Corona objemanje

tema je zaklenjena

_jernej_  

član od: 30.9.2006

sporočila: 5

4. avg 2020 16:46

Da se ne spuščam v politiko maska da ali ne, samo v razmislek.

Smo namreč tudi ljudje, ki težko nosimo masko.

Imam hujšo obliko seboreičnega dermatitisa po obrazu, okrog nosa in nad usti najbolj. Po 10 minutah z masko dobim zagon, ki ga potem zdravim 7 dni. Zaradi tega zelo težko grem kamorkoli, kjer je potrebna maska.

Moj kolega zelo slabo sliši in bere iz mimike in ustnic. Z maskami se praktično ne more pogovarjati s trgovkami, ker jih enostavno ne razume, ne more brati z ustnic.

Posledice vpliva "okamenelih" obrazov na ljudi (ljudje z masko so neosebni, ker svoja čustva sporočamo v glavnem z obrazom), če bo to trajalo dlje časa, bodo pa čez leta verjetno ugotavljali psihologi. Morda bi lahko vsaj nekatere od tistih, ki so iz neznanega razloga na cesti zavili v ograjo ali pa s kladivom pokončali ženo in potem še sebe, šteli med žrtve korone.

Kot sem rekel, samo za razmislek.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. avg 2020 17:47

Jernej, to pa bi seveda zaslužilo posebno obravnavo. Taki z občutljivo kožo in slušno prizadeti. 

A od teh, ki so se doslej oglašali, se ni nihče skliceval na kaj podobnega. Poudarek je bil na pravici do nenošenja mask nasploh. In moji odgovori so veljali tistim, ki nimajo podobnih problemov.  

 

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

4. avg 2020 19:29

Osebno poznam družino, v kateri je bil med člani potrjen covid-19. Ni jim bilo lahko  in zato še toliko bolj in  ves čas upoštevamo vse napotke in se držimo zase. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

4. avg 2020 20:20

Masko uporabljam v zaprtih javnih prostorih.

Zelo me moti, da ne morem videti obrazov ljudi, s katerimi tam komuniciram, saj je sporočilnost pri izključno verbalni komunikaciji brez obrazne mimike precej slabša. Dobro, še vedno obstaja telesna govorica, vendar je tudi ta zelo okrnjena zaradi zapovedane "socialne distance"  - mimogrede, gre za neposrečeno oziroma dvoumno izbiro corona terminologije.

Več o dilemi in  razlikovanju pojmov: socialna distanca vs socialno distanciranje & omejevanje socialnih stikov & omejevanje fizičnih stikov (v povezavi).

Osebno menim, da bi bil takrat, kadar govorimo o zaželeni fizični razdalji med dvema osebama oziroma več osebami, izraz telesna ali fizična oddaljenost vseeno bolj primeren.

Se pa popolnoma strinjam z Jernejem , da je problem nošenja mask in pa tudi socialnega distanciranja v najširšem pomenu besede večplasten.

Najbolj zaskrbljujoče in problematično oziroma na dolgi rok tudi potencialno nadvse škodljivo pa je (oziroma bo) večmesečno ali morda celo večletno nošenje mask in omejevanje socialnih stikov za odraščajoče mladostnike, šolarje, malčke oziroma vrtičkarje, predvsem pa za najmlajše otroke, za dojenčke in novorojenčke - gre namreč za t.i. učinek  "zamrznjenih obrazov", ki ima za mlade in najmlajše, ki se šele učijo oziroma še nimajo razvitih socialnih veščin, lahko katastrofalne posledice pri odraščanju, socializaciji, oblikovanju osebnosti: "The Still-Face Experiment", Edward Tronick.

Več o maskah in covid-19 distanci:

https://eipmh.com/mothers-with-mask-or-the-stil

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2020/may/07/patt

https://www.fatherly.com/health-science/still-face-exp 

 
Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 5. avg 2020 06:50

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

5. avg 2020 11:30

Maska ja, kjer je potrebna. Objemanje, z najbližjimi, po dolgem času, ko smo se ponovno videli. Umivanje rok, pa je tako samoumevno. Mi je bilo vedno nekako neprijetno v trgovini prijemanje vozičkov in seveda sem si takoj po prihodu iz trgovine umila roke. Imamo sorodnike na Tajvanu, kjer so maske pač stalnica in se ne pritožujejo. In tudi splošno stanje glede virusa je med najboljšimi.

dari

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

5. avg 2020 12:37

Jaz se pa od začetka tele corone ne objemam in ne rokujem, tudi z najbližjimi ne. So mladi, vsepovsod hodijo, tk da sem se tako odločila. Žal.. Objemanje in poljubčkanje odpade. Jim pokažem, da jih imam rada  brez tega.Tile vozički pa res. Hodim samo v manjšo trgovino, veliki centri odpadejo, pa tudi že prej nisem veliko tja zahajala.Masko si pa nataknem v trgovini. Hitro nakupim in zgasnem čimprej ven. Pa želim si zelo močno, da tole nekako čimprej mine pa brez velikih posledic za vse nas.

Anemiilat

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 615

10. avg 2020 14:44

Anemiilat je napisal/a:

Jaz se pa od začetka tele corone ne objemam in ne rokujem, tudi z najbližjimi ne. So mladi, vsepovsod hodijo, tk da sem se tako odločila. Žal.. Objemanje in poljubčkanje odpade. Jim pokažem, da jih imam rada  brez tega.Tile vozički pa res. Hodim samo v manjšo trgovino, veliki centri odpadejo, pa tudi že prej nisem veliko tja zahajala.Masko si pa nataknem v trgovini. Hitro nakupim in zgasnem čimprej ven. Pa želim si zelo močno, da tole nekako čimprej mine pa brez velikih posledic za vse nas.

Anemiilat

Nikoli ne bo minilo, če boste vsi slepo sledili lažem!

 

Anton Komat:

"Vsi umremo. In če moram umreti, bom umrl pokončno kot človek in ne kot izoliran garjav pes, zaprt v pesjaku, z nagobčnikom na obrazu, čipiran kot govedo, gensko spremenjen kot koruza ter v strahu pred sočlovekom."

Upravičeno ste jezni, ste pa tiho, ker se bojite posmeha enoumja korona histerije.

sijasaja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. avg 2020 16:13

Anton Komat:

"Vsi umremo. In če moram umreti, bom umrl pokončno kot človek in ne kot izoliran garjav pes, zaprt v pesjaku, z nagobčnikom na obrazu, čipiran kot govedo, gensko spremenjen kot koruza ter v strahu pred sočlovekom."

Ampak še prej bo dneve-tedne ali mesece zahteval in dobil zdravniško in bolnišnično oskrbo, če bo zbolel. Močno dvomim, da bo doma mirno čakal na konec.  Z vsem tistim, kar še pride pred njim. To enako velja za vse, ki trdite, da korone ni in da se ni treba obnašati samozaščitniško.

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. avg 2020 17:23

Če je te besede res zapisal A. Komat, je dokončno izgubil kredibilnost v mojih očeh.

CILA,  se strinjam s tvojimi bededami.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. avg 2020 18:54

Nisem tiho, ker bi se bala posmeha. Menim, da številka umrlih za corona govori sama zase. Vse zdravstveno osebje, ki se že pol leta bori za ozdravitev številnih okuženih in  pri tem tudi samo tvega svoje življenje, pa si ne zasluži posmeha in zanikanja te bolezni. 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti