Podarimo 10 kuharskih knjig!

tema je zalepljena

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. dec 2019 13:19

Saj ne, da se ga ne bi upala ali znala uporabljati, le priročen mi ni. Veliko preveč časa gre, če hočeš pogledati k vsem, ki jih poznaš. Eno samo klikanje, samo za sproti, za nazaj kaj najti je huda muka. Meni osebno so forumi veliko bolj priročni. In manj osebni, kar mi je tudi všeč. S prijatelji raje čvekam po telefonu ali pri kavici. 

Nezanemarljiva je tudi izkušnja sodelovanja Facebooka v volilni manipulaciji. Ne želim, da "veliki brat" iz mojega pisanja na Facebooku, ki naj bi ga delila samo s prijatelji, vleče ven mojo politično ali kako drugo naravnanost.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 6. dec 2019 13:20

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 6. dec 2019 13:25

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

6. dec 2019 13:40

Me veseli, da je nas brez FB, kar nekaj. 

 

rdkapica

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

6. dec 2019 15:11

Brez zamere Dragička, saj, če nisem na FB, še ne pomeni, da ne grem s časom naprej. Ga pač ne maram.

 

 

 

 

malaga

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

6. dec 2019 17:05

Tudi jaz se ne ukvarjam s FB.

daga

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

7. dec 2019 12:06

Če nisi na FB ali katerem drugem socialnem omrežju pol te ni.....a ni to jasno ?? Zavračanje apriori je brez veze sploh , če ni razloga za to :( Dragička, res je, je treba iti s časom naprej in kaj je v tem slabega ?? tko da , une trditve : " niti slučajno ne grem na FB al kam drugam " so malo tko tko....

hedonist

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

7. dec 2019 12:51

Svobodna izbira! Kakor kdo želi!

Anemiilat

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. dec 2019 21:30

Ne vidim smisla v Facebooku. To, da bi vsem razglašala, kje sem bila, kaj sem skuhala, kako so moji domači, mi ni v naravi. Kar napišemo na internet, tam tudi ostane in lahko kdaj kasneje hodi v napoto.

Cila

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. dec 2019 21:45

Vedno bo tako, da so eni za in eni proti. Jaz sem na fb. In to tocno toliko kot sama zelim.  Veliki brat pa je prisoten v vse porah nasega zivljenja. Hvala bogu, da imamo izbiro.

 

naor

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. dec 2019 23:51

Tokrat je nagradna igra za člane naše FB skupine, zadnjič je bila za obiskovalce naše spletne strani, pa še kdaj bo v taki ali drugačni obliki.

Kdo pa je in kdo ni na FB in zakaj, pa naj ostane svobodna izbira vsakega posameznika.

Jernej - urednik kulinarika.net

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. dec 2019 9:43

Jaz sem na FB (tudi) iz službenih razlogov, in še zdaleč nisem edina, ker zaradi narave dela pač delim določene vsebine. Lahko pa seveda izbiraš, kdo vse bo videl tvoje zapise. Lahko to dovoliš vsem, lahko pa zgolj določenim ljudem in drugi tega ne vidijo (razen če niso spretni hekerji in vdirajo v profile; a to lahko počno na vsakem omrežju, tudi na Kulslo, če bi kdo že hotel). Res pa je, da na FB ne delim osebnih vsebin, tako na primer o vnukinji na FB doslej nisem zapiala niti besede, kaj šele, da bi kakšno fotko objavila (in starši enako). Eni pač delijo vse. Stvar izbire. 

Saj je bilo podobno z mobiteli, ko so se pojavili. Sčasoma so jih začeli uporabljati tudi najblj zagriženi nasprotniki (Jaz ps sem lahko brez tega ...).

Seveda pa povsod velja - po pameti. Če sodobne komunikacjske kanale, kot so mobilni telefoni, družabna omrežja in forume uporabljamo kot pripomoček, da si kaj olajšamo ali s kom na ta način iz določenih razlogov komuniciramo, je vse ok. Problem je, ko se pojavi odvisnost od tega in niti kave ne pijemo več brez buljenja v telefon.

Sodelovanje na FB ne pomeni, da s prijatelji ne komuniciramo v živo. Sama še vedno zelo negujem stike v živo, a preko fb spremljam tudi tiste, ki so daleč proč, in tiste, ki sem jih nekje pač spoznala, pa nam je fb priročen kanal za ohranjanje stikov. Jaz bi temu rekla dodatna možnost, ne pa nekaj, kar velja izključiti. 

A če koga ni na fb, in poznam jih veliko, ki niso, tudi nič narobe. Po drugi strani pa sem prav preko spoznavanja na fb spoznala nekaj izjemno zanimivih ljudi, s katerimi smo se potem začeli družiti tudi  v živo.

FB je tako kot hrana - če jo pravilno doziramo, se ne zredimo in ostanemo zdravi. Če pretiravamo,  je pa vrag. In ostaja dejstvo, da je fb tu, na nas pa je odločitev, kaj bomo storili.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti