Pečene paprike !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 12. avg 2004 11:27 | ogledi: 4.739 | odgovori: 2

Ali ima katera recept za vložene pečene papike? Pojma nimam kako bi jih naredila.

LP,

Klavdija

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

13. avg 2004 8:10

Pri nas se paprike specejo na zaru, nato jih za nekaj casa neprodusno zapremo v plasticno posodo, da se zmehcajo in spustijo malo vode. Potem olupimo kozo, jim scistimo sredico, dodamo cesen, malo olja in po okusu se malo kisa. Ce jih naredimo vecjo kolicino, pa visek zamrznemo. Ce pa bi rada recept prav za vlozene, pa ti zal ne morem pomagat. Lep dan, Simonca

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

13. avg 2004 9:06

Lani sem vložila pečene paprike po naslednjem postopku.Paprike sem očistila in odstranila semena.Spekla sem jih v pečici z olivnim oljem.Ko so se spekle sem odstranila kožo.Nato sem zavrela kis za vlaganje,vodo,sol,česen,par zrn celega popra in malenkostno sladkorja.Paprike sem pokončno položila v kozarce,zalila z vrelo tekočino in neprodušno zaprla. Količine vode in kisa sem dala po okusu (ne prekislo),če se prav spomnim 1/2 kisa,1/2 vode odvisno pa je koliko % je kis za vlaganje.Predlagam da zmešaš in preje poskusiš in dodaš če je še kaj treba. Upam da bo moj nasvet prišel prav. Lepo se imejte in radi se smejte! Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti