Corona objemanje

tema je zaklenjena

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. avg 2020 15:37

Se to napišem, potem bom pa zaključila. Večkrat omenjam sina, ki živi na drugi strani zemlje, na Havajih.Tudi tam imajo korono in tudi tam razkuzujejo roke, nosijo maske, delajo od doma, otroci se šolajo na daljavo, imajo omejitev, ni prehoda na drugi otok. Tako je bilo v prvem Valu, imeli so zelo malo okuženih. Zdaj pa mi sin vsak dan poroča, da je dnevno okuženih vedno več kot dvesto. Sprostili so avionskelinije, razumljivo, Havaji živijo skoraj izključno od turizma. Kaj bo se sprašuje 1.5 miljo si narod.Kot slišim ni takega zavračanja ukrepov kot pri nas. Svetovna organizacija WHO skrbi za ukrepe po celem svetu, ljudje v Ameriki so vsaj za tiste, ki jih jaz poznam zelo zaskrbljeni.

No, jaz razmišljam drugače kot nekaj kulinaricark tu. Seveda ima vsak pravico razmišljati po svoje, a ko pride trenutek resnice, vsak zaskrbljeno zavije k zdravniku in sale je konec. Komur pa svoje življenje ni mar, pa kaj naj rečem, naj se norčuje se naprej.

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

11. avg 2020 18:13

Nekaj sem tu pisala, sem mislila da ne bom, pa sem. Se je izgubilo,? Bom poskusila ponovit. Ob tej koroni sem nekako razdvojena, ne razmišljam več, kaj je resnica in kaj je laž? Sem pa malo prej brala v prilogi ONA na strani 4 zgodbo onine bralke: Korona virus in rdeča jagoda....meni se zdi resnična, ostali presodite sami

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

11. avg 2020 22:00

https://www.24ur.com/novice/korona/17-novih-okuzb-

 

Skrajno neodgovorno, nesramno in egoistično ravnanje mladih  !!!!!

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

11. avg 2020 22:14

Da res je, ampak zakaj pa ne zaprejo potem Hrvaske ali pa Zrče? 

Zato ker je vse skup ena sama politika.

Nasi so rekli da bodo Hrvatje zaprli klube, oni pa o tem niso nic vedeli....

Saj veste kaj je Kacin rekel, nekaj v smislu a vi mislite, da se je stroka odlocila za maske? Ne stroka je o tem samo razpravljala odlocila je pa politika...

 

Pa se to nas sosed je prejsnji mesec umrl zaradi kapi. V mrliskem slistu pa pise da zaradi korone. Pa nikoli ni bil niti testiran, niti nihce iz druzine, samo vprasali so jih ce lahko to napisejo... toliko o realnih stevilkah...

 

 

 

testeninca

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 616

11. avg 2020 22:22

johana je napisal/a:

https://www.24ur.com/novice/korona/17-novih-okuzb-

 

Skrajno neodgovorno, nesramno in egoistično ravnanje mladih  !!!!!

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

in zdaj naj mladi nehajo živeti, ker si kacin nekaj zmišljuje? to je egoizem tega kacinčka!

nihče se ni hotel na Krku družiti z njim?

sijasaja

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

12. avg 2020 3:09

Sem v toplicah in občudujem prijazna prizadevanja osebja za čistočo, razkuževanje, maske. En sam okužen gost jim lahko zapre zdravilišče in spravi ob delo veliko ljudi. 

Sjasja

Katrin11

Sporočilo je spremenil(a) katrin11 dne 12. avg 2020 03:39

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. avg 2020 10:37

testeninca je napisal/a:

A je bili ze kdaj zdravo vdihavati predihan zrak, ali je boljsi svezi zrak?

testeninca

Sporočilo je spremenil(a) testeninca dne 11. avg 2020 15:14

Maske je treba nositi v zaprtih prostorih, kjer se giblje več ljudi naenkrat. V takih prostorih je "svežega zraka" bolj malo.  In če sem že tam, veliko raje vdihavam nazaj svoj izdihan zrak, kot tujega. Tistih par minut itak ni hudega. Ko pozimi hodim na dolge sprehode, si  pri minus temperaturah okrog ust namotam par plasti šala,  tudi varilsko masko sem si že nadela, ko je bilo - 7 °C, lezla v hrib, kjer je bilo treba kar globoko dihati, pa me ni nič motilo. Za tistih par minut v štacuni ne bo nobenega konec.  Izvzemši tiste, o katerih je pisal Jernej.

Cila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. avg 2020 10:41

testeninca je napisal/a:

Pa se to nas sosed je prejsnji mesec umrl zaradi kapi. V mrliskem slistu pa pise da zaradi korone. Pa nikoli ni bil niti testiran, niti nihce iz druzine, samo vprasali so jih ce lahko to napisejo... toliko o realnih stevilkah...

testeninca

Si mrliški list videla na lastne oči?  In diagnozo tudi?  Kajti, kar se zdi neverjetno, navadno ne štima ravno z realnostjo.

PS: lahko navedeš ime zdravnika, ki je mrliški list podpisal?  Ker, če je to res, je stvar za časopise in TV . A sama dvomim v to.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 12. avg 2020 10:45

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

12. avg 2020 11:59

https://www.24ur.com/novice/korona/vnovicen-porast

No, to pa mislim, da res ni več hec. Niti slučajno si ne želim, da bi zaradi nekega mladega, okuženega, zbolela sama, ali mož, ki je preživel infarkt in verjetno nihče od nas, ki nismo več rosno mladi, kajne.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

12. avg 2020 13:58

Oh in sploh... moje otroke, vnuke, kakšno nečakinjo, sestro, svakeca objemam kolikor mi dovolijo, seveda, če se pustijo, to je pa že "drugih par klobas". Prebiram vas in mi se po glavi vrti pesem od starine "Ribje čorbe" - Oh, kako je lepo biti glup. https://www.youtube.com/watch?v=s-UIOVAp75U

Mogoče mi v teh časih kaj zalegne.

Pošiljam vam en morski pozdravček! 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti