Kruh brez pšenične moke

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

18. nov 2004 8:25

Valenija, če te zanima tudi kakšna sladica brez glutena imaš dva recepta v bazi receptov. Drugače pa ja najlažje, če kar sama ekserimentiraš z recepti. Lp, Andreja

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

18. nov 2004 10:12

Sladice sploh niso problem. Povsod, kjer je navedena pšenična moka uporabi brezglutensko ali riževo. Peciva res niso tako rahla, ampak kot je že lidka rekla, če je treba, je treba. Brez skrbi, samo malo vaje, pa bo šlo. Sploh je pa taka dieta zdrava praktično za vsakogar in se mi ne zdi nič narobe, če se kuhanje prilagodi za vso družino. Vsaj večino. Avena

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

18. nov 2004 11:03

No pri nas ne uporabljamo pšenične moke odkar smo izvedeli, da imam alergijo. Od takrat uporabljamo brezglutensko moko. Sladice so všasih malo problem, ker brezglutenska moka nima veziva in moraš zato uporabiti več jajc ali pa masla. Včasih kar traja, da ugotoviš pravo razmerje. Moj oče je uničil kar lepo število vlečenega testa, preden je ugotovil pravo mešanico in še sedaj to ni vlečeno testo, ampak bolj valjano. No ja, ampak se ne pritožujem, ker lahko vsaj jem štrudle, prekmurske gibanice in ostalo. Je pa res, da lahko skoraj pri vsakem receptu pšenično moko zamenjaš z brezglutensko. Kot pravijo: Vaja dela mojstra. Lp, Andreja

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

18. nov 2004 14:04

To je pa res hana, sem že prej hotela napisat, pa sem prehitro poslala. Vlečeno in listnato testo (žal ju obožujem) se pa res ne da narediti tako kot z belo moko. Kaj hočemo. No, jaz čisto potiho povem, da se včasih malo pregrešim. Vem, da ni prav Avena

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

18. nov 2004 14:54

Avena, na mojo žalost se jaz ne smem pregrešiti (imam prehudo stopnjo alergije), vendar imam odličnega očeta, ki mi naredi testo. V ostalih receptih pa pšenično moko zamenjam z brezglutensko, včasih s koruzno. Od kar imam alergijo delamo dunajske zrezke s koruzno moko in moram rečt, da so zrezki lepši na pogled. Bolj so svetllejši. Če pa je potrebno slušajno kakšno hrano malo zgostiti, pa dodam celiax moko, pa je čisto ok. Lp, Andreja

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

18. nov 2004 19:43

Ja, jaz na srečo nimam kakšnih direktnih posledic, če se pregrešim. Dolgoročno pa tako ne veš, kaj te čaka. Jaz razen za kruh uporabljam riževo moko. Mi je bolj vše po okusu, pa tudi cenovno je mnogo bolj priijazna. Cvrem praktično ne, če pa že, pa tudi s koruzno moko. Je zelo dobro. Pa ajdove tudi porabim kar precej, sploh za torte. Ma, z malo domišlije kar gre. Avena

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. nov 2004 13:01

Povzetek iz knjige Dobrote naravne kuhinje: Pira ima veliko vsebnost beljakovin in bogastva vitaminov skupine B,vitamina A in E ter fosforja,železa in magnezija. Kvalitetna beljakovina se po zgradbi aminokisline razlikuje od beljakovine,ki je npr.v pšenici. Zaradi tega PIRO dobro prenašajo ljudje,ki so ALERGIČNI na BELJAKOVINE drugih žitaric. Vsebuje pa veliko lepka (glutena). Vesna Leben

Valenija  

član od: 9.11.2004

sporočila: 11

26. nov 2004 20:41

Ga. Ligonja tudi jaz imam to knjigo in ko sem prebrala, kar ste citirali sem menila, da gre za tiskarsko napako. Sedaj sem pa zmedena. Je to res ali ni. Valenija

masy  

član od: 19.8.2010

sporočila: 28

16. jul 2012 22:13

Pozdravljeni

 

Sama imam težavo namreč pred 14 dnevi sem izvedela da sem najverjetneje alergična na vsa živila iz družine trav (pšeniča, rž, prosa, ajda, riž,...itd.) zato me zanima če ima kdorkoli podobne težave in kakšen kruh si lahko spečem poleg kokosovega katerega imam namen poskusiti v prihodnje saj mi kaj drugega ne preostane. 

 

Če ima kdo kakšen recept za kakršno koli jed bom zelo hvaležna.

 

Lp, Maša

masy

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

16. jul 2012 22:27

Kaj pa pira? 

Pirin kruh je drugače zelo okusen in mislim, da  pira ne vsebuje glutena.

 

Lp

Tanjika82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti