Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

24. feb 2005 19:57

Samo en kratek pozdravček, berem vas, lepo da vztrajate in da vam padajo kg dol. Sama stojim na teh 74- en mesec že nsiem več na dieti, a se držim sadja in sedja sem ugotovila, da je najbolj da imam samo kosilo- potem kg ostane ista, če jem večerjo poskoči gor, pa kkšn sadn dan, pa gre spet dol. Vglavnem se sučem eno kg gor pa dol- kakor je. Veliko hodim na gore po par ur, pa smučam, pa hodim po ravnem- v glavnem ne počivam. In se počasi psihično pripravljam na drugi krog, res bi bilo lepo izgubiti še deset kg. LP mici_33

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

24. feb 2005 21:03

Me grabi kriza Čez dan mi je uspelo pojest zelo malo sadja (2 hruški za zajtrk in 2 banani za kosilo) sedaj, ko je pa ura že 9 zvečer, pa mi želodec ropota da me že ušesa bolijo. Ampak zdaj pa tud ne grem jest, sem že včerej imela večerjo prepozno. Najbolje, da se napijem vode. Marjanca, ti si danes prišla z belega na zeleno, jaz grem pa jutri z zelenega na belo. Gremo k mojim na Gorenjsko da se hčerkica malo snega naužije. Se bom kar strinjala s teboj glede prijaznosti Primorcev. Jaz sem se sem preselila pred tremi leti in so me takrat in me še sedaj obkrožajo sami prijazni ljudje. Pa tolk sončka je... No, grem kar likat da se malo zamotim do spanja. Mogoče pa se še kaj javim. tejčica

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

24. feb 2005 21:23

Čer! No, pa je vodni dan pri kraju. Kot veste sem "hujšala" po luni. Sploh ni hudo, če ima človek v glavi. Sam enkrat me pa je malo stisnilo, ko smo bili na obisku in so bile na mizi sladkarije, ampak se nisem pustila. Zdaj grem pa itak že spat tako da sploh ne bo več problemov. Spila sem pa komaj malo več kot tri litre, to pa samo zato, ker sem bila na roditeljskem sestanku in govorilnih urah in ni bilo prilike. Ko bi vi slišali kako mi je ravno med sestankom krulilo!!!! Pa lahko noč! kokos

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

24. feb 2005 21:31

joj, zdaj ste me pa nekatere res zmedle. Ker tu v Velenju, ni enega orng resnega fitnessa, takega, kjer bi bili trenerji zraven, sem se odločila, da grem pač pokukat v Celje, kjer delam, in sem našla en fajni studio, kjer imajo vse, od fitnessa do aerobike pa body pumpa in bodyattacka. In zdaj ne vem, česa naj se lotim, dol mam za spravit še tam do ene 6 kg, da bi mela pol okol 52 kg, sm pri tamicenih. Kaj mi svetujete? Nekak mi je sicer mati narava pomagala, da celulita nimam vidnega, sam takrat ga je neki, če stisnem bedrce. Pa ne zdej kera rečt, kaj pa pol hujšaš. Gre se samo zato, ker sem pri tridesetih čist po otroško buckasta in z lepim okroglo izbočenim trebuščkom in konkretnimi bedrcami, pa tudi roke so kr fajn zalite. Torej, vprašanje je zdaj, aerobne ali anaerobne vaje. prosim, pomagajte!!! brittney

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

25. feb 2005 7:50

CAW VSEM. Pa je tukaj petek. Po eni strani veselje, po drugi pa...spet bom v istem prostoru s hladilnikom in štedilnikom...cela dva dni. Pa obiski, pa nakuhavanje za familijo, pa še na forum ne bom mogla skočit da se malo prizemljim. No upam, da bo kljub vsemu šlo. Darchy, hvala za namige: tud jaz se prebijam skoz vse strani prvega dela in drugega, se vedno znova vrača, ker sem to in ono nekje že zasledila. Vsak dan diete prinese kaka nova vprašanja. Tako da, če najdeš kak recept al kaj podobnega, kar z besedo na dan. Jaz si jih tudi zbiram, čeprav imam rinino knjižico. Pač rada eksperimeniram. In če vem, da bom nekega lepega dne lahko probala nekaj kar se mi lušta danes, me to potolaži, da ne posežem po tistem jedilu. Preprosto, meni pa že nihče ne bo rekel, da nekaj NE SMEM...če pa vem, da enkrat v 4 dneh lahko no! Ne želim komlicirati, kje pa. samo mislim, da če je to nek način prehranjevanja, skoraj ni živila, ki ga enkrat v življenju ne b hotel več vsaj poskusit. In če se že matramo in odpovedujemo, na koncu pa ugotovim, da sem ga še po domače rečeno zasrala po čisti nevednosti, nima ravno želenega učinka, ni tako? UH, ne vem imen, ampak super pojasnilo glede aerobike in fitnesa. Žal mi je le, da ne uspem več kot 1x tedensko na vadbi fitnesa. Pri 4 družinskih članih, pa vsak ima svoje aktivnosti žal pridem samo 1x na vrsto Najbrž je primerno vsaj 2x tedensko se pošetno pretegnit...bomo kombinirali s sprehodi, sankanjem, telovadbo, peciklom...bo že. Pa še vesela novica (vsaj zame) neuradno je danes moj 19 dan (uradno 12i, ker sem si pred tem zaporedje dni prirejala kot je prišlo), čeprav kilaža ni ne vem kako se zmanjšala, sem čez tazadnjo vzela dol -2 cm. kile so kar okej. malo bolj me skrbi, tako kot ostale, da je zgornji del še bolj resno vzel dieto, čeprav je bil čist okej...čez prsa in pas se zmanjšal za -3. ampak bom že natrenirala, da se bo vse preselilo nazaj z Juga na Sever . danes imam sadni dan. vipercat, če se ne motim, imava kompanjoko- morsko medvedko po dnevih. Danes je sadni dan- bom poskusila pečene banane. Imate še kaj slastnega na zalogi? lp, tabina

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

25. feb 2005 7:52

BABE, kakšne maškare ste pa ble?!!! Namesto, da bi se zima ustrašla, se je samo razpizdila!! NIČ, še en pust moramo udarit! BOLJ NOR, oz. kot bi določen bend zapel: "bolj močno, bolj na poskok!" Nikomur ne bom govorila, al naj hujša, al ne AMPAK... 52 kg????????? (to je enkrat manj, kot sem jaz enkrat imela-upam, da nikoli več) Brittney in podobne, kako pa to gre? Se zjutraj sploh najdete v postelji? Na Kras vas zaradi vetra verjetno sploh ne pustijo. Ne, že vem! Ko začne pihat se ve po tleh plazite. Se moram opravičit, če se malo pohecam? Pa saj, mene spustijo na smučišče sam kadar ga hočejo razpolovit na dva smučišča. Ker, da vidite kakšen LEP jark naredim. Drage moje lepotičke, imejte se skrajno! Čim več športajte in dihajte, da segrejemo ozračje. Jaz imam snega dovolj. Komaj čakam sonca in toplote in rolarjev in kolesarjenja. francka

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

25. feb 2005 7:58

Super fino zasnezeno dobro jutro vsem pa sem ze mislila, da je konec s kidanjem.. v lj tako snezi, da je groza, komunala je zopet hmm vejetno na drugem koncu ljubljane :)) sprehod s psom za mano, kava v roku, in super veliko jutranjega branja na forumu - malo bolj vrocega - kar pase takole zasnezenem jutru. Jaz se tudi strinjam, da je smetana mascoba in da se je izogibamo - jo sicer zelo pogresam, sem veliko kuhala s smetano za kavo - to je dobra resitev za tiste, ki ne morejo brez nje, mislim, da je okoli 15% razlike glede tega, koliko mascobe vsebuje (smetana za kavo ima 10%mm). Brittney, ce zelis izgubiti mascobe, potem je aerobna vaja tista prava zate, ali na fitnesu tek, orbitrek, kolo ali pa aerobika. Predvsem moras vedeti, da je bolje, da dalj casa npr teces pa pocasneje, kot pa da skoraj izdihnes v 15 min.. Predvsem pa se zacnejo dobro mascobe kuriti sele po 20 min, tako da ene 30 min je treba vztrjat. Morda te bo zanimal tale clanek: http://www.mojtrener.com/index.php?group=lmenu&menu=tr Malo si lahko se pogledas druge, ali pa vprasaj, ce te se kaj zanima. Samo ne glej prevec diete, fitnes dieta je cisto drugacna od nase :) Aha pa se to, ko je ze toliko govora o nevtralni hrani, na portalu "www.mojtrener.com" sem ravnokar videla, da se da se bolj zakomplicrati B, OH,.. ce koga zanima, naj si pogleda pod prehrana - Beljakovine,... ufff cela znanost. JAz sem si za cez vikend za rekracijo rezervirala vsak dan po eno uro tenisa, upam,d a me v nedeljo ne bo pobralo, ker imam saden dan. Na prvega sem se pocutila, kot da sploh nimam energije. Ena je sprasevala, ce se popoldne lahko je sadje? Mislim, da nisem zasledila odgovora... A se ga lahko? Jaz ga nekaj v primeru,da sem izredno lacna. Ogromnokrat mi zapase sladko... Kaj naredite vi? Jaz imam odprto vreco s suhimi slivami, pa pojem 1-3. Pred dieto bi celo vreco brez problema, pa se kaksno cokolado zraven Danes je moj Š dan, ze cel teden si zelim krompir s strocjim fizolom - komaj cakam... Tako, petek je, se en dan v sluzbi, pol je treba pa maksimalno izkoristit vikend. Se malo pa bomo fraj :) cau bau tiina :)

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

25. feb 2005 8:11

Ajaajajajaja, pa sem pozabila vprasat: kaj je pa z vlozenimi zadevami, kot so kumarice, pa paprike,..? Pa senf? Ali pa olive - no vem, da imajo dosti mascob, a so dokaj zdrave, kaksna vertno ne more skodit :) Hvala, hvala, hvala za odgovore... Papaapapa tiina :)

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

25. feb 2005 8:43

Dobro jutro! Joj Francka, s tvojimi izjavami si mi polešala to oblačno in malo deževno jutro. Sem se pošteno nasmejala. Kje jih najdeš?!? Tiina, mislim da ni nič narobe če med kosilom in večerjo poješ kakšen sadež za malico. Bolje to, kot pa kaj konkretnega. Jaz ga sicer ne, ker na B, Š in OH dan običajno sploh nisem lačna med obroki. Suhe slive (ali pa suhe marelice) so pa zelo primerne tudi za tiste ki se pritožujejo, da se jim je med to dieto prebava ustavla. Tudi vložene kumarice lahko ješ, so na jedilniku tudi v rinini knjižici. Jaz si bom danes za kosilo privoščla golaž. Ker je notri moka, zraven ne bom pojedla kosa kruha. Za večerjo pa kisla govedina. Spet bomo siti da bo joj! Imejte se lepo! tejčica

vipercat  

član od: 21.2.2005

sporočila: 102

25. feb 2005 8:59

dobro jutro! joj joj sej sem prejle psa ven peljala pa jo po petih minutah sploh vec ni bilo nikjer. revca je tok mejhna da jo je kar zamedl :) no vceraj je minil prvi teden in tukaj so moji rezultati - cisto nic prijetni: kile -1 prsi -4 =tukile me je kr sokeral ze tko mam tm ene komarjeve pike pa kr samo tm zgublam. kaj mi bo pa ostalo???????????????? trebuh -2 rit -1 stegno -1 joj joj cist na narobnih koncih me poberam moj sprasuje kdaj bom zacela hujsat v jezik (revcek) sem mu rekla da take dijete k bi pobrala moj jezik se niso izumili ja danes tabina imamo sadni dan in toliko dela doma da mi itak ne bo ostalo casa da bi kaj kuhala, saj prenavljano stanovanje ta vikend vmes imam pa se nekaj strank, ker se pac ukvarjam se s prodajo oriflama, tako da sploh ne bom mogla dihat danes se jutri kaj beremo uspesen dan vam zelim pa ne se mi prehladit papa vipercat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti