Konzerviranje korenčka

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

tema odprta - 26. avg 2004 19:53 | ogledi: 6.436 | odgovori: 6

Pozdravljeni !

Na vrtu imam nekaj rdečega korenja . Rada bi ga pripravila tako , da je primeren za majhnega otroka(kot frutki ) , da je obstojen vsaj nekaj mesecev . Če ima katera mamica izkušnje s tem , prosim za nasvet

Katarina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. avg 2004 21:33

Korenje skuhaj, pretlači in na 1 kg korenja daj 1 dag soli. Pretlačeno korenje še enkrat segrej in vroče polni v majhne kozarčke. Kozarčke obrni na pokrov in jih pokrij z deko da se počasi ohladijo. Jaz take stvari delam na dan za cvet. Izkušnje so me naučile, da so stvari potem bolj obstojne. lp Vesna Vesna Milek Recko

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

18. avg 2008 9:25

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s spravljanjem sadja na ta način? Rada bi pripravila sadje, ki je zdaj na voljo (breskve, marelice, slive...), za zimo, ko bo malček začel jesti gosto hrano. Gre brez sladkorja? Koliko časa pa zdrži?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2008 9:51

Lucija, če imaš pekač za pečenje na sopari (to je tista stvar, kjer na dno vliješ vodo, čez položiš mrežo in daš potem hrano na to mrežo) potem lahko sadje takole na kakih 120 stopinjah malo presušiš. Potem zadevo premešaš z mešalnikom, daš tvarino v kozarec in pasteriziraš na 70 stopinjah (daš pečico na 70 stopinj, 15 minut zaprte kozarce in ko pokrovček poči, je to TO). Če imaš pokrov dobro zaprt, bo stvar zdržala do odprtja. Bolj je štos pri tem, da je težko dobiti kozarce in pokrovčke za manjše velikosti.... Vendelina jr.

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

18. avg 2008 12:35

Takega pekača sicer nimam, imam pa vložek za kuhanje na sopari za v lonec, ki ga najbrž lahko skombiniram s kakim pekačem. Se pravi pasteriziranje samo spasiranega sadja brez sušenja ne bi bilo ok, ker ima preveč vode? Koliko časa pa naj sušim? Hvala za pomoč, sem je zelo vesela, ker nikjer nisem našla receptov za kake domače "frutke". Vsi omenjajo samo zmrzovanje, ampak tam so izdelki menda obstojni samo 2 meseca, jaz bi pa to vkuhala za drugo polovico zime.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2008 13:00

Jaz bi tisto sušila kakih 90 minut, malo pogledala, koliko je stvar "nagubana" in ko bi že malo "krmežljavo" vse skupaj izgledalo...potem je okej. Vendelina jr.

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

19. avg 2008 9:47

Hvala, bom poskusila.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti