Preprosta čokoladna torta

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

tema odprta - 5. jan 2016 18:24 | ogledi: 8.512 | odgovori: 11

Malo sem gledala po receptih,ampak jih je toliko za čokoladne torte,da ne vem katero izbrat.Dvojčka in starejši sin praznujejo in so si zaželeli neko mešanco med sacher in čokoladno torto.Na vrh bi dala sliko na hostiji.Pa upoštevajte,da mi torte ponavadi ne ratajo najbolj;-((

Hvala!

tatam

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. jan 2016 19:36

Mešanice med sacher in čokoladno torto ni  - ker sacher je čokoladna torta in to tako enostavna, da je praktično ne moreš pokvariti (le predolgo je ne smeš peči, ker je potem presuha).

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jan 2016 12:03

tatam je napisal/a:

Malo sem gledala po receptih,ampak jih je toliko za čokoladne torte,da ne vem katero izbrat.Dvojčka in starejši sin praznujejo in so si zaželeli neko mešanco med sacher in čokoladno torto.Na vrh bi dala sliko na hostiji.Pa upoštevajte,da mi torte ponavadi ne ratajo najbolj;-((

Hvala!

 

tatam

Če ne delaš tort z veseljem (vključujoč razmišljanje kaj, pa "generalka" za fešto kak teden prej itd itd), je mnogo bolje, da jih sploh ne delaš. Greš k slaščičarju in ti bo naredil čokoladno oblato, prerezal, premazal z marmelado in magari naprintal hostijo. Zanesljivo bo uspelo.

"Trpeče" mame, ki delajo torte za otroke in zraven urbi et orbi obveščajo, da tega ne znajo, itak niso posebej atraktivne osebe. Tudi ni poseben gušt jesti ponesrečen izdelek in zraven s prijaznim obrazom tolažiti, da je "še kar", zlasti če taka naloga pade na člane družine.

Vendelina jr.

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

6. jan 2016 15:52

Vendelina, vsem tistim, ki se ne rodimo s talentom za kuhanje, preostane samo trening, da sčasoma postanemo  tako dobri, da so pohvale iskrene.

sonci

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. jan 2016 16:48

In trening je pravi užitek, če ti je stvar v veselje. Če ni, je pa res boljša pot do bližnjega slaščičarja.

Sonja

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

6. jan 2016 17:54

Zelo rada pečem,ponavadi mi uspeva,tudi torte so bile užitne in dobre,le pri okrasitvi se mi ponavadi zatika...Ravno zato sem naročla hostijo. Res pa je,da torte pečem le občasno in malo več treninga ne bi škodilo;-))Ampak veselje pa je!!!!

tatam

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jan 2016 19:09

Meni se zdi, da ti bo čez 20 let, ko boš gledala slike torte, žal, da nisi naredila zares lepe. (če je res, da narediš dobre, ne pa lepe). Lepe in dobre torte niso izključljiva zadeva. Če imaš tako veselje s peko tort, raje treniraj in se jih nauči narediti kar se da lepe. 

 

Vanja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. jan 2016 7:18

Kakor za koga. Enim je izgled vse, drugim okus.  Mene prekrasne torte, oblečeno v tičino maso, umetno pobarvane, z motivi takimi drugačnimi spominjamo na lectarske izdelke - lepo za pogledat, škoda pojest  . Tatam, ti kar korajžno speci torto doma, pri kupljeni nikoli ne veš, če bo res okusna. Razen, če jo naročiš pri nekom, za katerega veš, da dela res dobre, ne tiste s "plastičnim" okusom. 

Cila

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

7. jan 2016 11:29

Saj ni nujno, da je samo torta s tičino lepa, ostale pa samo dobre ... Naj spomnim na torte stane.r, ki so meni lepše od vsake tičino

Vsekakor pa, dokler je veselje, se definitivno splača peči doma :)

Kalpana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti