Čokoladni obliv za torto

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

tema odprta - 16. sep 2004 12:36 | ogledi: 6.549 | odgovori: 2

Ciao!

Takole, ravno pečem čokoladnio torto pa se mi poraja vprašanje...

Jutri bom torto prerezala namazala s čokoladno smetano in jo prelila s čokolado. Ker tega slednjega še nikoli nisem delala me zanima:

- koliko čokolade in masla potrebujem za obliv 26 cm torte,

- kako se zadeve lotim, da bo tudi ob strani oblita s čokolado?

Pa še kakršen koli nasvet glede oblivanja bi mi preišel zelo prav! Sploh ne vem, kako se lotit.. z nožem...?

Hvala in lp,

Darja

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

16. sep 2004 13:12

Na tanko jo premaži z marmelado (meni je najboljša za čok. torto marelična). Čokolado stopi nad paro in sicer cca 20 dag grenke čokolade s približno 10 dag masla in nekaj sladke smetane. Nikoli ne merim in bi ti težko rekla koliko smetane recimo dober deci. Dobiti moraš lepo gladko maso (čokolado), ki jo boš z lahkoto nanesla. Začni od sredine torte proti robovom, pomagaj si s širokim dolgim nožem. Daj v hladilnik, da čokolada malce otrdi in jo še poljubno okrasi. Naj vam tekne.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

16. sep 2004 14:41

Torto postavi na mrežo od pečice, spodaj daj pa pekač, da bo odvečna čokolada na njega padala. Ko se bo čokolada strdila( tista na pekaču), jo lahko z lahkoto z nožem poberemo v posodico, zaprete in shranite v hladilniku. Potem pa ko pečete piškote samo segrejemo čokolado v mikrovalovki, in jih lahko pomakate vanjo... Lp Saša Sasa Aleksandra Venturini

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti