Recepti za marmelado

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

tema odprta - 6. avg 2004 13:17 | ogledi: 7.196 | odgovori: 6

Če ima kdo kakšen recept za domače marmelado.............

Hvala in lep dan,

Majekzmajek

Temo je spremenil(a) majekzmajek dne 06. avg 2004 13:17:36

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. avg 2004 14:31

Sem pristašinja marmelade brez želirnih sredstev in ostalih nenaravnih stvari. Pač naredim čisto enostavno: poljubno sadje + sladkor po okusu in kuhaš do 3 ure. Sem pa v Oni zasledila recepte za zelo zanimive marmelade, dve najbolj zanimivi vam bom napisala: Slivova marmelada z ringloji (za 4 kozarce po 250ml) 600 g ringloja 500 g želirnega sladkorja 100 g olupljenih celih mandljev Priprava: Slive in ringloje razpolovimo, razkoščičimo in odtehtamo 900g sadja. Nrežemo na manjše kose in v večji posodi zmešamo z želirnim sladkorjem in mandlji. Mešamo do vretja in kuhamo tri do pet minut, marmelado nadevamo v sterilizirane vroče kozarčke in dobro zapremo. Marmelada iz breskev in fig (za 4 kozarce po 250ml) 1 kg breskev 400 g fig sok 2 limon 1 kg želirnega sladkorja šopek melise Breskve blanširane v vreli vodi in prelijemo z mrzlo vodo, da jih lahko olupim, nato jih zrežemo na koščke. fige olupimo in prav tako narežemo. Odtehtamo kilogram mešanega sadja, dodamo želirni sladkor in limonin sok ter pustimo pokrito stati tri do štiri ure. nato marmelado med mešanjem zavremo in kuhamo še vsaj štiri minute. Dodamo narezano meliso in nadevamo v sterilizirane kozarčke. Sestavine se mi zdijo izjemno zanimive, mogoče bi lahko izpustili želirni sladkor in bolj dolgo kuhali. Če bo kdo poizkusill naj javi. Suzana Zaletel Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 06. avg 2004 14:52:43

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

6. avg 2004 18:33

Lani sem naredila figovo marmelado z rdečim mesom,letos pa iz zelinih fig. Tudi slivova je dobra ali pa mešanica sliv in jabolk.Naredila sem še bananino in marmelado iz banan in kivija.Nekaj dni nazaj sem naredila angleško marmelado(breskve,banane). Vse marmelade so po svoje dobre.Ne delam pa tega ogromne količine,raje malo in raznovrstno. Svak,ki je sladkorni bolnik je marmelado z dodatkom sadnega sladkorja.Ne prakticiramo z natrenom. Lepo se imejte in radi se smejte ! Vesna Leben

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

6. avg 2004 19:05

jst sem danes naredila mailinovo marmelado ... res da j je ratalo bolj malo ker ni bilo veliko malin vendar je zelo fina ... maline sem prepasirala da ni pešk in nato pokuhala z melatino mleto in z rjavim sladkorjem .. ratalo za 3 lumpijeve lončke od lešnikove kreme .... zelo malo ... ampak dobro:))

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

7. avg 2004 15:06

pomembno je, da daš sladkor na koncu, da ne karamelizira lp Mateja Čujec

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

8. avg 2004 9:14

Včeraj sem pripravila marmelado takole Malinova marmelada 80 dag malin (kar nekaj časa sem jih zbirala in shranjevala v zamrzovalniku), 20 dag jabolk, 1 kg želirnega sladkorja. Jabolkom sem odstranila peške in jih narezala na koščke. Nisem jih olupila. Dala sem jih v lonec z debelim dnom in dodala želirni sladkor. Med mešanjem sem kuhala tako dolgo, da je sladkor karameliziral in postal medene barve. Takrat sem dodala maline (kar zmrznjene) in kuhala nekaj minut. Vse sem zmlela s paličnim mešalnikom in še malo pokuhala. Ker so imele maline prijetno kiselkast okus, nisem dodala limone. Pa še to - jabolka dodajam večini marmelad, ker čudovito povdarijo okus. Nekoč sem to odkrila čisto slučajno, sedaj pa s pridom uporabljam pri marmeladah in pri sokovih. Katja

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

8. avg 2004 13:27

jaz sem dajala sladkor ko je marmelada zavrela ... postopoma in se je vredu obneslo sem pa ves čas mešala ...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti