Hellerjeva dieta

blažka  

član od: 19.7.2004

sporočila: 24

tema odprta - 11. okt 2004 9:51 | ogledi: 7.537 | odgovori: 9

Sprašujem, če kdo pozna Hellerjevo dieto. Mislim, da bazira na uživanju ogljikovih hidratov.

Lp, Blažka

Alenka Črnič

blažka  

član od: 19.7.2004

sporočila: 24

11. okt 2004 13:26

Hvala Klavdija, vendar to spletno stran sem tudi jaz zasledila. Verjetno nisem bila dovolj natančna v prvem mojem sporočilu. Zanima me, če kdo pozna recepte za Hellerjevo dieto. Hvala in lp, Blažka

vegi  

član od: 24.11.2004

sporočila: 1

24. nov 2004 18:29

Jaz prodam knjigo Tudi z ogljikovimi hidrati smo lahko zasvojeni - Hellerjeva metoda. Po njej se da lepo shujšati! vegi Sporočilo je spremenil(a) vegi dne 24. nov 2004 18:31:05

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

22. avg 2009 21:21

No pa sem našla tole temo.Mal sem brala na netu, kaj to je, čeprav moram priznati da ne razumem ravno kako ta stvar poteka.. Se kdo ukvarja s tole zadevo? petardica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. avg 2009 22:24

To je spet samo ena verzija načina prehranjevanja, ko užiješ kar se da malo škrobnatih OH in jih zamenjaš za zeleno zelenjavo, melancane, bučke, brokoli, cvetačo, zelen fižol.

Ta dva sta imela neke nore fore, češ da lahko ješ škrobnate jedi v 30-ih minutah po kosilu ali večerji. Prav zaradi tega sta prodala malo morje knjig. Meni se je to zdelo bedasto, ker bi sicer lahko MED večerjo jedel krompir, pa bi bilo čisto OK.

No, že mnogo let nisem nič slišala o njima. Danes več ali manj vsi zdravniki predlagajo zdravo prehrano z omejeno količino maščob in enostavnih OH, veliko zelenjave, omejene količine sadja (zaradi sladkorja) in dobre proteine. Pa smo spet pri South Beach Dieti.

 

Vanja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. avg 2009 14:51

Ker imam težave s presnovo sladkorjev in pogoste težave s hipo glikemijo ( s sabo prenašam fruktozo), ker mi kemična tovarna telesa ne dela v redu, sem to knjigo kupila in nikoli preverila v praksi.

Se mi pa teoretično zdi sprejemljivo izhodišče, da za presnovo hrane, ki traja dalj časa potrebujemo drugačni kemične snovi kot pa za tisto, kjer je presnova hitra.

Knjiga je precej draga, upam, da dobiš rabljeno s popustom.

To knjigo reklamira ena zdravica iz Mislinje po imenu Leonarda ( se mi zdi, ker imajo vse tri sestre nenavadna imena), ki bi jo Vanja morala poznati.

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. avg 2009 15:23

Frina, če smem pripomniti, hrano prebavljamo (v prebavni cevi), presnova pa teče v celicah, ne hrane, ampak kemijskih molekul hranilnih snovi, če hočeš. Hitrost presnove je odvisna od temeprature, razpoložljivih encimov, hranile snovi pa so vir presnove.

Prebava je seveda tudi odbisna od temperatriure (ki je pa v našem telesu bolj ali manj stalna), pa še od marsičesa. da se ne spustim preveč v biorazlage. Za vso prebavo moramo imeti (seveda tudi za vse presnovne procese) ustrezne encime............. Brez njih ni nič.

rimljanka - zasebno mnenje

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. avg 2009 17:05

Frina, o kateri knjigi pa govoriš? O tjle Hellerjevi?  Tale tvoj post mi ni preveč jasen, a hočeš malo pojasnit kaj si mislila z Leonardo in mIslinjo.

 

Sem pa prepričana, da ljudje niti približno nimamo enake presnove, kljub temu, da, kot Rimljanka, verjamem, da je prebava za vse več ali manj enaka. Seveda, dokler nimaš kakšne genetske bolezni, kot je recimo celiakova ipd.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti