Knjiga jem, torej hujšam

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

1. apr 2003 20:09

Kaj pa s tistim pet manjših obrokov na dan?! Kaj mi lahko kdo napiše primer. Npr. kakšne stvari ima za določen obrok?!

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. apr 2003 18:21

Če se prav spomnim, Montignac piše da je indeks 70% čokolade okoli 20. kar se tiče kalorij tako ali tako zavrača hipokalorične diete in dokazuje, da število vnešenih kalorij ni pomembno za uspeh diete. No, ne vem, meni se zdi, da če upoštevaš vsa tista njegova pravila in uživaš pač samo živila z glikemičnim indeksom nižjim od 50, istočasno vneseš v organizem tudi precej manj kalorij. Tako se mi zdi, preračunavala pa nisem. Kar se pa tiče petih obrokov na dan pa je Montignac zagovornik le treh oz. štirih, če upoštevam jutranji sadež na tešče, trdi, da organizem, ki se uravnoteženo hrani v kratkem ne potrebuje več dopoldanske oz. popoldanske malice, če pa je že huda sila, predlaga kos sira, trdo kuhano jajce, pest mandljev, lešnikov... ali kak sadež oz. jogurt. lp, Irena

neznan uporabnik

4. apr 2003 9:54

Malan priporočam sojine špagete, ki so boljši od polnozrnatih (ki mene osebno spominjajo na žaganje). Dobiš jih v Žitu. Shadow

breskev  

član od: 10.8.2006

sporočila: 55

10. jan 2007 13:24

Tudi jaz sem se odločila, da napišem nekaj na to temo. Polnozrnati kruh je izdelan iz pšenične moke, ki je zmleta iz celih pšeničnih zrn. Ima visoko prehransko vrednost saj vsebuje veliko pomembnih mineralov in vitaminov. Polnozrnati pekovski izdelki vsebujejo tri do petkrat več balastnih snovi kot beli. Prav velika vsebnost rastlinskih vlaknin nam podaljšajo občutek sitosti. Na to bi dodala še to, da večina prodajalk kruha misli, da je polnozrnat, tisti, ki ima semena, a tistemu se reče kruh s semeni. Sama najraje kupujem polnoznat kruh 0,5kg od Pekarne Grosuplje, ki se mi zdi zelo vredu.Zdrži nekje 2-3 dni, saj je tudi potem dober, a pride kar precej suh. Če ga v vaši trgovini nimajo, lahko rečete prodajalki, da ga začnejo naročati. Dobi se tudi pakiran. V kruhih ni zmleta kava kot sem zasledila, da je nekdo prej napisal, ampak pražen ječmen oz ječmenov slad. Moka je zaradi različnih vzrokov vsako leto druge kvalitete. Pa tudi npr ržena moka iz kakšne duge države je duge barve kot iz Slovenije. In če hočejo držati kruh iste kvalitete se morajo poslužiti ječmenovega sladu. Ta ni ne vem kakšno barvilo, ampak nekaj naravnega kar nikomur ne škodi. Tudi jaz ne maram polnoznatih špagetov, saj se mi zdijo, kot da bi bili notri kamenčki oz pesek. Sicer pa je to stvar okusa. Da se jih dobiti v vsaki trgovini (proizvajalec je pa Barilla ali Žito). Glede Montignacove metode pa tole. Tudi sama sem jo poizkusila in sem kar precej shujšala. Bom pa rekla, da moraš spremeniti celotno prehrano, ne samo za 3 mesece, ampak kar za celo življenje, posebej če se vseskozi ukvarjaš z odvečnimi kilogrami. Veliko uspehov pri hujšanju. breskev Sporočilo je spremenil(a) breskev dne 10. jan 2007 13:24:58

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

10. jan 2007 13:36

piškotek je napisal/a:
Kar se pa tiče petih obrokov na dan pa je Montignac zagovornik le treh oz. štirih, če upoštevam jutranji sadež na tešče, trdi, da organizem, ki se uravnoteženo hrani v kratkem ne potrebuje več dopoldanske oz. popoldanske malice, če pa je že huda sila, predlaga kos sira, trdo kuhano jajce, pest mandljev, lešnikov... ali kak sadež oz. jogurt. lp, Irena
Za hujsanje, najnovejse raziskave dokazujejo, da mora biti obrokov cimvec (5 na dan), priblizno enako razporejenih po kalorijah. Tako telo nikoli ne pride do stradanja. Jerneja USA

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. jan 2007 13:44

Pomlad prihaja Spet prišel je tisti pomladni dan, ko treba dat bo zimske gate stran, si treba bo nadeti tangice in lepe pisane rožaste špangice. A kaj se čudo čudno tu godi, tangice premajhne so za številke tri! Le kako se je to zgodilo, da telesce se je tako poredilo? Je bilo predolgo zimsko spanje, Zdaj pa je porazno tole stanje. Nič ne pomaga jok in stok, treba bo v nov naskok! Zdaj sta na vrsti regrat in solata, da bo spet manjša zadnja plata, pa treba stopit bo na planine, da lepše bodo te obline. Saj zdaj je konec dolge zime, Fantje že cedijo sline, zato le pazi draga punca, da se špeh okrog ne gunca. Vesna Leben

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

10. jan 2007 13:55

Ligojna....a so ti letos tangice še prav kuharca37

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. jan 2007 14:42

a veš da jih še nisem probala,nosim še zimsko garderobo Vesna Leben

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2007 14:46

Ligojna, kje si pa dobila tole kruto liriko...:)? Cheyenne - manjši obroki se (bojda) dosežejo na naslednja načina: a) da uporabljaš manjše krožnike in da nikoli ne poješ več, kot gre naenkrat na desertni krožnik (pravijo, da to deluje) in da, če se le da, ne ješ sendvičev in ostalih podobno zloženih stvari.... b) da uporabljaš normalno velike krožnike, vendar si nikoli, ampak nikoli ne naložiš dvakrat (to prakticira moj oče že 15 let, od tega je k temu 5 let navajal mamo, ki se je principu divje upirala, sedaj se pa ne upira več...:)-rezultat tega je, da oba sta zelo zdrava, gibka in vesela upokojenca). Sama pa uporabljam naslednji princip: vedno neham jesti takrat, ko še nimam občutka sitosti (takrat, ko nisem več lačna, nisem pa še sita, da bi me v trebuhu tiščalo). Deluje. Pri vseh teh principih se v kakih 3 mesecih navadiš kupovati manj hrane, pa nihče ni lačen. Vendelina jr.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. jan 2007 16:34

no,pa sem le eno kuharco spravila v smeh Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti