Rastlinska smetana

kozamurnik

sporočila: 2311

24. okt 2009 9:29

Ni primerjave! Nisem ravno strokovnjak za torte in jih ne delam velikokrat, ko pa jih, uporabim pravo smetano. Razlika med njima je za moje pojme taka pri kot pri doma kuhani goveji juhi in tisti iz vrečke. Se ne slepim, da je ravno tako dobra, moji tudi ne. Sicer pa stvar okusa. Iz tega razloga tort s smetano nikoli ne delam poleti, ker se mi je parkrat zgodilo, da se je smetana sesirila. kozamurnik

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

24. okt 2009 9:47

Se podpišem pod kozamurnik. Nikoli in nikdar rastlinske smetane, pa če se še lepše dela z njo. Še kavice z rastlinsko smetano ne popijem.  Je pa seveda to stvar okusa.

Nena

žolca  

član od: 18.1.2008

sporočila: 36

24. okt 2009 13:11

katera je pa bolj zdrava.Rastlinsko sam ne smeš preveč stepsti.Meni se alpska velikokrat sploh ni naredila. žolca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. okt 2009 16:32

žolca je napisal/a:
katera je pa bolj zdrava.Rastlinsko sam ne smeš preveč stepsti.Meni se alpska velikokrat sploh ni naredila.žolca

 

Žolca, smetana mora biti ZELO mrzla, preden jo začneš stepati. Od kar vem za ta podatek, se mi še ni ne-stepla. (uf, kakšna beseda). Pogosto dam tudi posodo, v katri jo stepam, za kakpnih 10 minut v zmrzovalnik...

 

 

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. okt 2009 22:15

...in metlice za stepanje tudi.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti