Kozice...

Lucky Luka  

član od: 9.6.2004

sporočila: 3

tema odprta - 9. jun 2004 23:11 | ogledi: 9.202 | odgovori: 7

Helow

Kupil sem "cele" kozice, se pravi še ne olupljene oz. cele rakce al kako naj rečm

In zdej bi jih nekak rad naredu, ne bi jih rad lupil pred kuho ampak bi rad skuhal cele. Nekaj podobnega sm jedu ko sm biu na Norveškem in smo jih sami lupil in pol tiste repke pojedl In to se mi je zdel zlo fino zato sm hotu doma neki podobnga probat. Zdej sam nevem na kak način naj jih nardim tle bi pa prosu za vašo pomoč Kakršne koli ideje so zelo dobrodošle

hvala v naprej

LP

Luka

Luka Kovač

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

10. jun 2004 8:28

Kozice na buzaro Kozice (1 kg) umiješ in zložiš v posodo. V drugi posodi prepražiš čebulo (cca 2 veliki) in dodaš veliko česna (kavno skodelico oz. po okusu), vendar samo za toliko, da malo zadiši, potem to streseš na kozice. Dodaš še konzervo pelatov (250 g), ki jih prej razrežeš. Zaliješ z vinom (1/2 litra suhega, jaz dam belega). Tekočine mora biti nekako za dva prsta manj, kot je sestavin v loncu, saj potem še kozice spustijo veliko vode. Če je tekočine premalo dodaš še vodo. Soliš, popraš. Ko zavre se naj kuha še cca 5 minut. Medtem dodaš še en lovorov list, peteršilj in pest ali dve drobtin - kakor gosto omako pač želiš. Za popestritev okusa in če ti odgovarja lahko med kuhanjem dodaš še malo konjaka. Zraven ponudiš veliko dobrega kruha in potem veselo na delo, pa dober tek. lp Sporočilo je spremenil(a) Berni dne 10. jun 2004 08:29:47

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. jun 2004 9:29

Jaz jih delam malo drugače: kozice operem pod tekočo vodo in dam v lonec. Olupim limono, jo narežem na kolobarje in dam poleg kuhat. Medtem ko se kozice kuhajo (brez tekočine) na olivnem olju prepražim drobtine in ko plin ugasnem dodam precej strtega česna in peteršilja, premešam da zadiši in vse stresem h kozicam. Vse dobro premešam, dodam vino še kako minuto pokuham in serviram z dobrim kruhom. Včasih dam poleg tudi školjke in se mi zdi, da je jed mnogo bolj okusna. lp Vesna Milek Recko

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

10. jun 2004 10:13

Ups, oprosti, sem pozabila na limono. Tudi jaz jo dodam. Reca, kako pa se lahko kuhajo brez vode? Ali tako hitro same oddajo vodo ali.... ?? lp

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

10. jun 2004 14:17

Navtični gurmanski priročnik ponuja tole varianto:

http://www.davor.si/NavGur/kh39.html


Davor

Sporočilo je spremenil(a) Davor dne 23.okt 2014 13:51

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

10. jun 2004 19:03

Jaz jih pa pripravljam enako kot školjke, samo da školjke prej skuham, da se odprejo, kozice pa ne: na olivnem olju prepražim precej na drobno sesekljanega česna, da zadiši. Dodam baziliko, peteršilj, rožmarin in žlico drobtinic, čisto na kratko popražim in dodam kozarec suhega dalmatinskega vina. Po okusu dodam še vina in vode. V to omako dodam kozice in lovorov list. Na kratko kuham, po potrebi dodam še soli in drobtinic. Omaka ne sme biti gosta. Kuham le toliko, da se omaka navzame okusa vseh začimb. LP, Župca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. jun 2004 22:00

Kozice so mokre že od spiranja pod tekočo vodo, potem pa še same takoj spustijo tekočino. Kuham jih na minimalnem plinu. To je vse tako hitro, da sploh nima časa bit kaj narobe. Če pa dodaš še školjke je pa sploh veliko tekočine. lp Vesna Milek Recko

Lucky Luka  

član od: 9.6.2004

sporočila: 3

10. jun 2004 23:51

Najlepša hvala za vse odgovore! LP Luka Luka Kovač

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti