Prhljaj

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

tema odprta - 16. okt 2004 15:08 | ogledi: 9.020 | odgovori: 42

Že nekaj let imam težave s prhljajem. Imam veliko suhega prhljaja in zelo mastne lase.

V teh letih sem zamenjala že veliko šamponov: Recept, Shauma, Head&shoulders, ...

V lekarni sem kupila šampon Kertyol pa tudi ni uspeha.

Prosim za POMOČ !!!

sladkosnedka na dieti

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

16. okt 2004 15:45

Kaj pa šampon od Vichy. Pa bistvo teh šamponov je, da rezultat ne pride čez noč, da je lasišče predel, na katerem se rezultati pokažejo šele po dolgotrajni uporabi. Npr po 4 mesecih. V tem času ni priporočljivo menjati šampona. Poleg šampona pa lahko poiskusiš še kakšno drugo stvar: npr. da lase takoj posušiš in potem z mokro glavo (čeprav to ni več) ne greš na zrak najmanj 2 uri, da lasišča pri umivanju ne drgneš preveč (saj najbrž ni tako umazano), pa da ne greš spat z mokrimi lasmi... Predvsem pa velja vztrajnost. Sploh pri lasišču. Vso srečo Mateja

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

16. okt 2004 20:16

Baje da je ta Vichyjev super. Poznam ene par ljudi, ki so ga uporabljali, in vsi so bili zadovoljni. Gre za šampon DERCOS. Dobiš ga izključno v lekarnah. LP

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

16. okt 2004 20:17

Mateja in Zara-Marisa! Hvala vama za nasvet. Tudi jaz sem že slišala, da je šampon od Vichy-a zelo dober. Ga bom preizkusila, saj tega , ki ga uporabljam sedaj (Kertyol), ne smeš uporabljati več kot 6 tednov. Jaz pa ga uporabljam že dlje kot en mesec. LP sladkosnedka na dieti Sporočilo je spremenil(a) sladkosnedka na dieti dne 16. okt 2004 20:18:44

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

16. okt 2004 22:16

Kupi v lekarni Oronazol šampon. Zagotovo ti bo pomagal, če boš ravnala po navodilih! Meni in mojim je! LP Branka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. okt 2004 22:29

Kar se šampona Oranozol tiče pa sem slišala, da je zelo agresiven šampon in da se lasišče lahko nanj navadi, pa še dolgo časa ga ni priporočlivo uporabljati. Meni je zelo pomagala kolekcija Kuth, ki ga ni mogoče kupiti v drogerijah ali v lekarnah. Prodajajo ga le v določenih frizerskih salonih po Sloveniji, v katerih kuthologinja z mikrokamero pregleda lasišče in določi terapijo. Vsa stvar pomaga tudi pri prečevanju izpadanja las. Midva z možem uporabljava njihove izdelke že več kot 2 leti (mož že več kot 3 leta) in resnično pomaga, predvsem možu, ki je eden izmed nesrečnežev, ki mu grozi plešavost. Sicer čudežno lasje ne zrastejo nazaj, ampak stvar vsaj zelo upočasnjuje. Tudi meni zelo pomaga, ker imam zelo trdovraten prhljaj, ki se ga ne morem in ne morem rešiti, pomaga mi le ta izdelek. Mogoče je tudi ta kolecija stvar, ki bi jo bilo vredno poskusiti. Lp, Katjuška katjushka

lenke  

član od: 22.4.2003

sporočila: 27

16. okt 2004 23:31

Tudi jaz se že več let ubadam s prhljajem (seboreični dermatitis), toda ker nastaja zadeva, vsaj pri meni, zaradi stresa, se ga ne morem nikakor rešiti; tudi dermatolog je že obupal. Meni najbolj pomaga šampon Head&Shoulders Sensitive in pa dodatno splakovanje las, kar mi ublaži srbečico. Jaz si to napravim iz kamiličnega čaja in jabolčnega kisa (ta vzpostavi naravno kislost lasišča). Lasje se mi ne mastijo več toliko, poleg tega pa so še čudovito mehki. Je vredno poskusiti... Lep pozdrav Alenka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. okt 2004 10:05

Draga sladkosnedka, ne bom ti predlagala šampona ampak glede na to da si na dieti bi malo razmislila kaj si z dieto omejila telesu. Pokazatelj pomankanja nečesa so nohti ( bele lise ) in lasje. Spremembe pa se pokažejo po cca. 3 mesecih. Če si določen šampon uporabljala 2 meseca in rezultata ni bilo je kriva tvoja nepotrpežljivost. Lumpica

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

17. okt 2004 13:17

Tisti dodatek k imenu sladkosnedka "na dieti" je mišljeno bolj v narekovajih. Edina stvar, ki sem se ji v zadnjih mesecih res odrekala so bile sladkarije, čipsi,razni obloženi kruhki in prigizki, ter gazirane pijače. Nikakor pa se ne morem odreči orehovi potici, ki jo pripravi moja mama. Tako da mislim, da vzrok težav najbrž ni prehrana pač pa stres ali pa kaj drugega.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. okt 2004 20:22

Moj mož uporablja Lorealov šampon Kerastase Dermo Calm. Dobi se ga samo pri določenih frizerjih, ki uporabljajo Lorealovo lasno kozmetiko. In brez tega šampona ne gremo nikoli nikamor. Sama težav z prhljajem sicer nimam, mož pa že leta uporablja le ta šampon. Stane pa okrog 2.700 sit. Sice rpa mislim, da bi spremembo po uporabi šampona opazila prej, kot v 2 mesecih, saj gre za težavo z lasiščem samim in ne z lasmi? Želim ti veliko uspeha, lidka

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

18. okt 2004 9:06

Doma uporabljamo er era revit sistem za revitalizacijo vode in dejansko nimamo problemov s prhljajem pa tudi luskavica je izginila. Bojan Kokot

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti