Listnato testo

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. jan 2008 12:59

Listnato testo je pečeno ponavadi valovito, temu se izogneš, če pečeš na ta način. Sicer pa to o obračanju je dobra ideja, ampak kaj pa če testo tudi spodaj ni ravno, ampak je vse skupaj en val (kot pri meni???) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

25. jan 2008 13:58

Ja, to med dvema pekačema je super ideja in deluje. lp, vanjatajnsek

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

25. jan 2008 14:43

Tisti mehur se zdrobi odzgoraj je pa lepo ravno.Tako režejo v slaščičarnah. balonka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jan 2008 10:46

PISATCIJA, upam, da boš pogledala sem, ker je tista tema zaklenjena: kako pa rata vlečeno testo iz brezglutenske moke? ker lahko bi bil to razlog, da ti ne uspe... Listnato testo delaš tako, da narediš vlečeno testo, vanj zaviješ kvader prej zmiksanega masla (zato da se da potem lepo valjat), potem pa prepogibaš, valjaš in vmes počivaš testo v hladilniku. Če se ti je ven cedila maščoba, si verjetno pozabila na hlajenje testa - to naredi maslo spet trdnejše in se ne bo cedilo ven. MOraš si pa za ta hec vzet kar čas - lepo cel dan - pomalo in pomalo... Veri

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. jan 2008 12:12

Seveda bo, saj se ob odprtju teme vidi, v kateri temi se nadaljuje. Nikoli ni nobena tema zaprta brez pojasnila. rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

26. jan 2008 13:05

Pri nas ga pa pečem na narobe obrnjenem pekaču in pečenega+napihnjenega pri strani prepičim z nožem...pa se mi vedno lepo zravna :) Roncolino

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

28. jan 2008 9:13

Zdravo, Veri. Vlečenega testa iz bgt.moke preprosto NI. Naredim pa tako, da pač vzamem eno jajce, 2 dcl vode, žličko soli in kisa, zmešam, nato pa dodam toliko moke, da je testo toliko čvrsto, da se da na pomokani podlagi zelo previdno valjat. Parkrat na leto mi zadiši jabolčni zavitek, pa je tako "listnato testo" dobra osnova zanj. In mi je enkrat kar solidno ratalo, da so se malo listki naredili, kasnejši poskusi so bili pa za v glavo vržt. Zato se zahvaljujem za vse nasvete, kako obdelati maslo in ves postopek. Drugače pa verjemi, da se ne bi šla s tem ubadat. Te občudujem, da se vsega lotiš. Lp, Pistacija PISTACIJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti