Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

beba  

član od: 1.2.2005

sporočila: 91

25. feb 2005 13:46

Pozdrav! Kako lepo vas je brati in z vami deliti "vesele in žalostne" trenutke. Naj kar povem da mi je bilo sedaj dva sadna dneva prava muka. Do večera vse v redu, zvečer pa udri po piškotih, pa sploh nisem tako sladka, saj torte ali kako drugo pecivo do sedaj nisem jedla. Sem pa Albert kekse (6kom) in diabetično marmelado. Toliko da dam s sebe svoje grehe in jih malo prevalim tudi na vas. Vaga pa kar miruje, tako da bom kar malo prekinila odnose z njo. Marina5, tudi pri meni so nadlakti prava groza, ampak se sploh ne sekiram pa tudi ti ne kajne. Smo pa lepe in simpatične na drug način, čeprav ne tako čvrste. Bo treba dobit enga da nas malo zmasira, kaj frišnega ne domačega beba

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

25. feb 2005 14:05

Bambola, sadje za zajtrk je OBVEZNO!!!!! Tega ne smeš pod nobenim pogojem ispustiti, pa če ti paše ali ne! Ker te "pripravi" na zaužitje vsega drugega....pa še za kaj drugega je zdravo....ampak to je že druga tema. Rožica, ti pa res nisi nikoli tečna. Me veseli, da si se zopet malo oglasila,a te je sneg zametal???? ali ne moreš od knjig??? Pridno delaj/se uči....pa oglasi se kaj več (tudi jaz sem se bolj pogosto, ko sem imela izpite) Francka, babice so že vedele kaj govorijo. Bomo morale malo pobrskati po spominu ali jih povprašati, da osvežimo spomin! Tako, dovolj za sedaj, grem malo v "šoping", če se mi bo uspelo pridrsti v MB z mojim avtom.... Lp, maychi Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 25. feb 2005 14:07:58

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. feb 2005 15:13

bambola, mleka dopoldne sploh ne smeš piti, ne glede na to, kateri dan je. Osnovno pravilo te diete je, da je med 4 in 12 uro t.i. očiščevalni ciklus, v katerem je dovoljena le minimalna količina sadja, voda, čaj in nizkokalorični napitki. Mleko je pa klasična hrana, ne glede na to, da "teče". V želodcu se sesiri in prebavlja kot druge beljakovine. Bela kavica gre torej le še po kosilu ali pri večerji. Do 12.ure pa le sadje. Mi imamo pa sedaj sončka in se grem ven prezračit - za začetek enega prima vikenda. Tudi vsem ostalim ga želim, pa čimveč zabave - potem človek kar pozabi na diete in pravila in debelo rit, a ne? Lisa

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

25. feb 2005 15:31

Darchy, hvala za nasvete! AnaMarija in Bambolina, js sm v času diete jedilno čokolado sam parkrat jedla (enostavno sm pozabla na njo) in k sreči ni bilo nič. Vem pa, da je enkrat ena omenila, da je dobila fleke po telesu. Sicer men osebno to ni jasno, saj praktično ješ isto hrano kot prej sam da je drug vrstni red. Uživajte na sončku, če ga imate in lep vikend vam želim! Pa brez grehov! (Tale stavek velja tud zame, veste)!!!! kokos

bambola  

član od: 25.2.2005

sporočila: 43

25. feb 2005 15:43

To pa ne razumem kako lahko piješ mleko zvečer, dopoldne pa ne. Pol zvečer lahko pijem mleko h kavi, al kak jogurt? al kislo smetano? Mesa se mi danes ne da jest, zato sem mislila kak mlečni izdelek, za kosilo sem pojedla samo kuhano zelenjavo in eno jajčko. Kaj lahko pol za večerjo razen mesa? Kaj lahko škampe na žaru? bambola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

25. feb 2005 15:55

Jezus, jaz vas vse občudujem (da se čudim bi bilo prehudo, pa še zameril bi kdo), s čem vse se ukvarjate oziroma ubadate. Da pa si še pišem, kaj kateri dan jem..., pa čeprav samo za kontrolo, hvala lepa. Ne , to bi bilo preveč. Raje hujšam z dieto, pri kateri lahko ješ dober biftek in solato, kak drug dan sadje ali zelenjavo, in to takrat, ko mi odgovarja. Kozarčku vina ob kosilu se tudi med dieto ne odrečem (ker vem, da ga bom popila tudi po dieti), ene kave na dan s sladkorjem tudi ne (z natrenom mi je ogabna), pa gredo kile ravno tako lepo dol. Malo bolj počasi sicer, a zanesljivo. Pa še sekiram se veliko manj, če vmes grešim in je pas na hlačah ali krilu še vedno enako zategnjen (vagam se izjemno redko). Res, občudujem vašo voljo, da se lahko tako matrate, a glavno je, da boste na koncu zadovoljni z rezultatom. Pozdrav vsem in samo hrabro naprej, Mamamia mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. feb 2005 15:59

Načeloma je treba jesti isto za kosilo in večerjo (le da za večerjo pol manj) - ampak na tem forumu so članice že dostikrat povedale, da se tega ne držijo čisto zmeraj - samo načeloma. Torej - če si imela za kosilo jajce in zelenjavo, lahko zvečer ješ jajce in pol zelenjave (pol jajca boš težko). In če ješ za kosilo meso, ga ješ tudi zvečer, če ješ ribe, večerjaš ribe, če je za kosilo sir, je tudi za večerjo...verjetno pa ne bo tak greh, če si privoščiš tiste škampe, le da ne boš zraven "udarila" še po čem prepovedanem. Če si si pa zaželela jogurta, pa ne smeš zraven kaj drugega kot sir ali skuto. To pomeni, da pa ne smeš jesti zraven mesa še sira, čeprav je oboje beljakovina. Ali pa jesti jajca z mesom, ali ribe gratinirane s sirom.... Po moje to učinkuje psihološko na našo požrešnost. Če ješ samo eno vrsto hrane, jo imaš dokaj hitro zadosti. Lisa

bambola  

član od: 25.2.2005

sporočila: 43

25. feb 2005 16:06

To pomeni da je najbolje da jem spet radič z jajcem pa ne bo nobenega greha je res. PO tej zelenjavi in sadju se počutim tako sita in napeta da je joj. Prabavo imam pa redno , sam včeraj mi je zaostala ker nisem pila črne kave zjutraj, ta mi pomaga kot odvajalo. Kaj lahko na škrobni dan jem rižoto z gobicami. Kaj vedno morš jest za večerjo isto kot za kosilo le pol manj? Kaj drugače ne hujšamo če bi npr. pojedli samo solato.?? uffa kolk vprašanj imama ...kaj česte sem šele na začetku pa bi rada pri svojih 162 in 62, 5 kg prišla na magičnih 54, upam da bo v treh mesecih kaj uspeha. bambola

bambola  

član od: 25.2.2005

sporočila: 43

25. feb 2005 16:06

A in še nekaj, kaj za večerjo nikako se ne sme pojest sadja?? bambola

bambola  

član od: 25.2.2005

sporočila: 43

25. feb 2005 16:15

No da preverim če se prav držim ker se mi zdi še kar za jest: B dan: zajtrk dve ena jabolka ena banana, kosilo: zelenjava na žaru + kos sira, večerja: kos piščančka na žaru Š dan: zajtrk: 2 banane, kosilo: rižota z gobicami + solata, večerja: solata OH dan: zajtrk 1 jabolka, 1 banana, kosil: pizza s ketchapom in zelenjavo, večerja: tri kepice sladoleda Vitaminski dan: zajtrk eno jabolko, eno banano, kosilo 1 kivi ena banana, jagode, večerja: radič B dan (danes : zajtrk ena bela kava, kosilo solata + jajček, večerja? kaj priporočate?? bambola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti