Waldorfska šola

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. sep 2017 21:54

dočka je napisal/a:

 Nisem prepričana, če je to ravno sodobna vzgoja, bolj bi rekla, da se teh otrok ne da krotiti, ker so drugacni.

dočka

 No ja, otroci v klasičnih in waldorfskih in sploh vsakršnih šolah niso divje zveri, da bi se jih moralo krotiti in tam zaposleni niso krotilci, pač pa čisto navadni učitelji. In katerih "teh otrok" se ne da krotiti? Katere otroke je sploh treba krotiti? Ker so drugačni? Kako drugačni? Imajo zelene lase?

lp

cervus

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

21. sep 2017 23:46

Cila, enako jaz mislim. Po mojem mnenju je to šola, ki je za drugačne otroke. Pri tem ne mislim na tiste otroke, ki hodijo v pomožno šolo, temveč na tiste otroke, ki so hiperaktivni, dislektiki, avtisti in še kakšna diagnoza bi se našla.Za takšne otroke  je waldorfska šola idealna.

 

 

dočka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. sep 2017 7:17

dočka: fantič, o katerem pišem, ne spada v nobeno od kategorij, ki si jih naštela. Pač pa nekaterih snovi ob klasični šolski razlagi ni bil zmožen dojeti.   Ko so se mu obrazložile z drugačnim pristopom, so mu bile naenkrat jasne.  V redni šoli si za tak način pouka učitelji enostavno ne morejo vzeti časa. Vsem šolam pa gre končno le za to, da otroka po takem ali drugačnem sistemu izobrazijo  za samostojno odraslo življenje. 

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. sep 2017 22:10

Cila je napisal/a:

dočka: fantič, o katerem pišem, ne spada v nobeno od kategorij, ki si jih naštela. Pač pa nekaterih snovi ob klasični šolski razlagi ni bil zmožen dojeti.   Ko so se mu obrazložile z drugačnim pristopom, so mu bile naenkrat jasne.  V redni šoli si za tak način pouka učitelji enostavno ne morejo vzeti časa. Vsem šolam pa gre končno le za to, da otroka po takem ali drugačnem sistemu izobrazijo  za samostojno odraslo življenje. 

Cila

 Cila, v tvojem zadnjem stavku je point pomanjkljivosti waldorfskke šole. Tam vzgajajo tako, kažejo izkušnje, da se ti otroci potem težje vključujejo v družbo vrstnikov, ki so obikskovali javne oziroma druge pole, ker se ves svet potem  ne vrti samo okoli njih. Bolj gre za način vzgoje kot za pridobivanje znanja, waldorfska je bolj popustljiva in krepi individualizem, ki pa gre včasih čez vse meje, sploh kasneje, ko otroci prerastejo osnovno šolo in se težko socializirajo.

 Preberite si Vesno Vuk Godina, ki dobro ve, o čem piše, na Fokuspokus sta njeni kolumni, izjemno pogobljeni, podkrepljeni, tako o javni kot waldorfski šoli. Pronicljivi. Nista pa za nežne dušice, kot bi rekla naša Vendelina jr. 

Da se razumemo, nič nimam proti waldorfski šoli, starši se - vsaj večinoma- odločajo v želji, da otroku zagotovijo najboljše, in prav je, da imamo na voljo izbiro. Prav je pa tudi, da poznamo vse slabosti oziroma pomanjkljivosti. Vseh šol. 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. sep 2017 22:11

rimljanka je napisal/a:

 Mamamia, žal nenaročniki Večera tega ne moremo prebrati, razen prvega odstavka.

rimljanka

 rimljanka, kolumni sta na Fokuspokusu, mi smo jih od tam povzeli. Sta vredni branja.

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. sep 2017 6:48

mamamia: tudi na fokuspokus članka nisem mogla prebrati, ker nisem naročnica. 

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. sep 2017 21:09

Tudi jaz ne, ŽAL.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. sep 2017 22:14

Hm, kaz tudi nisem naročnica, pa sem ga lahko prebrala, na Fokuspokusu. Bom kopirala sem .

 

mamamia

patriša  

član od: 31.3.2008

sporočila: 32

26. sep 2017 22:31

Bom še jaz nekaj pristavila. Pojma nimam, kakšne so te šole, sem pa pred leti (ko se je moj otrok vpisoval v gimnazijo) iz firbca gledala rezultate mature. Waldorfska gimnazija je bila zelo slaba tisto leto. Daleč od tega, da bi mulca vpisala va kakšno zvenečo gimnazijo na drugi konec Slovenije, je bila bližnja čisto  v redu. Bi me pa zanimalo, na katere fakultete se vpisujejo maturanti te gimnazije. Pa nobenega ne poznam

patriša

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. sep 2017 8:24

 Navadno imajo po četrtem letniku gimnazije na voljo še eno leto za pripravo na maturo, lahko gredo tudi takoj po četrtem letniku. Od prijateljice sin, ki je imel težave v "navadni" gimnaziji, je waldorfsko opravil, sicer še vedno s težavami, a je šlo. Je šel tudi študirat, a sem že pozabila, kaj, nekaj takšnega, kar v mojih časih še ni obstojalo.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti