse nasvete in namige. Če hišica ne bo stal za božič, bo pa zagotovo za novo leto. In če se bo posrečila vam zagotovo pošljem sliko. Še enkrat hvala.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti