Studentska prehrana+boni

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

9. okt 2004 12:53

Živa resnica. Sem bila zadnjič v LJ. Me je skoraj kap - pa saj je skoraj na vsakem voglu videla restavracijo ali kaj podobnega. Mi smo imeli na razpolago ( cenovno ) le Ljudsko kuhinjo in samopostrežbo pod Namo in Maxi. Od teh dela le še zadnji. Pa o kakih bonih ni bilo govora. KUhali smo sami kaka jajca in argo župe, pa hrenavke na 1001 način. V začetku meseca pa mogoče kaka pica ali gotova jela 29. oktober - čufte v paradajz sosu in pasulj s hamburško slanino. Višek kulinarike pa je bil pohan doručak in pašta z ragujem. No pa domače klobase in sir. Še nikoli ni bilo tako dobro. In sploh pravijo, da je lakota najboljši kuhar. Pa smo preživeli in je bilo eno najlepših obdobij v življenju. Lumpica

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

10. okt 2004 16:47

Priporocam Penjasa (na Cankarjevi). Bon je sicer drazji (lani 705 SIT), vendar gres od mize sit kot boben. Prav tako je zelo dobro v Evropi, vendar ne vem, ce se obratuje. SUMIja na FDVju pa ne priporocam. Vecina stvari je ocvrtih in vse ima enak okus. Pa se "nategnejo" te. Meni se je dokoncno obrnil pri 4. ali 5. obisku, ko so "nudili" (med drugim) polnjene puranje zrezke v gorgonzolni omaki. Slisi se sicer dobro, a kako si oni to predstavljajo? Zrezek, na nanj daš rezino neke prekajene salame in zaviješ. Potem poliješ z omako iz sladke smetane in to je to. NOT!!! Stvar okusa, a meni je bilo zanič. Prav tako ne priporocam Puccinija. Bon stane npr. 500 SIT, vreden je npr. 1000 SIT in lahko si izberes karkoli, vendar moras doplacati razliko, ce si npr. izberes jed za 1295 SIT. Porcije so majhne (za moj okus). Moja kolegica je sla tudi jest tja in, glej ga zlomka, kar naenkrat ji je iz ust začela teči kri. izkazalo se je, da je "zaužila" črepinjo. Sicer ni nič rekla (kar mislim da ni prav), a mislim, da se ji je zameril do konca. Zgodi se lahko kjerkoli, vendar pa se je tokrat tu in mene verjetno ne bodo vec videli. LP

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

10. okt 2004 16:57

Hojla! Hvala za te nasvete...jaz sem kupila en bon za gostilno Lovec(bivsi puccini) - vse jedi naj bi bile enake, ampak poslovnili so imena jedi. Ste bili mogoce pri tem pucciniju? LP Zala

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

10. okt 2004 19:45

Bila sem v Pucciniju v podhodu Ajdovščina. Prav tako sem bila v Plavi laguni, kjer ga zdaj ni več. Tam sicer nisem jedla na bone, a vseeno nisem bila navdušena. Vendar pa moram poudariti, da gre za stvar okusa oz. da je to zgolj moje mnenje. Če pa si ljubiteljica italijanske hrane, ti priporočam obisk restavracije Piazza na Parmovi. Tam sem bila kar nekajkrat in bila zadovoljna. Upam, da je se vedno tako. Vendar pa je tu obedovanje "samoplačniško" (ni na bone). Se pa da kupiti bone za špageterijo v Šparu oz. v Cityparku-gre za Al Capone.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

12. okt 2004 9:22

Zara Marisa, v piazzi sem že jedla, in mi je ful dobro, mi je pa malo preveč oddaljena od stanovanja...sem bliže BTCju :) zato Al capone bolj pride v poštev :) SI tam že jedla? Imajo pizze, špagete in solate OK? Je mogoče odnesti tudi kaj s sabo? LP Zala

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

12. okt 2004 9:42

Jap se strinjam z Zara-Mariso....Puccini tudi mene ni prepričal...majhne procije (pa ne da sm požrešen človek...daleč od tega), samo se mi pa tudi ne zdi prav, da za obrok dobiš tri njoke na krožniku, še posebi ne če si študent!!! Sm bla pa zadnič v novi kitajski restavraciji Kitajska zvezda...oz. sm bla kar 2x v enem tednu in moram rečt, da je suuuuuuuper restavracija. Majo tudi na bone, vendar sm jaz jedla pač po normalnih cenah. Zelo okusno, poceni, postrežba je fenomenalna, skratka najboljše kitajske jedi kar sm jih jedla v Sloveniji. Priporočam, ker je vredno obiska !!!!

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

12. okt 2004 18:41

Zala, tudi jaz stanujem blizi BTCja, tako da sem tam ze jedla. Bila sem zadovoljna, ampak nisem jedla na bone niti nisem jedla solate tako da zal ne bi vedela kako je s tem. Bila sem pa na bone v Imperio Mexicano (prav tako v Cityparku). Bon je okoli 300 SIT. Ne morem ravno reci, da ni dobro, ampak za moj okus je hrana prevec suha. Zato raje zavijem v Penjasa, kjer je bolj sveze. Bila sem tudi ze v Nordseeju ampak ne na bone in sem bila delno zadovoljna-hrana je dobra, cene so pa malo prevec zasoljene. Jedla sem tudi ze v Restavraciji Spar. Takole bom rekla: ko si lacen in bi sel cimblizje kaj pojest, je to prava izbira. Sama rada v hrani tudi uzivam, zato tam nisem reden gost. Bila sem samo 2x. Ampak je fajn zaradi tega, ker je hrana zagotovo sveza, ker je restavracija zelo obiskana.

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

12. okt 2004 18:41

Zala, tudi jaz stanujem blizi BTCja, tako da sem tam ze jedla. Bila sem zadovoljna, ampak nisem jedla na bone niti nisem jedla solate tako da zal ne bi vedela kako je s tem. Bila sem pa na bone v Imperio Mexicano (prav tako v Cityparku). Bon je okoli 300 SIT. Ne morem ravno reci, da ni dobro, ampak za moj okus je hrana prevec suha. Zato raje zavijem v Penjasa, kjer je bolj sveze. Bila sem tudi ze v Nordseeju ampak ne na bone in sem bila delno zadovoljna-hrana je dobra, cene so pa malo prevec zasoljene. Jedla sem tudi ze v Restavraciji Spar. Takole bom rekla: ko si lacen in bi sel cimblizje kaj pojest, je to prava izbira. Sama rada v hrani tudi uzivam, zato tam nisem reden gost. Bila sem samo 2x. Ampak je fajn zaradi tega, ker je hrana zagotovo sveza, ker je restavracija zelo obiskana.

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

12. okt 2004 18:43

Joj, sem pozabla vprasat pIno-kje pa je ta kitajska restavracija? Do sedaj me kitajska kuhinja se ni prepricala. PS. Se opravicujem za tale moj lapsus z dvojnim postom ;)

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

12. okt 2004 19:22

Kitajska zvezda je na Grudnovem nabrežju...vsaj mislim, da je ta ulica. U glavnem ob Ljubljanici proti Prulam. Od stare Ljubljane 5 minut hoje samo naravnost ob Ljubljanici. Super restavracija ! Nordeeja pa tak ni več, v Imperiu Mexicanu sem pa žal žadnič vse pustila.... . Mah mogoč sm pa jst preveč zbirčna.... nina skorupan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti