Igrajmo se - običaji

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

10. apr 2018 8:46

Elaphus, pa če te lepo prosim in nadaljuj. 

irena

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12655

10. apr 2018 13:15

 

5. jan 2018 12:23

proxima je napisal/a:
Elaphus se verjetno ni dalo zastavljati novega vprašanja; mopsika naj nadaljuje.

Knjigo Iz nevidne strani neba se pa tudi splača prebrat, ne samo googlat.

lp, proxima

 
   Proxima,   nimam nobene trenutne ideje za vprašanje, prosim, nadaljuj ti.

 

 

5. jan 2018 15:24

Nobenega smisla nima, da se nekdo udeležuje igrice, pa se potem noče vključiti kot postavljalec vprašanja. Pri nas poznamo en lep "slovenski" izraz za to: špilfrderber.

Nikjer ne piše, da je treba zastaviti vprašanje takoj, v razumnem roku pač, recimo kak dan se že lahko počaka, sploh, če trenutni zastavljalec napove okvirni čas, v katerem bo zastavil vprašanje. Malo miselnega napora in brskanja pa nikomur ne škodi.

rimljanka

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 10. apr 2018 13:16

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

10. apr 2018 14:54

 

Ojla !

Dekleta, pa si ja ne smemo dopustit, da bi zaradi pobarvanih jajc Butalci dobili idejo za kakšno norčijo. Saj nimamo časovne norme za postavitev vprašanja. Osebno mislim, da je bolje kakšen dan premišljevati o kvalitetnem vprašanju, kot pa vprašati nekaj brezveznega.

Če pa se Elaphus in irena 66, ob sodelovanju Balenke, ki je postavila vprašanje, ne bosta uspeli zmeniti, katera bo postavila naslednje vprašanje, bo pač po katera druga po kakšnih 4-5 dneh molka postavila vprašanje. In igra se bo uspešno nadaljevala. 

Lep dan vsem in             

dočka

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

11. apr 2018 8:47

Mopsika, hvala za gornje informacije, ki si jih nakopirala.

Obljubljam, da ne bom sodelovala v tej igri  niti pri odgovorih niti pri postavljanju vprašanj.

 

Lep dan.

irena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. apr 2018 19:58

Tole, da nekdo meša feces in si potem umije roke, je milo rečeno, hinavsko. Ja, mopsika, nate leti tale moja pripomba. Hinavsko in pritlehno. Če bi se moral sploh kdo zbutat tukajle okrog vprašanja, kdo bo postavil naslednje vprašanje, bi bile to naslednje osebe: limnol, irena66, babka1951, dočka, rimljanka in moja malenkost. In če bi se, bi frčalo perje. Pa se nismo in ker nekateri pogrešajo perje, so menili, da morjo malo pocukat za njega. Hehe, trud je zaman, zgodilo se ni nič. In ker sem po treh pouhnih (skakanja sem ter tja, namreč) dneh prišla do svoje pol ure kulinarike, bom postavila naslednje vprašanje. Ne zato, mopsika, ker bi se pod vplivom tvojega pritlehnega c/p skesano , ampak zato, ker jih rada postavljam (če imam čas). Saj pravijo, da en bedak lahko postavi tako vprašanje, da nanj ne zna odgovorit devet modrecev. Ne, ne mislim, da sem bedak, ampak malo šale na svoj račun nikoli in nikomur ne škodi.

Torej, vprašanje: na zidu sem objavila dve sličici neke svetilke. Vprašanje: za kaj se je uporabljala, kdaj se je uporabljala,  čigava osebna last je bila in kaj je njena velika posebnost (vsaj za današnje čase). Na zadnji dve vprašanji, vsaj na predzadnje, vem, da nihče ne bo vedel pravega odgovora, ni pomembno, pomembno je, da odgovorite na prvi dve vprašanji.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

11. apr 2018 21:06

Saj vem, da bo spet mim pa zraven, a meni se vidi takole: 

Rudarska svetilka - uporabljala se je za v rudnik v temo vendar, sonce tam spod ne sveti

Kdaj se je uporabljala?  -  pred električno razsvetljavo. Glej prejśnji odgovor 

Njena velika posebnost je menda ta, da je imela za zračenje gosto mrežico, da ni povzročila eksplozije.

Čigava je bila? - nekoga, ki je srečno prišel vsakič iz rudnika, s svojo svetilko vred. Je pa zelo lepo oblikovana, ima celo brušena stekelca,  verjetno je bila od koga pomembnejšega. 

Me zanima, koliko sem s svojim ugibanjem zgrešila cilj?

Katrin11

Sporočilo je spremenil(a) katrin11 dne 11. apr 2018 21:10

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. apr 2018 21:18

Hja, katrin, ni rudarska. Res ima brušena stekla, pa nobene mrežice. Bila pa je od nekoga, ki jo je moral postaviti na "stranski tir" zaradi svoje pokončne drže in borbe proti krivicam.

Lp

 

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

11. apr 2018 21:49

Ugibam drugič:  je mogoče železničarska svetilka? 

Taka krila, kot so na tej svetilki, sem videla na gumbih na železničarskih uniformah.

Torej se je uporabljala za signalizacijo na železnici. 

Lastnik je bil nekdo, ki je sodeloval v stavki železničarjev, ki je bila 15. Aprila 1920  na Zaloški cesti v Ljubljani zatrta s streli. 

 

Katrin11

Sporočilo je spremenil(a) katrin11 dne 11. apr 2018 21:55

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. apr 2018 21:54

Dobra si. Ja, železničarska je. Iz katerega obdobja?

Lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12655

11. apr 2018 22:25

elaphus je napisal/a:

Tole, da nekdo meša feces in si potem umije roke, je milo rečeno, hinavsko. Ja, mopsika, nate leti tale moja pripomba. Hinavsko in pritlehno. Če bi se moral sploh kdo zbutat tukajle okrog vprašanja, kdo bo postavil naslednje vprašanje, bi bile to naslednje osebe: limnol, irena66, babka1951, dočka, rimljanka in moja malenkost. In če bi se, bi frčalo perje. Pa se nismo in ker nekateri pogrešajo perje, so menili, da morjo malo pocukat za njega. Hehe, trud je zaman, zgodilo se ni nič. In ker sem po treh pouhnih (skakanja sem ter tja, namreč) dneh prišla do svoje pol ure kulinarike, bom postavila naslednje vprašanje. Ne zato, mopsika, ker bi se pod vplivom tvojega pritlehnega c/p skesano , ampak zato, ker jih rada postavljam (če imam čas). Saj pravijo, da en bedak lahko postavi tako vprašanje, da nanj ne zna odgovorit devet modrecev. Ne, ne mislim, da sem bedak, ampak malo šale na svoj račun nikoli in nikomur ne škodi.

Torej, vprašanje: na zidu sem objavila dve sličici neke svetilke. Vprašanje: za kaj se je uporabljala, kdaj se je uporabljala,  čigava osebna last je bila in kaj je njena velika posebnost (vsaj za današnje čase). Na zadnji dve vprašanji, vsaj na predzadnje, vem, da nihče ne bo vedel pravega odgovora, ni pomembno, pomembno je, da odgovorite na prvi dve vprašanji.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Elaphus, to kar sem prilepila, oz. prenesla iz druge teme, ni niti slučajno hinavsko , ampak zato, ker sem bila jaz v prejšnji temi zelo grdo napadena s strani Rimljanke, v Ireninem primeru, pa je bilo podobno, kot pri meni-skratka, dvojna merila. In ja, vedela sem , da se boš prav ti oglasila, Elaphus, tudi prav, ti ne zamerim in te tudi ne bom zalila z nobeno besedo, čeprav si ti mene zalila s takšnima besedama in tudi ne bom sodelovala v teh vaših igricah, kot sem ze nedavno napisala, pozdrav in lep večer še naprej ti zelim Elaphus. 

Besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 11. apr 2018 22:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti