Preveč grenčine v napitku

Ana2020  

član od: 16.10.2017

sporočila: 1

tema odprta - 16. okt 2017 22:09 | ogledi: 1.759 | odgovori: 2

Delam domačo grenčico, 45 rožic je bilo namočenih v žganju. Očitno mi je uspelo dati malo preveč pelina, saj se ga sedaj preveč okuša, pa tudi grenčica je kar preveč grenka.

Mi lahko kdo svetuje, kako naj premočen okus po pelinu (in deloma grenkobo) zakrijem? Dodala sem že nekaj karameliziranega sladkorja, a ta okusa po pelinu ne prekrije, prav tako ne grenkobe.

Ana2020

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

17. okt 2017 7:44

S pelinom je potrebno biti previden, ne samo zaradi okusa, ampak zaradi tega, ker se v alkoholu iz njega izluži tujon, ki je strupen. če boš redčila z vodo, bo padla stopnja alkohola. Predlagam, da redčiš z žganjem, ki ima nižjo stopnjo alkohola. Popolne odrešitve pa verjetno ne bo.

 

lep pozdrav

marjanaj

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

20. okt 2017 19:51

Kaj pa če bi v žganju namočila kakšne suhe zeli, ki dajo sladkast okus (to bi ti morali svetovati tisti, ki se na to spoznajo) in nato s tem ter z malo žganja nižje alkoholne stopnje razredčiš prvotni napitek. Seveda bo potem okus drugačen, kot si ga mogoče pričakovala, pa vendar ne več tako grenak, kar bo pijačo naredilo primerno pitno. Seveda pa bi te zeli morala po moje namakati vsaj 1 mesec na okenski polici na toplem.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti