Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

1. sep 2004 12:09

Oprostite, drage moje, ampak jaz pa sploh ne razumem, zakaj tako pljuvate po tej zdravnici. Meni se pa vse to, kar je napisala, zdi čisto logično in popolnoma realno. Še posebno tisto o enoličnosti. No, danes sem malo boljše volje (včeraj zdržala sadni dan, grešila sem samo z eno kavo) in sedaj se matram naprej. HVALA za vse tolažilne besede . Danes imam B dan in bo na jedilniku pohan sir (pečen v pečici, brez olja) in solata. Najbolj sem pa vesela, da že jutri začnem spet hoditi na aerobiko (2x tedensko), tako da mi redna vadba ne uide. Nekatere vaditeljice so se malo potuhnile in pričnejo šele naslednji teden, naša vaditeljica je pa super in začne takoj na začetku meseca. sissi

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

1. sep 2004 12:33

SISSI, se enkrat ponavljam, da omenjena mag. ni zdravnica temvec biokemicarka zaposlena na istoimenem institutu. V bistvu ne pluvamo po njej (branimo svoje kot ona brani svoje) temvec hocemo povedati, da je tak negativizem do 3MD brez veze glede na to, da: - smo tisti, ki smo se 3MD kolikor toliko drzali, shujsali - se vecina tistih, ki je pred casom koncala 3MD pohvali, da se niso zredili, ker so spremenili prehrambene navade - na netu sem zasledila tudi mnenja ZDRAVNIKOV dietologov, nobeden ni proti 3MD, pa tudi od navdusenja ne skacejo dol, pac pa jih vecina meni, da 3MD ni skodljiva, ker vase dobimo veliko vitaminov in drugih za telo pomembnih snovi. beljakovine dobimo v povprecju v telo 2x na teden, kar je cisto dovolj, vsaj za tiste nas, ki ne opravljamo fizicnega dela. 3MD omejuje uporabo mascob, kar je lahko samo pozitivno. Skratka, ce po dobrih dveh mesecih analiziram sebe, sem zadovoljna in mojemu telesu ne manjka nic. Pocutim se odlicno, napihnjen trebuh je preteklost in lacna sem samo na vitaminski dan. Pa se takrat ne gre za pravo fizicno lakoto temvec namisljeno lakoto, ki si zeli nekaj "konkretnega". Je pa res, da je Rinina knjizica malo navzkriz z osnovnimi pravili 3MD in da se na zacetku vsi sprasujemo zakaj je pa to tako in tako... ampak, ko ugotovimo, da deluje, nas kar malo briga, vazno je, da deluje in da smo zadovoljni sami s sabo in da se nimamo kaj vec zgovarjat na razne gene, pa pomanjkanje casa za telovadbo in podobne stvari. Ce dozivljas uspehe in ti potem nekdo natrosi zgolj negativne stvari, zaradi tega ja ne bos vesel in zacel tej osebi se ploskati, mar ne? jaz raje vzpodbujam ljudi kot pa jih kritiziram. Pa se tole o enolicnosti. Ce si clovek vzame cas in sestavi za cel teden jedilnik, si ga lahko pripravi zelo raznolikega. Ze riz sam se lahko pripravi na toliko razlicnih nacinov. Vsem tistim, ki se jim zdi 3MD enolicna zato, ker je treba jesti za vecerjo polivico tistega kar smo jedli za kosilo naj povem, da se da hujsati tudi tako, da jes za kosilo B in za vecerjo OH s tem, da se na tak nacin hujsa dlje in obvezno pol ure telovadbe na dan oz. 1 ura hitre hoje. Pa se na nekaj sem se spomnila. na kliniki celo tistim, ki zelijo shujsati, delijo dietne jedilnike, ki so na las podobni 3MD s tem, da se sme do 12. ure piti le crna kava in dieta traja 14 dni in po njej naj bi shujsal do 8 kg in naj bi se ti spremenil metabolizem, To predlaga stroka, lepo prosim. A si predstavljas kaj pomeni za zelodec neomejena kolicina crne kave cel dopoldan? SISSI, upam, da ne bos tega razumela kot napad na tvojo osebnost. JamieO Sporočilo je spremenil(a) JamieO dne 01. sep 2004 12:42:17

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

1. sep 2004 12:57

Hojla! Pozdravljene Afna1, Agata novak, Aisha3012, Aiwa, Aki, Akurin, Alenka Š, Alex&ra, Alja, Amelie, Ana, Anci, Aneris, Aneris, Angela, Anja, Anomis, Arielle, Asja, Bar*ba*ra, Barbolinka, Barby, Bee, Bessybori, Betti, Blabli, Bonanza, Branki, Bupel, Capala, Christi, Coco chanel, Čapa, Čebelica, Damis, Damjana2, DanaS, Danica, Darija1, Darjica, Debela, Dejci, Dora, Dragana, Dunja, Dzeljan, Ebonlass, Encijan, Franja, Gogad, Hamer, Hana039, Helenama, Hema, Inka, Irena19, JamieO, Janja, Jasy1, Jokl, Juhica, Julija, Karmenalex, Katja_S, Keka, KlavdijaB, Kokot, Kristy, Lana, Leva, Ligojna, Lijana, Lili, Limnol, Lisička, Lllumpi, Loni, Loti72, Luise, Luna83, Majekzmajek, Majna, Malc, Malena, Mamba, Marcela, Marjana, Marusa, Mary, Micam, Missy, Mojcka, Morska medvedka, Muca, NadaM, Nataska, Naught_grl, Nelika, Nenni, Neva, Nikica, Nnatalija, Noel, Ok, Okidoki, PACKA, Poli, Rambica, Rebeka, Rmeli, Robida, Romea, Selena, Sharon, Sibila, Silva, Sinja, Sissi, Skozipadalica, Sonce sije, Spela, SpringFlover, Stajerka, Stanka, Stellina, Sunshine6, Suzanar, Svila, Sweetie, Sy, Študentka1, Tadi, Tanči, TanjaG, Teichy, Tigrolina, Tinci, Tinkica, Tiya, Tocka, Tofika, Tortica, Travis, Ula1a, Uly, Vale, Valnea, Veverička, Vicibej, Viki, Vilmav, Vizija, ZdenkaG, Zini, Zverinica, Zvezdana, -I-, A1307, 631141 in sotrpšin Dušan. Že tale seznam, koliko se nas je oglašalo v tale forum pove vse, koliko nas je zadovoljnih s to dieto in vsi se po njej dobro počutimo, "če odštejem od dobrega počutja, da sem bil kdaj pa kdaj pošteno lačen". Zato tudi danes začenjam ponovno z dieto. Prekinil sem jo na dopustu, vendar so bili do takrat zavidanja vredni rezultati. Moja misel glede Sissine priponke: mag. Barbara Gazvoda nam je odprla oči in nam morda dala tudi nekoliko potuhe, ki je pa ne smemo jemati preveč resno. "Če naredimo kakšen pregreh, je to po njeni teoriji koristno za naše telo. Samo uspešno nadaljevanje želim vsem skupaj. Danes se nas je kar dosti zbralo na B dan. Nekaj na novo in nekaj, ki že dalj časa vstraja na tej dieti. Bomo lažje kombinirali jedilnike. Dušan že dolgo se nisi oglasil. Ali si že tako shujšal, da te je zmanjkalo na tem forumu? Sporočilo je spremenil(a) matjaž dne 02. sep 2004 12:30:35

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

1. sep 2004 12:58

Jamie, sploh ne. Samo eno brco sem rabila, da bom vztrajala (=stradala) še naprej. Kot sem že stokrat pojamrala v zadnjih dveh dneh, sem po enem mesecu lačna tako zelo, da bi pojedla vse kar vidim. Pa ne vem kaj je krivo, saj bi se po enem mesecu želodec že moral skrčiti. A je to polna luna, PMS, zmanjšana motivacija, premalo vztrajnosti...Saj prvi mesec je šlo zelo v redu dol, zdaj pa ti napadi. Mislim pa, da je na forumu enkrat že padlo vprašanje, zakaj ravno 3 mesece in nič dlje, pa se mi odgovor zdi čisto ok. Zdi se mi prav, da včasih pogledamo tudi nasprotna mnenja. Včasih se namreč sploh ne zavedaš, da sam sebi delaš škodo. Kot smo si jo takrat, ko smo se začele rediti. Bog ne daj, da bi si katera nakopala kakšne zdravstvene težave. Jaz jih imam npr. s ščitnico. Nič ne moreš pokazati, nič ne boli, pa vendar je splošno počutje na psu. Pa še verjame ti nobeden ne. sissi

dragana  

član od: 14.6.2004

sporočila: 18

1. sep 2004 13:30

pozdravljene punce in pa seveda Matjaz!Dobrodosel spet med nami! Naj pristavim se svoj piskercek!Osebno mislim da je dieta res ok, dokler se ti dobro pocutis in ne cutis nikakrsnega pomankanja v telesu, ker verjamem da je ze vsakdo od nas hujsal s kaksno dieto kjer se je pocutil vse prej kot v redu, da ne omenjam vrtoglavice in poslabsanje krvi... zato vztrajajmo naprej in bo pa kako fletn je obcutek ko te pohvalijo da si shujsal, najbolj hecno pa je da sploh ne stradas.. Sporočilo je spremenil(a) dragana dne 01. sep 2004 13:54:58

okidoki  

član od: 19.2.2004

sporočila: 31

1. sep 2004 13:43

Pozdravljeni vsi skupaj fantje in punce danes je OH dan brez težav jutri vitaminski, vsak ima svoje mnenje o dieti, jaz sem zadovoljna o načinu prehranjevanja. Jaz bi samo to povedala da vsak med nami lahko ima svoje mnenje o dieti tako ali drugačne zato fantje in dekleta gremo naprej z manjšim grehi se strinjate srečno.

ok  

član od: 26.8.2004

sporočila: 7

1. sep 2004 13:53

Matjaž, sorry majhna pripomba, še mene vključi v svoj seznam, ok?

mary  

član od: 30.7.2004

sporočila: 43

1. sep 2004 14:00

Sissi, točno kako si si pripravila sir?(Imam ga zelo rada, pa me zanima tvoj način, ki je v skladu s pravili na B dan)

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

1. sep 2004 14:23

Mary, sori, ampak moj sir ni v skladu s pravili za B dan. Kupila bom že paniran sir (žal ne vem, kdo je proizvajalec, ker ga že dolgo nisem kupila) in ga spekla v pečici. Zdi se mi, da med to dieto na B dan jem samo meso, pa sem se odločila za (malce grešno) spremembo. Poleg bo pa samo solata, nič kruha (kao zamenjava za pohanje). Imam pa še eno okusno idejo za B dan, ki sem jo sprobala v soboto. Skuhala sem si pribl. 30 dag zmrznjene zelenjave od Ete (Grajska mešanica; vsebuje cvetačo, korenje, brokoli) in jo na hitro skuhala. Po kuhani zelenjavi pa sem potresla nariban sir Luka (ne vem katera mlekarna). Pravzaprav bi morala še popeči v pečici, pa ni bilo časa. Zaradi vroče zelenjave se je sir lepo stopil. Hvala bogu pa ni bilo doma mojega dragega, drugače bi še danes hodila na okrog s plavim očesom. Aja, ali veste, kaj rečete ženski, ki naokrog hodi z obema plavima očesoma: nič, ji je bilo že vse dvakrat razloženo. sissi

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

1. sep 2004 14:38

hojla vsem redno še vedno prebiram vaš forum , samo diete pa se ne drzim več od kar se mi je nadopustu vse podrlo , naj povem da sem shujšal v 1 mesecu in pol za cirka 13 kg in po dopustu dobil ene 5kg nazaj in to zdej držim , čakam pa na boljše dni in da minejo tile pikniki ki jih je zadnje čase tolko da niti pod razno ne mislim gledati uluft ko drugi jedo , itak pa na piknikih jem samo meso in zelenjvo tko da takrat je tisto dobra kombinacija , , nič ne bom obljubljam da bom zacel spet z dieto sem se pa nekaj naučil od nje , da pač nekaterih živil ne smeš jesti skupaj in to mi uspeva no bo kdo rekel da se tolazim s to mislijo , pač za enkrar mi tako paše :)) matjaž tebi pa čestitam , mislim da si se kar natrudil da si skupaj zbral ta imena , in zelim ti da ti ponoven štart z dito uspe vglavnem pozdravček vsem za JamieO pa poseben pozdravček in hvala, ona bo že vedela za kaj JamieO objemček Dušan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti