Raba jezika

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

29. okt 2004 8:36

Hej, tole je pa res postalo vroče! Zdi se mi, da se je Malan še najbolj približala bistvu problema. Uživajte v praznikih in pripravah na martinovanje. LP vsem

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

29. okt 2004 16:14

Prav zanimiva debata - a razni kukiji so pa sprejemljivi. Mi je prav žal, vendar mi še danes ni jasno kaj so to kukiji? Piškoti , keksi ali kaj čisto tretjega..... Že večkrat sem govorila, da ni prav, da se piše na način - pol pa damo not en jajc in vse skupi zmešaš v multiju....Takrat se ni pa nihče oglasil, da to ni prav ( mogoče sem omenila nedotakljivo glavno mesto ? ) Zdaj ko so vprašanje kolutiči je pa cel cirkus. Pa o teh tako žgečkljivih kolutičih smo letos že debatirali. Glede slovnice pa tole - če bi se pisala Lumpič bi bilo po novem pravilno rečeno Lum***** za kar bi me moja osnovnošolska profesorica gladko zakoličla. ( naj bo pa za konec izraz, ki ga je pa že prav vsak slišal in mnogi tudi doživeli - tudi pri rabi slovnice ) Samo za vas danes Lum*****. Sporočilo je spremenil(a) vcibej dne 29. okt 2004 16:14:43

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

30. okt 2004 21:50

No, še sedaj ne vem kaj naj bi bili kukiji. Lumpica

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

31. okt 2004 9:23

vcibej cookies a.k.a kukiji so piškoti, zarad mene tud kolutiči, keksi, lahko pa si še kej novga zmislimo.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

31. okt 2004 16:27

Saj si ne bom upala nič več napist.Nisem izobražena ,v tovarni delam že trideset let in se opravičujem ,če napišem kaj v svojem jeziku.Zelo rada obiskujem Kulinarično stran in vsaka čast Jerneju ,da vse to picajzlanje prenaša .Brez zamere. lp goga

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. okt 2004 19:39

Res je to nekam prerastlo.....vseeno pa raje slišim besedo piškot kot pa kuki. Lumpica

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

3. nov 2004 12:23

No če človek hodi po svetu in dolgo živi,tudi marsikaj doživi. V soboto sem bila v sparu v Ajdovščini (pa nisem šla po šparovo smetano). Stojim pri blaganji in gledam naokrog ,ko me lopne po glavi sijajen napis - NAJBOLJŠA CENA ali nekaj takega -SRAJICE. Še zdaj me kar vse boli ,ko se pomislim na te Ajdovske SRAJICE. LP jesen

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. nov 2004 12:41

Mene pa boli, ko vidim napise oljčno olje, komaj čakam, da bojo napisali jablanin sok... lp, lidka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. nov 2004 17:39

Mislim, da smo o tem (nekoč - ko sem bila še čisto "frišna" na Kulinariki) že razpravljali. Oljčno olje naj bi bilo baje zato, ker plodovi oljk niso več olive (kar naj bi bilo hrvaško ali nekaj podobnega), ampak so tudi plodovi oljke (podobno kot so plodovi hruške hruške). Če se ne motim, so se takrat oglasili Primorci in dejansko potrdili, da pravijo plodovom oljke že od nekdaj oljke. Zdaj pa še nekaj - če bi vedela, kam bo tista moja pripomba o kolutičih pripeljala, se res ne bi oglasila. Pripomba je bila dobronamerna, nisem bila ne nesramna ne brezobzirna, pač "kolutiči" so mi "padli" v oko, pa sem se oglasila. Se opravičujem, če sem za koga napisala preveč. LP cervus

mariza  

član od: 29.4.2004

sporočila: 12

5. nov 2004 9:12

Vidim, da je tema sicer že stara, ampak na "novo oživljena". Sama sicer spadam med mlajše uporabnike te spletne strani, nisem slavistka, pa vendar se mi včasih srce trga, ko berem nekatera mnenja ali recepte. Nekateri (ne vsi, da ne bo pomote!) so očitno tako malomarni, da niti za seboj ne preberejo kar napišejo. Drugače si ne morem razlagati številnih napak, neslovenskih izrazov, itd. Dobro bi bilo, da vsak prebere še enkrat kar je napisal. In naj si poskuša predstavljati, da zadevo bere prvič, potem pa naj kritično oceni, če je stvar razumljiva tudi za druge. S tem bi naredili že veliko! Sicer je vse kar se tu objavlja, je vse pohvale vredno, lepo pa bi bilo, če bi ob tem skrbeli tudi za jezik (pa ne samo za tistega s katerim jemo!! :)))

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti